Degażówki to tajna broń fryzjerów. Co to jest? Od zwykłych nożyczek odróżniają je ząbki, których zadaniem jest przerzedzić włosy. Na rynku dostępne są trzy rodzaje degażówek:
Znamy już odpowiedź na pytanie czym są degażówki, czas wyjaśnić, jakich można oczekiwać efektów i dlaczego niektórzy uważają, że degażówki niszczą włosy. Czy degażowanie powinno kończyć każde strzyżenie?
Degażówki: do czego służą i kiedy się ich używa?
Najprostsza odpowiedź na pytanie, do czego służą degażówki, brzmi: do zmniejszenia objętości włosów, czyli potocznie mówiąc przerzedzenia, strzyżenia punktowego lub cieniowania. Podsumowując, degażówek używa się do wykończenia fryzury oraz nadania włosom lekkości.
Włosy po degażówkach staną się lekkie, a fryzura zyska łagodny kształt. Cieniowanie degażówkami pomoże poprawić zbyt ostrą linię lub sprawi, że włosów w danym obszarze będzie mniej i w efekcie uzyskamy efekt szczupłej twarzy. Często to właśnie zbyt ciężkie włosy dodają nam kilogramów w tym strategicznym obszarze. Jednak efekty stosowania degażówek nie zawsze oznaczają idealną fryzurę. Więcej na ten temat piszemy poniżej.
W niektórych salonach fryzjerskich w ogóle nie ma na stanie tego typu nożyczek. Dlaczego tak się dzieje i czy degażówki niszczą włosy? Ostrze degażówek z powodu ząbków może postrzępić włosy i zamiast zdrowych końcówek opuścimy salon w znacznie gorszym stanie niż na początku. Dlatego część fryzjerów zamiast degażówek do cieniowania używa po prostu zwykłych nożyczek. Z drugiej strony osoby o bardzo gęstych włosach chwalą sobie degażówki jako skuteczną metodę na wymodelowanie zbyt ciężkiej fryzury. Koniec końców wszystko zależy od techniki, poniżej prezentujemy kilka wskazówek na temat tego jak korzystać z degażówek tak, aby nie zniszczyć włosów.
Jak prawidłowo korzystać z nożyczek-degażówek? Oto garść porad fryzjerskich:
Zobacz też: Modne krótkie fryzury po 50-tce. Te cięcia są hitem sezonu i odmładzają nawet o kilka lat