Do czego wykorzystać wodę z suszarki bębnowej? Te propozycje sprawdzą się w każdym domu

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w miejscu, gdzie niedobory wody są powszechne, czy po prostu chcesz pomóc planecie. Ponowne wykorzystanie wody z suszarki bębnowej to doskonały sposób na jej oszczędzanie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ponowne wykorzystywanie wody to idealne rozwiązanie, które sprzyja oszczędzaniu jej. Oto sposoby wykorzystania wody z suszarki bębnowej, które są zarówno funkcjonalne, jak i korzystne dla naszej planety.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Agnieszka Sienkiewicz "Hot" Agnieszka Sienkiewicz zachwyca fanów sukienką dla każdej figury

Do czego wykorzystać wodę z suszarki bębnowej? Podlewanie niektórych roślin

Wodę z suszarki bębnowej można wykorzystać do podlewania niektórych roślin. Woda z suszarki jest kwaśna z powodu detergentów i pary wodnej powstającej podczas procesu suszenia. Jest kilka roślin, dla których ta woda nie jest odpowiednia. Lepiej nie używać tej wody do podlewania roślin doniczkowych. Nie należy również podlewać tą wodą żadnych roślin jadalnych, takich jak owoce i warzywa, które uprawiamy. Woda z suszarki nie nadaje się do spożycia przez ludzi. 

Wykorzystaj wodę z suszarki bębnowej do mopowania podłóg

Innym doskonałym sposobem na wykorzystanie wody z suszarki jest mopowanie nią podłóg. Nie ma powodu, aby martwić się o nadmiar detergentu w wodzie. Niezależnie od tego możesz dodać inne rodzaje środków czyszczących do mycia podłóg.

Mycie mebli zewnętrznych przy użyciu wody z suszarki bębnowej

Wodę z suszarki kondensacyjnej można również wykorzystać do czyszczenia zewnętrznych mebli tarasowych. Meble zewnętrzne są zwykle wykonane z trwałych materiałów, takich jak stal, metal, a nawet plastik. Oznacza to, że resztki detergentu pozostawione w wodzie nie spowodują ich uszkodzenia.

Nie wylewaj wody z suszarki bębnowej. Użyj jej do spłukiwania toalety

Innym sposobem wykorzystania wody z suszarki jest użycie jej do spłukiwania toalety. Wystarczy spuścić wodę z suszarki do wiadra lub dwóch wiader i przechowywać je obok toalety. Gdy ktoś skorzysta z toalety, ma dwie możliwości. Może nalać wodę bezpośrednio do spłuczki, a następnie po prostu spłukać toaletę w normalny sposób, albo nalać ją do muszli klozetowej.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: