Czy można myć włosy gorącą wodą? Takie skutki niesie za sobą ten wybór

Zarówno ciepła, jak i zimna woda mają korzystny wpływ na nasze naturalne włosy. Możemy je skutecznie wydobyć, stosując je w zrównoważony sposób w naszej codziennej pielęgnacji. Kiedy stosować ciepłą i zimną wodę, aby zapewnić swoim lokom i skórze głowy jak najlepszy stan?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Okazuje się, że zimna lub ciepła woda mają odmienne działanie na nasze pasma podczas mycia. Często zastanawiamy się, jakiej użyć gdy używamy szamponu a jaką kiedy spłukujemy odżywkę. Zobacz, jak temperatura wody wpływa na nasze włosy oraz ich wygląd.

Marcelina Zawadzka Sukienka letnia Marceliny Zawadzkiej to największy krzyk mody na lato

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Czy można myć włosy gorącą wodą? Najlepiej podczas jednej czynności

Ciepła woda powinna być używana do mycia włosów na początku rytuału pielęgnacyjnego. Pozwala ona bowiem na otwarcie osłonek i porów skóry głowy. Pomaga to głęboko oczyścić łuski i skórę, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, pozostałości i osady. Wadą wysokiej temperatury jest jednak to, że powoduje ona puszenie się włosów i sprawia, że stają się one suche, dlatego ciepłej wody najlepiej używać tylko do mycia.

Kiedy i jak sadzić bratki w ogrodzie i na balkonie? Oto kilka trików dzięki, którym ich kwiaty będą piękne Kiedy i jak sadzić bratki w ogrodzie i na balkonie? Oto kilka trików

Kiedy należy używać zimnej wody? Warto zastosować ten krok podczas mycia

Zimna woda powinna być używana do spłukiwania odżywki z włosów na koniec mycia. Dzieje się tak dlatego, że zamyka ona łuski włosa i pory w skórze głowy. Proces ten dodaje pasmom blasku i połysku, ponieważ otoczki zostały zamknięte. Pomaga to uszczelnić wilgoć, a także zbić w jedną całość spirale i loki, nadając im jeszcze bardziej wyrazisty kształt. Jednakże, podczas gdy ciepła woda powoduje puszenie się włosów, zimna ma tendencję do spłaszczania fryzury.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: