Jak pozbyć się rybików z łazienki raz na zawsze? Te metody to skuteczne pułapki na owady

Te stworzenia są przerażające i straszne dla wielu ludzi. Są niegroźne dla ludzi, jednak mogą powodować inne, znaczące szkody w Twoim domu. Jak pozbyć się rybików domowymi sposobami? Te metody to popularne pułapki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mają srebrny kolor i osiągają do 25 mm długości. Ludzie często są przerażeni, gdy spotykają rybiki w łazience, ale w rzeczywistości są one całkiem nieszkodliwe. Nie są znane z groźnych chorób i w ogóle nie gryzą. Jednak rybiki są szkodnikami, które powodują inne szkody w domu. Uwielbiają węglowodany, w tym cukier i skrobię. Częścią ich diety są stare książki, zdjęcia, inne papiery, dywany, łupież i włosy.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Jak pozbyć się rybików z pokoju i innych pomieszczeń? Najpierw sprawdź gdzie jest ich najwięcej

Srebrzyki uwielbiają wilgoć, mrok i spokój. Takie warunki panują właśnie na strychach, w piwnicach i łazienkach. Łazienka jest więc najprawdopodobniej miejscem, w którym srebrzyki się ukrywają, śpią i rozmnażają. A w nocy, gdy wszyscy członkowie rodziny śpią, wychodzą na zewnątrz w poszukiwaniu pożywienia. Pozbycie się rybików może być wyzwaniem, ale jest możliwe.

Jak pozbyć się rybików z łazienki? Tego będziesz potrzebować

Należy dokładnie sprawdzić miejsca, w których najczęściej się ukrywają. Możesz zauważyć jednego rybika w kuchni, ale plaga może pochodzić z łazienki. Musisz mieć oko na odpływy, strychy i piwnice jako najbardziej prawdopodobne miejsca. Ponadto staraj się ograniczyć wilgoć w łazience. Upewnij się, że nie wieszasz tam mokrych ręczników ani ubrań. Zawsze myj podłogę mopem z zalegającej wody. Następnie wypróbuj jedną z metod:

  1. Zroluj jedną starą gazetę i załóż opaski na oba jej końce, aby się nie rozłożyła. Następnie należy zwilżyć gazetę i pozostawić ją w łazience. Przyciągnie to srebrzyste ryby do ukrycia się i żerowania na gazecie, a w końcu owady zostaną uwięzione w środku. W ten sposób zapewnisz srebrnym rybom doskonałe warunki do życia i odżywiania się. Pozostaw gazetę na 24 godziny, a następnie, jeśli zauważysz uwięzione owady, wyrzuć ją. Możesz powtarzać tę czynność przez kilka dni, aż będziesz mieć pewność, że srebrzyki zniknęły.
  2. Potrzebny będzie jeden słoik. Włóż do niego małe kawałki chleba i zaklej słoik od zewnątrz taśmą papierową. Zadaniem srebrzyków jest wspinanie się po słoiku w poszukiwaniu chleba. Gdy wpadną do słoika, nie będą już mogły się wydostać, ponieważ słoik w środku jest śliski. Wypróbuj tę metodę przez kilka dni.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: