Jak pozbyć się pluskiew z domu? Te sposoby są skuteczne i działają natychmiast

Pluskwy to małe, owalne, brązowawe owady, które żywią się krwią zwierząt lub ludzi. Dorosłe mają płaskie ciała wielkości pestki jabłka. Jednak po pożywieniu ich ciała puchną i przybierają czerwonawy kolor. W sprzyjających warunkach mogą rozwinąć się w pełni w ciągu zaledwie miesiąca i wytwarzać co najmniej trzy pokolenia rocznie. Jak pozbyć się pluskiew na własną rękę?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pluskwy nie latają, ale potrafią szybko przemieszczać się po podłogach, ścianach i sufitach. Samice pluskiew mogą złożyć setki jaj, z których każde jest wielkości drobiny kurzu, w ciągu całego życia. Niedojrzałe pluskwy, zwane nimfami, zrzucają skórę pięć razy, zanim osiągną dojrzałość. Przed każdym zrzuceniem jaja potrzebują posiłku z krwi. Jak pozbyć się pluskiew z domu?

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Gdzie ukrywają się pluskwy? Tam możesz je znaleźć

Pluskwy mogą dostać się do domu niewykryte np. przez bagaż, ubrania, używane łóżka, kanapy i inne przedmioty. Ich spłaszczone ciała pozwalają im zmieścić się w niewielkich przestrzeniach. Pluskwy nie mają gniazd, ale żyją w grupach w kryjówkach. Ich początkowe kryjówki znajdują się zwykle w materacach, materacach sprężynowych, ramach łóżek i wezgłowiach, gdzie mają łatwy dostęp do ludzi. Z czasem mogą również rozprzestrzeniać się do pobliskich pokoi lub mieszkań. Ponieważ pluskwy żywią się wyłącznie krwią, ich obecność w domu nie jest oznaką brudu. Jest tak samo prawdopodobne, że znajdziesz je w nieskazitelnie czystych domach i pokojach hotelowych, jak i w tych brudnych.

Jak pozbyć się pluskiew przy użyciu żelu krzemionkowego?

Małe paczuszki, które można znaleźć w produktach spożywczych i pudełkach po butach, aby utrzymać ich zawartość w suchości, mogą również pomóc w zabiciu owadów. Aby ich użyć, należy zmielić kulki i rozsypać proszek wokół miejsc, w których występują owady. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe to lepiej unikać tej techniki, ponieważ bezpośrednie narażenie i wdychanie krzemionki jest szkodliwe.

Jak pozbyć się pluskiew odkurzając pomieszczenia? Działaj od razu

Odkurzanie może pomóc w pozbyciu się pluskiew z domu. Najlepiej jest to robić co kilka dni lub częściej, gdy walczysz z ich plagą. Zacznij od podwyższonych powierzchni i powoli zjeżdżaj w dół, zwracając szczególną uwagę na dywan, podłogi i wszelkie pęknięcia w ścianach lub deskach podłogowych. Po zakończeniu odkurzania wyrzuć worek z odkurzaczem na zewnątrz, jak najdalej od domu. W miejscach, do których nie może dotrzeć odkurzaczem można zastosować czyszczenie parą. Ciepło zabije pluskwy i ich jaja, które giną pod wpływem temperatury. 

Te środki są zaradcze i mogą nie przynieść zadowalających efektów. Wtedy najbezpieczniej i najskuteczniej jest zatrudnić doświadczonego profesjonalistę od zwalczania szkodników do wytępienia pluskiew.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: