Domowe sposoby na wybielanie zębów. Ten produkt za 1,29 zł pomoże usunąć przebarwienia

Picie napojów gazowanych i wina, palenie papierosów, jedzenie kwaśnych i słodkich słodyczy to czynniki odpowiedzialne za przebarwione zęby. Nie tylko sprawiają one, że uśmiech wygląda źle, ale również nie są korzystne dla zdrowia jamy ustnej. Aby poprawić estetykę zębów, możesz skorzystać z rozwiązania, które znajdziesz w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną jest możliwe. Soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu to słony, alkaliczny proszek, który ma właściwości ścierne. Właściwości te skutecznie usuwają płytkę nazębną nagromadzoną na zębach, zapewniając zdrowy i lśniący uśmiech.

Zobacz wideo Dlaczego nasi przodkowie mieli więcej zębów? [PRACOWNIA BRONKA]

Cztery różne metody wykorzystania sody oczyszczonej do wybielania zębów

Istnieje wiele sposobów wykorzystania sody oczyszczonej, by poprawić wygląd i stan swojego uzębienia. Oto najpopularniejsze:

  1. Pasta do zębów i soda oczyszczona. Jest to zdecydowanie najłatwiejszy sposób. Wystarczy posypać pastę do zębów odrobiną sody oczyszczonej i umyć zęby tak, jak zwykle to robisz.
  2. Woda i soda oczyszczona. Najpopularniejszym sposobem wybielania zębów jest użycie mieszaniny sody oczyszczonej i wody. Weź kubek lub małą miseczkę, dodaj kilka kropel wody i pół łyżeczki sody, a następnie wymieszaj, aby powstała pasta. Za pomocą palca lub szczoteczki do zębów nałóż pastę na zęby i pozostaw na 2-3 minuty. Następnie dokładnie wypłucz wodą.
  3. Soda oczyszczona i cytryna. Cytryna zawiera kwas cytrynowy, który jest naturalnym środkiem wybielającym. Weź pół łyżeczki sody oczyszczonej i wymieszaj ją z połową łyżeczki soku z cytryny, a następnie przygotuj pastę, która wybieli zęby. Szczotkowanie zębów tą mieszanką sody z cytryną zdziała cuda.

Jak długo trwa wybielanie zębów za pomocą sody oczyszczonej? O tym należy pamiętać

Prawdziwe rezultaty tego domowego sposobu wybielania zębów będą widoczne po kilku tygodniach. Pamiętaj jednak, żeby za każdym razem, gdy szczotkujesz zęby sodą oczyszczoną, to nie trzymaj jej dłużej niż dwie minuty. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do erozji zębów. Po zakończeniu mycia zębów należy dokładnie wypłukać jamę ustną i szczoteczkę wodą.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: