Sennik: las. Co oznacza sen o lesie?

Sennik: las. Sennik pomaga rozwiać wątpliwości dotyczące znaczenia snów. Sprawdźmy, co sennik ma do powiedzenia na temat snów o lesie.

Sen o lesie – symbolika

Sen o lesie ma bardzo szeroką symbolikę. Las z jednej strony oznacza kontakt z naturą, harmonię i relaks, z drugiej może być symbolem zagubienia i poszukiwań. Dla znalezienia powiązań snu o lesie ze swoim życiem warto zapamiętać jak najwięcej szczegółów, co z pewnością będzie ułatwieniem interpretacji naszego snu. Ważne jest zarówno to, jak las we śnie wyglądał, jak i to, jak się w nim zachowywaliśmy. Warto zastanowić się, czy czuliśmy się w lesie swobodnie i komfortowo, czy też wręcz przeciwnie – wzbudzał w nas strach.

Sennik: pocałunek w policzek. Jak odczytać ten sen? Zdjęcie ilustracyjne Sennik: pocałunek w policzek. Jak odczytać ten sen?

Sen: las – droga do zrozumienia siebie

Jeśli widzimy we śnie las, warto przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów tego snu. Sen o lesie pomaga zrozumieć wewnętrzne pragnienia i własne potrzeby. Las we śnie oznacza nieświadomość, ale i wyciszenie. Może symbolizować wewnętrzny niepokój, bądź sugerować, by zająć się własną psychiką i odczuciami. Jeśli las we śnie obserwujemy z daleka, oznacza to, że szukamy właściwej drogi w swoim życiu. Gdy przyglądamy mu się w towarzystwie, możemy spodziewać się dobrych zmian na polu zawodowym, na przykład awansu bądź znalezienia nowej, lepszej pracy.

Zobacz też: Sennik: wilk. Co zwiastuje pojawiające się we śnie zwierzę?

Sennik: las – grzyby

Według sennika las i grzyby w nim rosnące to dobra wróżba. Zbieranie grzybów w lesie może oznaczać, że wysiłek włożony przez nas w osiągnięcie upragnionego celu zostanie wreszcie nagrodzony. Szczególnie jeśli widzimy w lesie prawdziwki, gąski, kurki, kanie, bądź podgrzybki, możemy spodziewać się szczęścia (zwłaszcza w miłości) lub radosnych wydarzeń w naszym życiu.

Sennik: las – zwróć uwagę na szczegóły

Według sennika las obecny w naszych snach można interpretować na różne sposoby, zależnie od tego, jakie szczegóły tego snu przykują naszą uwagę. Szczególnie ważne podczas snu o lesie są widoczne w nim drzewa. Obecność drzew w naszym śnie zwiastuje zwykle zysk i szansę na pomyślną realizację naszych planów. Jeśli ilość drzew obecnych we śnie jest niepoliczalna – może to być symbol zagubienia. Jeśli skupiamy uwagę na jednym tylko drzewie, symbolizuje to potrzebę znalezienia wsparcia w bliskich osobach.

Sennik sugeruje też konieczność zwrócenia uwagi na to, jakie drzewa nas otaczają we śnie. Jeśli jest to las sosnowy, może przepowiadać spokojne życie rodzinne oraz sukcesy w pracy. Jeśli sosny śnią się osobom starszym, powinny się one spodziewać dobrych nowin. Młodsze osoby widząc sosnę we śnie winny zachować ostrożność, gdyż drzewo to wróży niebezpieczeństwo. Młode sosny oznaczają spokojne życie w gronie najbliższych. Las brzozowy z kolei może symbolizować takie cechy, jak uroda, młodość, praktyczny umysł oraz doświadczenie życiowe. Osoba, która widzi brzozę we śnie może spodziewać się dobrej wiadomości, bądź spotkania pomocnej duszy. Brzoza jest symbolem miłości, szczerości i prawości, może się także odnosić do mocy komunikacji za pomocą mowy i pisma.

Las liściasty widziany we śnie oznacza pomyślność i dobrobyt. Jeśli śni nam się las liściasty, powinniśmy pomyśleć o nowych przedsięwzięciach, gdyż zakończą się one sukcesem z uwagi na to, że los nam sprzyja. Jeśli widzimy we śnie las iglasty, może to oznaczać problemy i trudności, z którymi jednak sobie poradzimy. Sen o lesie iglastym może sugerować, że wpadniemy na ciekawy i dochodowy pomysł. Zwierzęta widziane w lesie oznaczają czekające nas wydarzenie, którego się nie spodziewamy. Jeśli śnią nam się leśne zwierzęta, to będziemy mieć szczęście w miłości. Grzyby widziane we śnie to również z reguły dobra wróżba - jedynie robaczywe egzemplarze zwiastować mogą chorobę.

Zobacz też: Sennik: woda. Sprawdź, co oznacza sen o wodzie

Sen o lesie – znaczenie

Sen o lesie znaczenie może mieć, jak widać, rozmaite, zależnie od okoliczności. Na przykład sen o lesie i grzybach może sugerować, że nadarzy się okazja do poznania czyjegoś długo skrywanego sekretu. Ale jeśli podczas snu zbieramy dorodne grzyby, warto się mieć na baczności, bo może to oznaczać, że ludzie znają nasze słabości i będą próbowali je wykorzystać. Ostrzeżeniem może być też sen o lesie w nocy, zwiastujący nieporozumienie bądź konflikt. Las nocą w naszym śnie zdradza, że mamy dużo stresów w życiu. Jeśli śni nam się ucieczka przez las, może to oznaczać, że jesteśmy zmęczeni życiem (obowiązkami, problemami) i pragniemy wygodniejszego życia. Sen o ucieczce przez las może zapowiadać stratę finansową.

fryzjer - zdjęcie ilustracyjne. Fryzjer - sennik. Co oznacza sen z fryzjerem w roli głównej?

Sen o ciemnym lesie

Sen o ciemnym lesie może być odzwierciedleniem obaw śniącego i sugerować, że czeka go mnóstwo stresu i napięć. Jeśli śni nam się spacer w lesie oznacza to, że szukamy celu w życiu lub związku, zaś gdy spacerują członkowie naszej rodziny - być może czeka nas rozstanie z kimś bliskim. Widząc podczas spaceru w lesie leśniczówkę możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości spadku. Z kolei sen o drodze w lesie oznacza spokój w relacji miłosnej. Jeśli spacerujemy ścieżką w lesie, może to prowadzić do poznania siebie - wskazówkę znajdziemy na końcu ścieżki. Pozytywne zmiany w naszej osobowości może zapowiadać sen o grzybach w lesie. Z kolei sen o zielonym lesie oznacza dobre zdrowie i samopoczucie, zapowiadając szczęście, powodzenie i zmiany na lepsze. Zielony las w szczególności oznacza szczęśliwe małżeństwo, zaś dla samotnych jest zapowiedzią nowych, ciekawych znajomości.

Zmartwić może nas sen o płonącym lesie. Co prawda może on sugerować, że śniącego czekają radosne wydarzenia, jednak najczęściej oznacza żałobę i negatywne emocje. Płonący las we śnie może zwiastować stratę, bądź symbolizować poważną kłótnię z bliskimi.

Zobacz też: Sennik: krew. Poznaj znaczenie snów

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu
Więcej o: