Maść końska na włosy? To unikalny sposób na lepszy porost. Będą rosły w zaskakującym tempie

Maść końska to niezwykła metoda, która w przeszłości była już stosowana przez naszych przodków. Unikalny skład tego produktu sprawi, że zahamujesz wypadanie i przyśpieszysz wzrost kosmyków. Jak stosować maść końską na włosy i jakich efektów możesz się spodziewać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Maść końska przyda się przede wszystkim w przypadku nadmiernego wypadania kosmyków. Specyfik wpłynie na poprawę kondycji i stanu cebulek włosów. Ponadto można ją również stosować w walce z łupieżem. Maść, dzięki zawartym w niej ziołom działa też przeciwzapalnie i reguluje pracę gruczołów łojowych. Jak stosować?

Katarzyna Cichopek "Cudowna sukienka" Kasi Cichopek to wcale nie sukienka. Must have na lato

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Maść końska na włosy. Wpłyń na ich porost

Produkt jest nieocenionym specyfikiem w walce z nadmierną utratą włosów z głowy. Maść końska wpływa ponadto na ich lepszy i szybszy wzrost. Znana jest głównie ze stosowania na ból mięśni, stawów, artretyzm, bóle reumatyczne czy stłuczenia i obrzęki. Dzięki swojemu składowi produkt z powodzeniem można również używać do pielęgnacji skóry oraz włosów. Składniki wpływają na pobudzenie krążenia skóry głowy, co skutkuje tym, że kosmyki rosną w lepszym tempie. Co znajdziemy w końskiej maści oprócz oleju lawendowego, rozmarynowego, czy cynamonowego?

 • kasztanowca zwyczajnego,
 • jałowiec pospolity,
 • miłorząb japoński,
 • sosnę,
 • arnikę,
 • lawendę lekarską,
 • rozmaryn,
 • rumianek pospolity,
 • nagietka lekarskiego,
 • wyciąg z szyszek chmielu,
 • ekstrakt z papryczki chili. 

Mrówki (zdjęcie ilustracyjne) Domowy sposób na mrówki za mniej niż 90 groszy! Użyj produktu z kuchni

Stosowanie końskiej maści na włosy. Jak to robić?

Warto włączyć do swojej pielęgnacyjnej rutyny maść końską jako wcierkę. Najlepiej w postaci miesięcznej kuracji. Produkt ma żelową konsystencję, więc aplikacja nie jest trudna. Maść końską możesz rozcieńczyć z wodą, wtedy działanie będzie delikatniejsze. Pierwsze efekty widać już po 2 tygodniach stosowania.

 1. Nałóż produkt na skórę głowy. 
 2. Wykonaj delikatny masaż.
 3. Pozostaw maść na włosach przez ok. 30 minut. 
 4. Następnie umyj włosy.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: