Fryzjerka twierdzi, że potrafi rozpoznać, kiedy klientka jest w ciąży. "Nigdy się nie myliłam"

Amerykańska fryzjerka twierdzi, że potrafi stwierdzić, kiedy ktoś jest w ciąży, zanim jeszcze dana osoba wie o stanie błogosławionym. Ponadto potrafi przewidzieć nawet płeć dziecka. Wszystko przez pewne zmiany, które dostrzega podczas wizyt swoich klientek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

TikTok jest aktualnie jedną z najpopularniejszych platform internetowych na świecie. Na początku był dość niepozorną aplikacją służącą do śledzenia ruchu warg i tworzenia muzycznych filmów. Obecnie służy do udostępniania wideo i pozwala użytkownikom tworzyć oraz udostępniać krótkie filmy na dowolny temat. Rozrywka i taniec nadal są najpopularniejszymi rodzajami materiałów na TikToku. Można tam również znaleźć wiele treści edukacyjnych, obejmujących różne tematy: od zdrowia po inwestowanie. Dużą popularnością cieszą się także profile osób, które dzielą się w sieci różnymi sytuacjami oraz historiami ze swojego życia - również zawodowego. Swoimi "talentami" w zawodzie fryzjera pochwaliła się pewna stylistka włosów. Warto pamiętać, że nie zastąpi to kontroli u ginekologa.

Zobacz wideo Lili Antoniak wrażenia dotyczące ciąży: Puchniesz, nie wysypiasz się, tracisz włosy

Fryzjerka zdradza, jak rozpoznać ciążę. Stylistka tłumaczy, na co zwraca uwagę u klientki

Samantha Penn Willoughby to mama czwórki dzieci pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. 34-latka na co dzień pracuje jako fryzjerka i aktywnie prowadzi konto na platformie TikTok. W sieci funkcjonuje pod pseudonimem @hairapyfamily. Kobieta twierdzi, że fryzjerzy znają pewne sekrety, które mogą zdradzić, czy ktoś jest w ciąży. I wcale nie potrzeba do tego testu. 

Tak, fryzjerzy mogą stwierdzić, kiedy jesteś w ciąży, a ja powiem ci, jak to zrobić. Nigdy się nie myliłam.

Amerykanka zwraca uwagę na objętość, teksturę oraz skręt włosów. Według stylistki właśnie te trzy czynniki mogą sprawić, że fryzjer rozpozna klientkę w stanie błogosławionym. W trakcie dwuminutowego nagrania tłumaczy:

Oto jak potrafię stwierdzić, że jesteś w ciąży: włosy mają luźniejszy skręt, jeśli masz naturalnie kręcone. Nie będą też tak grube, jak dotąd lub przeciwnie, będą grubsze, a więc zmieni się ich tekstura. Ponadto wyrastające licznie nowe włosy świadczą, że w twoim ciele zachodzą zmiany hormonalne.

Samantha musi być jednak zaznajomiona z klientką i jej zwykłymi włosami, aby zauważyć różnice, które mogą być spowodowane ciążą.

Jaka płeć dziecka? Stylistka często spotyka się nietypowymi prośbami od klientek

Fryzjerka często ma klientów proszących ją o przewidzenie płci ich dzieci. Jak sama twierdzi, nie może zrobić tego ze stuprocentową dokładnością. Stylistka w trakcie klipu wyjawia, co sprawia, że może rozpoznać płeć dziecka.

Mówi się, że podczas ciąży dziewczynki odbierają piękno matce, a chłopcy jej go dodają. To dlatego, że gdy w brzuchu rozwija się chłopiec, włosy mamy są grubsze i mają więcej objętości. Jeśli jest to dziewczynka, to włosy są bardziej tłuste, wydają się wilgotne, co wskazuje na wzrost poziomu estrogenu.
Więcej o: