Jak pozbyć się pcheł z domu? Znamy rozwiązanie tego problemu. Insekty go nienawidzą, a kosztuje tylko 5 zł

Pchły to jedne z najbardziej dokuczliwych szkodników, z którymi trzeba sobie radzić. Są małe, skoczne i szybko się rozmnażają. Pupile mogą zarazić się nimi podczas wielu sytuacji. Jak pozbyć się ich skutecznie i szybko?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nadmierne swędzenie i drapanie to znak, że twój zwierzak może mieć pchły. Owady te, mają przeciętnie 2-4 milimetry długości, co sprawia, że są widoczne gołym okiem. Istnieje prawdopodobieństwo, że podwórko i dom staną się miejscem ich rozmnażania. Szybkie działanie jest kluczem do zapobiegania rozprzestrzenianiu się insektów.

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Czy pchły gryzą również ludzi? To warto wiedzieć

Pchły są krwiopijcami i mogą gryźć ludzi lub przyczepiać się do naszych ubrań czy butów. Jednak tak naprawdę wolą zwierzętaDomowe pupile są idealnymi żywicielami, ponieważ gęste futro zapewnia im mnóstwo schronienia. Dzięki niemu mogą przyczepić się do skóry, żerować lub składać jaja. Jeśli pchły ukąszą cię, to prawdopodobnie będzie to miało miejsce wokół kostek lub w fałdach skóry. Ukąszenia mogą wywołać reakcję alergiczną w postaci pokrzywki.

Jak pozbyć się pcheł z domu? Oto kroki, które możesz podjąć

Ponieważ pchła ma wiele stadiów rozwojowych, więc gdy obecne są dorosłe osobniki, to zakłada się, że wszystkie bytują w domu. Aby naprawdę je zwalczyć, należy podejść do problemu ze wszystkich stron. Należy jednocześnie leczyć zwierzę i jego środowisko życia. Od czego zacząć?

  • Używaj silnego odkurzacza na wszystkich podłogach, tapicerkach i materacach. Szczeliny i inne ciasne miejsca są zazwyczaj dobrymi kryjówkami dla pcheł, ich kokonów, jaj i larw. 
  • Do czyszczenia dywanów i tapicerki, w tym legowisk dla zwierząt, używaj parownicy. Połączenie wysokiej temperatury i mydła jest wrogiem pcheł we wszystkich stadiach życia. 
  • Pierz całą pościel, w tym pościel zwierzęcia, w gorącej wodzie z detergentem. Susz je w najwyższej temperaturze. 
  • Stosuj punktowe środki przeciw pchłom. Preparaty używane miejscowo zatrzymują lub przyspieszają cykl reprodukcyjny owadów. Podczas rozpylania produktu, należy nosić rękawiczki i robić to tylko wtedy, gdy wszyscy przebywają poza pomieszczeniem lub domem.
  • Domowym sposobem walki z insektami jest zastosowanie olejku herbacianego. Wystarczy, że kilka kropel produktu wlejesz do wody do butelki z atomizerem. Następnie spryskaj wszystkie powierzchnie w domu, np. kanapę, dywan, legowisko zwierzęcia itd. 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: