28-latka poleciała na zmniejszenie żołądka do Turcji. Tragiczny finał operacji

28-letnia Shannon poleciała do Turcji na operację zmniejszenia żołądka. Niestety w trakcie zabiegu pojawiły się komplikacje i kobieta zmarła. Wcześniej nic nie wskazywało jednak na to, że operacja może się nie udać.

W ostatnich latach zabiegi w tureckich klinikach cieszą się ogromną popularnością, głównie ze względu na  atrakcyjne ceny. W mediach społecznościowych możemy znaleźć wiele historii osób, które skorzystały z takiej opcji. Niestety nie wszystkie zabiegi w Turcji kończą się pozytywnie. Przypomina o tym przypadek pewnej 28-letniej Brytyjki.

Zobacz wideo Chodakowska wierzy w przemianę rysów twarzy przez dietę?

28-latka zmarła po operacji w Turcji

Shannon Bowe z Wielkiej Brytanii poleciała do Turcji na operację zmniejszenia żołądka, która miała pomóc jej w walce z otyłością. Niestety w trakcie zabiegu pojawiły się pewne komplikacje i 28-latka zmarła. Co istotne, wcześniej nic nie wskazywało na to, że operacja może się nie udać. O wstrząsającej sprawie poinformowały brytyjskie gazety, między innymi "Daily Mail", a media społecznościowe zalały posty wstrząśniętych bliskich i znajomych kobiety. - Śpij aniołku, zawsze będę cię kochał - napisał partner Shannon. 

Obecnie nie wiadomo jednak, jakie komplikacje w czasie operacji doprowadziły do śmierci młodej Brytyjki. Turecka klinika, z której usług korzystała, nie skomentowała jeszcze sprawy. Z przekazów medialnych na ten temat dowiadujemy się także, że Shannon nie wykupiła ubezpieczenia, dlatego też jej bliscy będą musieli sprowadzić jej ciało do Wielkiej Brytanii na własny koszt. Jednak jak przekonuje w rozmowie z "Daily Mail" jeden ze znajomych zmarłej 28-latki "obecnie jest to ich najmniejszy problem". 

Zrobiła BBL w Turcji. O mało nie umarła

To nie pierwszy raz, gdy media przypominają o tym, jak niebezpieczne mogą być zabiegi w tureckich klinikach. Miesiąc temu informowaliśmy o Sophie Dewey z Southampton, która zdecydowała się na BBL (Brazilian Butt Lift). Co istotne, zdaniem członków stowarzyszenia American Society of Plastic Surgeons BBL to jeden z najniebezpieczniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Jak zdradziła Sophie, po zabiegu jej biodro zaczęło robić się gorące. Z kolei na udzie pojawił się czerwony guz. Musiała przejść aż dwa zabiegi. Niestety po pierwszym rozwinęła się u niej sepsa. Lekarze przez dwa tygodnie walczyli o jej życie. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a kobieta wróciła do zdrowia. - Głupia dziewczyna. Więcej tego nie zrobię - wyznała.

Więcej o: