Jak wyczyścić żelazko domowym sposobem? Genialny trik z użyciem rzeczy, które masz w domu

Chwila nieuwagi, nieodpowiedni materiał czy inne czynniki mogą mieć wpływ na przypalenie, zabrudzenie, a nawet awarię urządzenia. Zastanawiasz się, jak wyczyścić żelazko parowe domowym sposobem albo jak usunąć żółte plamy po prasowaniu? Oto bezpieczne metody przy użyciu naturalnych produktów na wyciągnięcie ręki.

Jedną z najczęstszych przyczyn brudnego i zanieczyszczonego żelazka jest przypalenie materiału lub korzystanie z twardej wody. Warto więc zadbać o regularne czyszczenie urządzenia od wewnątrz. Zapobiegniemy w ten sposób powstawaniu nieestetycznych, brunatnych smug przy prasowaniu. Podpowiadamy, jak łatwo wyczyścić żelazko z kamienia oraz jak pozbyć się żółtych plam po prasowaniu.

Zobacz wideo

Jak wyczyścić żelazko z kamienia? Domowymi sposobami zrobisz to szybko i bezpiecznie

Jeżeli podczas prasowania zauważyłaś pozostające na ubraniach drobinki kamienia to znak, że czas na wyczyszczenie żelazka. W tym celu wykorzystaj właściwości produktu, który praktycznie każdy z nas ma w domu, czyli octu. Potrzebna ci będzie ściereczka oraz wykałaczki. Ten sposób jest bezpieczny dla żelazek teflonowych i ceramicznych.

  1. Namocz ściereczkę w occie.
  2. Jeżeli zanieczyszczone są upusty pary na stopie żelazka, to nałóż ściereczkę na wykałaczkę. Następnie przepchaj poszczególne dziurki.
  3. Kolejno wlej ocet do urządzenia, ustaw na możliwie najwyższą temperaturę i włącz funkcję prasowania.
  4. Powtórz czynność w zależności od stopnia zanieczyszczenia żelazka.
  5. Przejdź do funkcji parowania. Wlewaj wodę i za pomocą pary pozbądź się resztek octu.
  6. Na koniec przetrzyj urządzenie z zewnątrz wilgotną ściereczką.

Jak usunąć żółte plamy po żelazku? To możliwe z użyciem kwasku cytrynowego

Żółte plamy to nic innego jak zabrudzenia związane ze zbierającym się kamieniem w żelazkach parowych. Wykorzystywanie wody w urządzeniu niemal zawsze będzie się wiązało z tym problemem. Jeżeli na ubraniach pojawiły się nieaestetyczne, żółte plamy to istnieje sposób na ich usunięcie. W tym celu wykorzystaj działanie kwasku cytrynowego. Wystarczy, że wilgotną ściereczką namoczoną produktem przetrzesz zażółcone miejsca. Ta metoda sprawdzi się zarówno do białych, jak i barwionych oraz czarnych tkanin.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: