Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Wybielanie zębów sodą oczyszczoną jest możliwe. Soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu to słony, alkaliczny proszek, który ma właściwości ścierne. Właściwości te skutecznie usuwają płytkę nazębną nagromadzoną na zębach, zapewniając zdrowy i lśniący uśmiech.
Te stroje kąpielowe to perełki na lato! Najmodniejsze fasony gwiazd
Zobacz wideo
Dlaczego nasi przodkowie mieli więcej zębów? [PRACOWNIA BRONKA]
Cztery różne metody wykorzystania sody oczyszczonej do wybielania zębów
Istnieje wiele sposobów wykorzystania sody oczyszczonej, by poprawić wygląd i stan swojego uzębienia. Oto najpopularniejsze:
- Pasta do zębów i soda oczyszczona. Jest to zdecydowanie najłatwiejszy sposób. Wystarczy posypać pastę do zębów odrobiną sody oczyszczonej i umyć zęby tak, jak zwykle to robisz.
- Woda i soda oczyszczona. Najpopularniejszym sposobem wybielania zębów jest użycie mieszaniny sody oczyszczonej i wody. Weź kubek lub małą miseczkę, dodaj kilka kropel wody i pół łyżeczki sody, a następnie wymieszaj, aby powstała pasta. Za pomocą palca lub szczoteczki do zębów nałóż pastę na zęby i pozostaw na 2-3 minuty. Następnie dokładnie wypłucz wodą.
- Soda oczyszczona i cytryna. Cytryna zawiera kwas cytrynowy, który jest naturalnym środkiem wybielającym. Weź pół łyżeczki sody oczyszczonej i wymieszaj ją z połową łyżeczki soku z cytryny, a następnie przygotuj pastę, która wybieli zęby. Szczotkowanie zębów tą mieszanką sody z cytryną zdziała cuda.
Sposób na muszki owocówki? Te napoje pozwolą pozbyć się ich na dobre
Jak długo trwa wybielanie zębów za pomocą sody oczyszczonej? O tym należy pamiętać
Prawdziwe rezultaty tego domowego sposobu wybielania zębów będą widoczne po kilku tygodniach. Pamiętaj jednak, żeby za każdym razem, gdy szczotkujesz zęby sodą oczyszczoną, to nie trzymaj jej dłużej niż dwie minuty. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do erozji zębów. Po zakończeniu mycia zębów należy dokładnie wypłukać jamę ustną i szczoteczkę wodą.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.
Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc