Fryzury komunijne dla mamy. Te uczesania sprawią, że poczujesz się kobieco i elegancko

Fryzury komunijne dla mamy to ważny aspekt wizerunku. Wiadomo, że Pierwsza Komunia jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla dziecka, ale także dla jego rodziców. Jest to uroczystość, w której bierze udział cała rodzina, dlatego mamom zależy, aby w tym dniu wyglądać wyjątkowo. Aby to osiągnąć niezbędny jest wybór odpowiedniej fryzury, która podkreśli walory urody, a jednocześnie będzie dość skromna i stonowana. Jakie fryzury będą modne w najbliższym sezonie komunijnym?

Jakie fryzury komunijne dla mamy w 2023 będą idealne? Przekonaj się sama!

Fryzury komunijne dla mamy dziecka pierwszokomunijnego muszą spełniać pewne warunki. Przede wszystkim nie powinny być zbyt ekstrawaganckie. Pamiętajmy, że komunia to podniosła uroczystość, w której uczestniczy rodzina i dzieci, dlatego warto zachować elegancki i schludny wizerunek, bez zbędnych udziwnień. Uroczystość komunii zazwyczaj odbywa się w godzinach przedpołudniowych, a przyjęcia komunijne kończą się wieczorem, dlatego można je uznać za przyjęcia koktajlowe, na których obowiązuje nieco inny styl niż typowych przyjęciach wieczorowych. To jakie fryzury komunijne dla mamy w 2023 będą modne tak naprawdę zależy od stylu danej kobiety. Jeśli preferujemy eleganckie rozwiązania, warto postawić na proste, wymodelowane włosy, które można ozdobić perłową wsuwką lub spinką. Natomiast dla pań preferujących upięcia doskonale sprawdzą się lekkie koki ze wsuniętym, pojedynczym kwiatem w pastelowej kolorystyce. 

Fryzury dla pań po 60-tce zdjęcia. Te cięcia to prawdziwe hity, które odejmą nawet 15 lat (zdjęcie ilustracyjne) Krótkie fryzury damskie 2023 r. Modne cięcia dla pań po 60. roku życia

Uczesanie na komunię dla mamy. Klasyczne rozwiązania zawsze w modzie

Uczesanie na komunię dla mamy powinno być przede wszystkim trwałe i eleganckie. Pamiętajmy, że mama w tym dniu ma wiele spraw na głowie i nie powinna się jeszcze dodatkowo martwić ciągłym poprawianiem włosów. Nim trafimy do kościoła mama musi zadbać o przygotowanie dziecka do uczestnictwa w uroczystości w kościele. Później zazwyczaj na jej głowie pozostaje dopilnowanie szczegółów przyjęcia i zadbanie o przybyłych na komunię gości. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wykonanie koka, który będzie dobrze spięty wsuwkami i nie pozwoli na to, aby włosy nam się rozsypywały w najmniej oczekiwanych momentach. Uroczystość komunii, a także przyjęcie po niej, trwa zazwyczaj kilka godzin i konieczne jest też, aby fryzura była dla mamy komfortowa i nie krępowała jej ruchów. 

Fryzura na komunię dla mamy w postaci koka jest popularna od wielu sezonów. zdjęcie ilustracyjneFryzura na komunię dla mamy w postaci koka jest popularna od wielu sezonów. zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Fryzury komunijne dla mamy: długie włosy pozwolą na wiele ciekawych rozwiązań

Fryzury komunijne dla mamy z długich włosów są zdecydowanie trudniejsze do wykonania i utrzymania. Długie włosy są ciężkie i przez to fryzury z nich wykonane przygotowane łatwiej się niszczą i rozpadają. Dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiedniej formy utrwalenia. Lakier do włosów nie jest zawsze dobrym rozwiązaniem, gdyż tworzy on wrażenie sztuczności fryzury. Mimo niedogodności długie włosy dają nam większe pole do popisu jeśli chodzi o wybór fryzury.

Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Możemy pozwolić sobie np. na modne warkocze, które ładnie zaplecione i ułożone wokół głowy są fryzurą skromną, a zarazem efektowną i bardzo trwałą. Jeżeli mamy mocno kręcone włosy, wówczas wystarczy je ładnie podpiąć z jednej strony dekoracyjną spinką i fryzura gotowa. Równie dobrze długie włosy można wymodelować i pozostawić luzem — wtedy jednak musimy zadbać o to, by wyglądały one na zadbane i zdrowe, bez rozdwojonych końcówek, za to lśniące i puszyste. 

Pamela Anderson Fryzura Pameli Anderson znowu modna. Proste, piękne i efektowne upięcie

Fryzury komunijne dla mamy: krótkie włosy. Zadbaj o odpowiednią pielęgnację

Fryzury komunijne dla mamy mającej krótkie włosy są zdecydowanie większym wyzwaniem. Przy krótkich włosach nie mamy zbytniego pola manewru. Jeżeli włosy są ścięte całkiem krótko, wówczas dla fryzury kluczowe będzie odpowiednio wykonane cięcie. Nie może być mowy o odstających kosmykach czy nierównościach. Najlepiej umówić się na strzyżenie kilka dni przed komunią, tak aby włosy nie zdążyły odrosnąć. W dniu uroczystości wystarczy je umyć i lekko wymodelować z użyciem szczotki. Jeżeli mamy nieco dłuższe włosy, ale wciąż zbyt krótkie na kręcenie czy warkocz, wtedy również jedyną opcją zostaje ich staranne wymodelowanie i nadanie im odpowiedniego kształtu. Odświętnego charakteru można dodać takiej fryzurze wplatając do włosów dodatek w postaci ozdobnej spinki, wsuwki, opaski itd. 

Zobacz też: Z tą koloryzacją ukryjesz odrosty! Wypróbuj shadow roots i zaoszczędź na wizytach u fryzjera

Więcej o: