Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Nadmierne swędzenie i drapanie to znak, że twój zwierzak może mieć pchły. Owady te, mają przeciętnie 2-4 milimetry długości, co sprawia, że są widoczne gołym okiem. Istnieje prawdopodobieństwo, że podwórko i dom staną się miejscem ich rozmnażania. Szybkie działanie jest kluczem do zapobiegania rozprzestrzenianiu się insektów.
Pchły są krwiopijcami i mogą gryźć ludzi lub przyczepiać się do naszych ubrań czy butów. Jednak tak naprawdę wolą zwierzęta. Domowe pupile są idealnymi żywicielami, ponieważ gęste futro zapewnia im mnóstwo schronienia. Dzięki niemu mogą przyczepić się do skóry, żerować lub składać jaja. Jeśli pchły ukąszą cię, to prawdopodobnie będzie to miało miejsce wokół kostek lub w fałdach skóry. Ukąszenia mogą wywołać reakcję alergiczną w postaci pokrzywki.
Ponieważ pchła ma wiele stadiów rozwojowych, więc gdy obecne są dorosłe osobniki, to zakłada się, że wszystkie bytują w domu. Aby naprawdę je zwalczyć, należy podejść do problemu ze wszystkich stron. Należy jednocześnie leczyć zwierzę i jego środowisko życia. Od czego zacząć?
Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.