Co dodać do płynu do spryskiwaczy, żeby nie zamarzł? Wystarczy szklanka, a będziesz spać spokojnie

Zima tuż za rogiem. Zadbajmy więc nie tylko o cieplejszą garderobę, ale także o nasze samochody. Co zrobić, jeśli zapomnieliśmy o zmianie płynu do spryskiwaczy na zimowy? Nic straconego! Wystarczy, że dolejemy 250 ml tego produktu.

Przygotowanie samochodu na okres zimowy wiąże się nie tylko ze zmianą opon, ale także z wymianą płynu do spryskiwaczy na zimowy, ponieważ w innym wypadku płyn zacznie zamarzać, a my będziemy miały spory kłopot. Zamiast kupować gotowy produkt na stacji, dolej do płynu letniego jeden produkt, a z pewnością nie zamarznie. Możesz także przygotować zimowy płyn samodzielnie. Wbrew powszechnej opinii, jest to bardzo proste. Potrzebujesz zaledwie kilku składników.

Zobacz wideo Rozbita żarówka? Potłuczone szkło? Zobacz jak sprytnie posprzątać

Pamiętaj, aby zmienić płyn do spryskiwaczy na zimowy. Na szczęście możesz przygotować go w domu

Płyn do spryskiwaczy jest niezbędny w samochodzie, dlatego jeśli jeszcze nie nie zmieniłaś go na zimowy, nie zwlekaj. Zimowy płyn możesz przygotować w domu. Potrzebujesz baniaka, miski lub sporego garnka. Do środka wlej 4 litry wody (rekomendowana jest woda filtrowana, aby zawierała jak najmniejszą ilość kamienia), łyżkę płynu do mycia naczyń, 100 ml octu oraz 250 ml alkoholu izopropylowego. Wymieszaj wszystkie składniki i pamiętaj, aby szybko przelać płyn do butelki i ją zakręcić, ponieważ alkohol szybko paruje. Tak przygotowany płyn nie tylko nie zamarznie, ale także nie będzie pozostawiał smug na szybie.

Co dodać do płynu do spryskiwaczy, żeby nie zamarzł? Zmieszaj z płynem letnim, a mrozy nie będą ci straszne

Jeśli nie zdążyliśmy ze zmianą płynu do spryskiwaczy na zimowy, nic straconego. Na szczęście nie musimy usuwać płynu za pomocą pompki ze zbiorniczka. Jest to dość kłopotliwe i wymaga kupna specjalnego sprzętu. Wystarczy, że dolejemy do pojemnika 250 ml alkoholu izopropylowego lub denaturatu, a płyn z pewnością nie zamarznie. Innym sposobem jest dolanie do płynu letniego koncentratu płynu zimowego, a zyskamy mieszankę odporną na minusowe temperatury. 

Więcej o: