Jakie są najpiękniejsze krzewy ozdobne do ogrodu? Te wieloletnie odmiany kwitnące są łatwe w pielęgnacji

Jeśli w ogrodzie nie ma kwitnących krzewów, to koniecznie to zmień. Dlaczego? Przyciągają zapylacze, zapewniają osłonę i prywatność, a także rozświetlają ogród kolorowymi kwiatami przez cały sezon. Jakie krzewy ozdobne do ogrodu są najpiękniejsze?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Większość krzewów rośnie przez wiele lat, nie wymagając zbyt dużych nakładów pracy. Zwróć uwagę na miejsce, w którym je posadzisz. Przeczytaj etykietę lub opis rośliny, aby dowiedzieć się, jakie są jej wymagania. Pełne słońce oznacza 6 lub więcej godzin bezpośredniego nasłonecznienia dziennie. Półcień to mniej więcej połowa tej liczby. Nie zapomnij również o regularnym podlewaniu po posadzeniu rośliny, aby ułatwić jej zakorzenienie się. 

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Jaki jest najdłużej kwitnący krzew? Postaw na te rośliny

Każda roślina ma swój cykl, dlatego nie ma jednego rodzaju krzewu, który kwitłby przez cały rok. Jest jednak sporo odmian o wyjątkowo długim okresie kwitnienia, więc można je podziwiać wiosną, latem i jesienią. Należą do nich hortensje i motylkowe krzewy, a także nowe, kwitnące odmiany lilaków, azalii, iglaków i róż krzewiastych.

Krzewy ozdobne do ogrodu. Które z nich są najpiękniejsze?

Jesień, kiedy opady deszczu są zazwyczaj obfite, a temperatury chłodniejsze, to doskonały czas na sadzenie krzewów. Oto kilka hitów do każdego rodzaju ogrodu, które warto mieć:

  1. Rododendron, różanecznik. Rodzina różaneczników to rośliny o efektownych kwiatach w odcieniach żółci, purpury, bladego różu i śnieżnej bieli na tle głęboko zielonych, błyszczących liści. Niektóre nowe odmiany są odporne na zimno.
  2. Azalie. Krzewy azalii, będące odmianą różanecznika, mają błyszczące zielone liście i wiosenne kwiaty w odcieniach różu, brzoskwini, koralu, purpury lub bieli. Niektóre odmiany kwitną ponownie. Można znaleźć zarówno odmiany zimozielone, jak i liściaste. Są efektowne, gdy sadzi się je masowo.
  3. Kamelia. Te przepiękne krzewy kwitnące mają błyszczące liście i wspaniałe kwiaty w odcieniach klejnotów. Kwitną zazwyczaj w okresie świątecznym lub wczesną wiosną. Należy je sadzić w miejscach, w których można rozkoszować się ich zapachem.
  4. Lilak. Krzewy lilaka lubią dużo słońca, ale należy zapewnić im trochę przestrzeni między roślinami, aby umożliwić cyrkulację powietrza i zmniejszyć ryzyko rozwoju mączniaka. Niektóre odmiany są wyjątkowo odporne na zimno.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: