Sennik: zęby. Co oznacza, gdy śnią Ci się zęby?

Sennik: zęby. Sennik odpowiada na pytanie dotyczące tego, co oznaczają symbole pojawiające się we śnie. Jednym z nich są zęby. Co oznacza ich pojawienie się w snach?

Sennik: ząb - co oznacza?

Ząb to bardzo często pojawiający się motyw snu. Jak interpretuje go sennik? Ząb w snach pojawia się w różnych konfiguracjach: pojedynczo lub w postaci całej szczęki. W marzeniach sennych widzimy zarówno zęby zdrowe i lśniące, jak i te wypadające, pociemniałe, łamiące się. Zdarza się, że śnią nam się także sztuczne zęby. Każda z tych sytuacji może być różnorodnie interpretowana. Sny o zębach często bywają traktowane jako prorokujące coś złego, ze śmiercią bliskiej osoby włącznie. Pamiętajmy jednak, aby nim zaczniemy szukać znaczenia snu o zębach, zapamiętać możliwie jak najwięcej jego szczegółów, gdyż są one niezwykle ważne dla prawidłowego odczytania jego przesłania. 

Sen o zębach - znaczenie

Sen o zębach od lat traktowany jest w naszej kulturze jako zapowiedź ważnego wydarzenia. Często upatruje się w nim złego omenu. Sen o zębach traktuje się bowiem bardzo często jako zapowiedź śmierci bliskiej osoby. Niemniej jednak w zależności od kontekstu, można doszukiwać się także innych, głębszych znaczeń:

  • brudne zęby - taki sen jest oznaką tego, że zaniedbujesz własne zdrowie, a konsekwencje twojego zachowania mogą być poważne
  • czarne zęby - to symbol nadchodzącej żałoby
  • białe zęby - to symbol pozytywnych relacji, jakie panują w twoim najbliższym otoczeniu
  • krzywe zęby - twoje życie wymaga natychmiastowej interwencji i poukładania wszystkich spraw, które teraz cię przytłaczają.

Sen: wypadające zęby

Wypadające zęby pojawiające się we śnie niezmiennie wywołują negatywne emocje. Osoba, której się śnią, może odczuwać niepokój z tym związany. Co dokładnie oznacza sen o wypadających zębach? Otóż może być ono odzwierciedleniem twojej trudnej sytuacji życiowej i tego, że nie wszystko układa się po twojej myśli

Sennik: wypadające zęby

Według sennika wypadające zęby mogą świadczyć także o niskim poczuciu własnej wartości osoby, której się śnią. Mogą być demonstracją jej kompleksów i przekonania o własnej słabości, braku urody czy talentu.

Zgrzytanie zębami - co oznacza taki sen?

Zgrzytanie zębami we śnie może oznaczać spore kłopoty. Zgrzytanie jest bowiem często problemem natury emocjonalnej - nie możesz poradzić sobie z sytuacją, a to wywołuje u ciebie różne reakcje, które mają pomóc w wyładowaniu stresu. Jeśli pojawia się ono we śnie, znaczy to, że zmagasz się z trudnościami i nie możesz liczyć na niczyje wsparcie. 

Zobacz też: Sennik. Znaczenie najpopularniejszych snów: zęby, dziecko, pies

Zgrzytanie zębami u dzieci - znaczenie snu

Zgrzytanie zębami u dzieci można odczytywać w podobny sposób co własne zgrzytanie zębami. Wtedy jednak warto pamiętać, że problemy natury emocjonalnej dotyczyć mogą kogoś z najbliższego otoczenia, niekoniecznie z rodziny. Warto rozejrzeć się i skupić na bliskich, a może uda się dostrzec, kto zmaga się z problemami. 

Sennik: zęby sztuczne

Sztuczne zęby we śnie to według sennika symbol ukrytego niepowodzenia. Dlaczego ukrytego? Gdyż na pierwszy rzut oka wszystko wygląda idealnie, jednak tak naprawdę twoja sytuacja nie przynosi ci ani zadowolenia, ani spełnienia. Jest raczej rodzajem nagrody pocieszenia, która nie gwarantuje satysfakcji.

Zobacz też: Sennik: basen. Czy ten wakacyjny motyw może zapowiadać kłopoty?

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu
Więcej o: