Po zakupach zakładam na klamkę od drzwi gumkę. Wnoszenie siatek jest znaczenie łatwiejsze

Elastyczne gumki to niepozorne narzędzie, które może niezwykle ułatwić nam wiele codziennych czynności. Jedno z ich zastosowań szczególnie przyda się podczas zakupów lub przy przeprowadzce. O co chodzi? Wyjaśniamy.

Prosta gumowa lub elastyczna gumka recepturka lub ta do wiązania włosów to jeden z tych praktycznych, małych przedmiotów, które kosztują prawie nic, a mimo to, mają tak wiele zastosowań. W jednej z szuflad z pewnością znajdziemy ich kilka. Mało kto wie, jak wszechstronna jest ta skromna gumka i w ilu sytuacjach na co dzień może nam pomóc.

Zobacz wideo Agnieszka Woźniak-Starak nie zamyka drzwi przed Edwardem Miszczakiem i przyznaje: Nie mieliśmy okazji się pożegnać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nietypowe zastosowanie gumki. Załóż ją na drzwi i stwórz praktyczną blokadę

Praktycznie każdy z nas chociaż raz w życiu był w sytuacji, kiedy przy wnoszeniu większych siatek zakupów do mieszkania czy to przy przeprowadzce i przenoszeniu kartonów, nie było możliwości zrobienia tego za jednym razem. Tak więc za każdym razem zatrzaskujące się, często tuż przed nosem drzwi wejściowe jedynie utrudniały próbę wniesienia wszystkich toreb lub pudeł do domu. Sposobem, który może znacznie ułatwić nam te czynności, jest stworzenie blokady na drzwiach z gumki. Sprawdzi się zwykła recepturka lub ta do wiązania włosów.

  1. Weź gumkę i zaczep ją o klamkę wewnątrz mieszkania.
  2. Weź jej drugi koniec i skręć, tak aby utworzyć krzyż.
  3. Drugą końcówką gumki zaczep o klamkę zewnętrzną.
  4. Miejsce skrzyżowania gumki powinno być ulokowane na elemencie, który blokuje drzwi i je zamyka.

Gumka może ułatwić ci życie. Te 3 triki genialnie sprawdzą się w kuchni

Wszyscy kochamy sprzęt, który choć trochę ułatwia nam życie. Gumki są najlepszym, skromnym narzędziem i przydatnym na wiele sposobów. Możesz zastosować je w rozmaity sposób.

  • Zabezpiecz worek na śmieci i zapobiegaj jego zsuwaniu się. Naciągnij górną część torby na pojemnik i zabezpiecz ją dużą gumką na zewnątrz.
  • Użyj jako pomocnika do otwierania słoika. Gumka zapewnia przyczepność, gdy jest to potrzebne do otwarcia upartego słoika. Owiń grubą gumką pokrywkę słoika, chwyć i przekręć.
  • To irytujące i powodujące bałagan, gdy łyżki wpadają do miski lub garnka. Aby stały wysoko, zamocuj gumkę na uchwycie w miejscu, w którym uderza ona o brzeg garnka lub miski. Zapobiegnie to ześlizgiwaniu się do sosu, lub ciasta.
Więcej o: