Sennik: zmarły. Co oznacza sen, w którym pojawia się osoba zmarła?

Sennik o zmarłym pojawiającym się we śnie mówi całkiem wiele. O czym może świadczyć sen, w którym pojawia się osoba zmarła?

Sennik: co to znaczy jak się śni zmarły?

Sennik podaje wiele wyjaśnień sytuacji, w której śni nam się osoba zmarła. Zazwyczaj w naszych marzeniach sennych pojawiają się ci zmarli, którzy byli nam bliscy w czasie swojego życia. Dla wielu osób tego rodzaju sen jest wielkim przeżyciem i traktowany jest jako próba nawiązania kontaktu przez osobę, której już nie ma wśród nas. Co tak naprawdę oznacza sen, w którym pojawia się zmarły? Według sennika wcale nie jest to negatywny sen. Zmarły może pojawiać się w nim w celu ostrzeżenia nas przed czymś złym. Jednak dokładny kontekst zależy od tego, w jakich okolicznościach pojawia się on we śnie. 

Sennik: zmarły, który ożył

Sennik o zmarłym, który ożył, wypowiada się dość jasno: jest to ostrzeżenie przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Zmarły, który ożył, aby pojawić się w śnie, ma za zadanie przestrzec śniącego przed nieprzyjaznym otoczeniem, które może działać na jego niekorzyść. Może także dawać wskazówkę, aby mieć się na baczności i nie ufać osobom, które na to zaufanie nie zasługują.

Sennik: zmarły jak żywy

Według sennika jeśli w naszym śnie pojawia się zmarły jak żywy, to także możemy to poczytywać jako ostrzeżenie przed zagrożeniem. Jeśli sen taki pojawia się w niedługim odstępie czasu od śmierci danej osoby, to może być on także wyrazem tęsknoty za tą osobą oraz pustki emocjonalnej jaka pozostała po jej odejściu. W zależności od tego jak zachowuje się zmarły we śnie, w jakich okolicznościach go widzimy, możemy różnie interpretować sen.

  • sennik: zmarły jak żywy, który rozmawia z nami - taki sen, w którym rozmawiamy z osobą zmarłą może zwiastować rychłe pojawienie się dobrych wiadomości; w niektórych przypadkach może także zwiastować utratę bliskiej osoby, przyjaciela.
  • sen o zmarłej osobie jako żywej (należącej do dalszej rodziny) można odczytywać jako zapowiedź pojawienia się pomocnej dłoni w trudnej życiowej sytuacji. 

Zmarły, który płacze: co o tym mówi sennik?

Zmarły, który płacze również często pojawia się w ludzkich snach. I choć wydawać by się mogło, że może to być zły znak, to według sennika wcale tak nie jest. Płacz osoby, której już z nami nie ma może być zwiastunem tego, że grozi ci niepowodzenie na polu zawodowym lub ekonomicznym. Stanowi swoiste ostrzeżenie przed podejmowaniem pochopnych działań i inwestycji. 

Sennik: trup, duch 

Sny, w których pojawiają się zmarli, trupy, duchy nie należą do najprzyjemniejszych. Często budzimy się w ich trakcie skołowani i wystraszeni. Jednak nie powinniśmy ich traktować jako coś jednoznacznie negatywnego. Według sennika zmarli w snach pojawiają się nie po to by nas straszyć, a tylko i wyłącznie po to by nas uchronić przed złem. Sennik w pozytywny sposób interpretuje też pojawienie się we śnie trupa, który ma stanowić symbol przebrzmiałych, negatywnych emocji, o których dawno powinniśmy zapomnieć. Z kolei jeśli we śnie pojawia się duch, to oznacza to ni mniej, ni więcej niż powrót do spraw, które już dawno zostały przez nas zamknięte. 

Zobacz też: Sennik: policjant. Jak interpretować sen, w którym pojawia się policjant?

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu
Więcej o: