Modne krótkie fryzury dla 50-latki. Poznaj cięcia, które optycznie odmładzają [ZDJĘCIA]

Krótkie fryzury odejmują lat i dodają luzu. Jakie cięcia są teraz modne? Poznaj kilka ciekawych propozycji.

Krótkie fryzury są nie tylko bardzo stylowe, ale także wygodne. Jedną z najważniejszych prekursorek takich radykalnych cięć była sama Coco Chanel. Słynna projektantka dowiodła, że nosząc krótkie włosy możemy wyglądać niezwykle elegancko i kobieco. 

Modne krótkie fryzury damskie dla 50-latek: asymetryczny bob

Jedną z najciekawszych odmian klasycznego boba jest a-line bob. Co ciekawe, takie cięcia cieszyło się popularnością na początku XXI wieku. Latem 2020 znowu wróciło do łask. Jak prezentuje się taka fryzura? W tym przypadku włosy z tyłu są wyraźnie krótsze niż te z przodu, co zapewnia efekt wyszczuplenia twarzy. Uwaga! Takie cięcie najlepiej współgra z prostymi pasmami. 

A-line bob - najmodniejsza fryzura na lato. Odmładza i wyszczupla twarzA-line bob - najmodniejsza fryzura na lato. Odmładza i wyszczupla twarz fot. Shutterstock/popcorner

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy - jak to zrobić?

Modne krótkie fryzury damskie dla 50-latek: pixie cut

Jeśli chodzi o bardzo krótkie fryzury, jedną z najmodniejszych propozycji jest obecnie pixie cut. To opcja dla odważnych. Warto wspomnieć, że przed laty fryzurę lansowały liczne gwiazdy. Były to m.in. Charlize Theron oraz Mia Farrow. Wiosną 2020 cięcie ponownie stało się bardzo modne i jest polecane w szczególności paniom, którym zależy na dodaniu sobie luzu i optycznym odjęciu lat.

W przypadku tej fryzury włosy są mocno skrócone z tyłu głowy oraz po bokach. Jednocześnie pozostają nieco dłuższej na jej czubku. Zwykle dopełnieniem cięcia jest charakterystyczna grzywka. 

Jaka fryzura mi pasuje? Jaka fryzura mi pasuje?  Instagram.com// talita_andrade03

Modne krótkie fryzury damskie dla 50-latek: long bob

Jeśli nie lubisz takich radykalnych cięć jak pixie cut, radzimy by zdecydować się na którąś z odmian klasycznego boba. Oprócz wspomnianej wersji asymetrycznej, ciekawą opcją jest także lob (long bob). W tym przypadku włosy z przodu sięgają zazwyczaj do obojczyków i są delikatnie dłuższe od pasm z tyłu (różnica nie jest jednak tak duża jak w przypadku a-line bob). 

Taka fryzura dobrze prezentuje się z przedziałkiem na środku lub na boku. Polubią ją także posiadaczki różnego typu grzywek.

Lob - fryzura, która nie wychodzi z modyLob - fryzura, która nie wychodzi z mody shutterstock.com// Thomas Foldes

Przeczytaj także:

Więcej o: