Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Szybko przynoszą ulgę skórze i działają jak drogie specyfiki

Pogoda dopisuje? To oznacza, że czas wyjść na zewnątrz i wygrzewać się na słońcu. Wraz z wszystkimi godzinami spędzonymi na świeżym powietrzu w sezonie letnim zwykle przychodzi jedna nieunikniona rzecz, czyli oparzenia słoneczne. Na szczęście istnieje kilka domowych sposobów, aby złagodzić pieczenie, swędzenie i łuszczenie się skóry.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie i ochłodę. Następnym razem, gdy będziesz wychodzić na zewnątrz, upewnij się, że jesteś zakryty. Nie wystawiaj poparzonej skóry na działanie jeszcze większej ilości słońca. Jeśli w wyniku oparzenia słonecznego wystąpi gorączka lub objawy odwodnienia, skontaktuj się z lekarzem. Najłatwiejszym sposobem leczenia oparzeń słonecznych jest ich unikanie.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Chłodna woda

Oparzenie słoneczne to w zasadzie stan zapalny skóry. Jednym z najprostszych sposobów leczenia stanu zapalnego jest schłodzenie dotkniętego nim obszaru. Skutecznym sposobem na natychmiastową pomoc w oparzeniach słonecznych, nawet gdy jesteś jeszcze na zewnątrz, jest wskoczenie do wody. Niezależnie od tego, czy jest to morze, jezioro czy strumień. Można również spróbować wejść do wanny, aby ochłodzić i ukoić skórę.

Soda oczyszczona i płatki owsiane, czyli metoda na poparzenia słoneczne

Wsypanie kilku czubatych łyżek sody oczyszczonej do wanny pełnej chłodnej wody i moczenie się w niej przez około 15-20 minut pomoże zminimalizować uszkodzenia spowodowane przez słońce. Dodanie do kąpieli filiżanki płatków owsianych również łagodzi podrażnienia i pomaga zachować naturalną wilgoć. Nie szoruj skóry ani w wannie, ani po wyjściu z niej i osuszaj delikatnie ręcznikiem.

Niezawodny sposób na oparzenia słoneczne. Sięgnij po aloes

Żel znajdujący się w roślinie jest od wieków stosowany na wszelkiego rodzaju dolegliwości, od rozstroju żołądka po infekcje nerek. Jest to również środek łagodzący oparzenia słoneczne, najczęściej dostępny bez recepty. Odłamanie kawałka aloesu i nałożenie żelu bezpośrednio na skórę przynosi natychmiastową, kojącą ulgę. Możesz wypróbować też 100% żel aloesowy. Takie produkty można znaleźć w większości aptek.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: