Sylwester w stylu lat 20. - impreza w stylu Roxie Hart!

Sylwester w stylu lat 20. z pewnością będzie udaną imprezą. Szukasz pomysłu na dekoracje, przebrania, fryzury i makijaż? Sprawdź nasz przewodnik po epoce jazzu i hucznych bali karnawałowych.

Sylwester w stylu lat 20. - jak zorganizować imprezę kostiumową? Rys historyczny 

W Polsce w okresie międzywojennym organizowano wystawne bale karnawałowe, śmietanka towarzyska zjeżdżała się w tym czasie do Warszawy. W ofercie imprez stolicy można było przebierać w balach charytatywnych, dyplomatycznych oraz imprezach typowo kulturalnych organizowanych w budynkach uczelni artystycznych. Bal stanowił idealną okazję do zapoznania przyszłego męża lub żony, za kulisami podejmowano też decyzje o randze politycznej. Na świecie lata 20. oznaczały rozkwit klubów jazzowych, w których coraz częściej można było spotkać kobiety. Za stolicę Jazzu uznaje się Nowy Orlean, miasto o bogatej tradycji muzycznej. W Polsce jazzu można było posłuchać na koncercie lub w radiu, dopiero pod koniec lat 30. pojawiła się wersja swing typowo do tańca. Jak zorganizować sylwestra w stylu lat 20.? Każdy, kto nie dysponuje prywatną salą lub klubem jazzowym, może pobawić się konwencją w zaciszu własnego domu. Lata 20. to idealny motyw na elitarną imprezę dla wybranych. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów w następujących kategoriach: 

Sylwester w stylu lat 20. - dekoracje w stylu art deco 

Mianem art deco określamy styl w sztuce, malarstwie oraz dekorowaniu wnętrz w latach 20. i 30. Cechy charakterystyczne to zaskakujące połączenia różnych faktur oraz wzorów, art deco to także złoto i geometria zarówno w meblach jak i elementach domów takich jak na przykład ażurowe przepierzenia, czy poręcze. Z pewnością dla jednej imprezy nikt nie będzie zmieniał wystroju, chodzi bardziej o zabawę kolorem. Poniżej kilka inspiracji: 

  • złote pokrowce na krzesła 
 
  • złote balony 
 
  • czarno, złota ścianka do zdjęć
 
  • elegancki tort w charakterystycznej tonacji 

Sylwester w stylu lat 20. - przebrania dla każdego 

Znaki rozpoznawcze epoki to pióra, długie sznury pereł oraz frędzle. Inspiracji warto poszukać w słynnym musicalu Chicago. Panowie mogą ograniczyć się do wzorzystej koszuli, szelek oraz muchy. Bardzo modna jest też zamiana ról i stylizacje z męskiej szafy. Poniżej kilka pomysłów z Instagrama. 

 
 
 

Sylwester w stylu lat 20. - makijaż. Na ostrą kreskę 

Znakiem rozpoznawczym będą ciemne usta oraz cienka linia brwi. Lata 20. to także przydymione oko oraz eyeliner w roli głównej. Szukasz pomysłu na makijaż z epoki? Sprawdź poniższe inspiracje. 

 
 
 
Zobacz wideo Kolorowe smokey eyes idealne na sylwestra

Sylwester w stylu lat 20. - fryzury. Krótko pod linijkę 

Właścicielki boba wystarczy, że założą na włosy ozdobną opaskę koniecznie z piórkiem. Kobiety o krótkich włosach mogą potraktować je żelem lub brylantyną, mokre fale wokół skroni to znak rozpoznawczy kobiet z lat 20. Długie włosy wystarczy spiąć w połowie i ukryć gumkę przy pomocy opaski. 

 
 

Zobacz też: Zabobony sylwestrowe, czyli o czym musisz pamiętać, aby Nowy Rok był udany

Więcej o: