Strój mikołajki - jak zrobić strój mikołajki DIY?

Strój mikołajki dla dorosłych może być symboliczny i z dużą dawką humoru. Szukasz pomysłu na ciekawą stylizację dla siebie, a może potrzebujesz przebrania na bal w przedszkolu? Sprawdź z nami przegląd najlepszych propozycji dla każdej kategorii wiekowej.

Jak zrobić strój mikołajki w filmowym stylu? 

Motyw filmowy lub serialowy często występuje na imprezach świątecznych. Zastanawiasz się jak zrobić strój mikołajki? Poniżej prezentujemy kilka filmowych inspiracji.

 
  • Mała czerwona sukienka z białym wykończeniem z serialu "Ally McBeal". Z powodzeniem można założyć po prostu czerwoną sukienkę, która po imprezie sprawdzi się podczas wielu różnych okazji. W formie dodatku idealna będzie śmieszna opaska i mikołajkowy pasek. 
 
  • Świąteczny sweter w stylu Bridget Jones to klasyka gatunku. Tutaj w delikatnej wersji z romantyczną parą skrzydeł. Ten prosty gadżet można dodać do każdej biurowej stylizacji, nie zawsze jest czas na wymyślne przebrania, strój mikołajki dla dorosłych nie musi być czerwony.
 
  • "Firmowa gwiazdka" z Jennifer Aniston to aż dwie propozycje, total black look z futerkiem, który aktualnie jest bardzo modny oraz bardzo świąteczny motyw, czyli kratka. 
 
Zobacz wideo Mikołaj ma 24 godziny, by dotrzeć do 200 mln dzieci

To, czym są mikołajki, wie doskonale każde dziecko. Zdjęcie ilustracyjne Mikołajki - co to za święto? Czy wiecie, dlaczego dajemy sobie prezenty tego dnia?

Z czego zrobić strój mikołajki? Pomysły DIY dla dzieci 

Szkolne lub przedszkolne imprezy rządzą się swoimi prawami i tutaj często nie ma miejsca na kompromisy. Jak zrobić strój mikołajki DIY? Sprawdź kilka ciekawych patentów.  

  • Czerwony filc to bardzo plastyczny materiał, który będzie doskonałą bazą do spódniczki w formie trapezu. Formę wycinamy na wzór jeansowej spódniczki mini, którą należy odrysować na materiale z zapasem na zakładkę. Filc można zszyć lub potraktować materiał zszywaczem. Do kompletu wystarczy dodać czerwoną bluzkę i mikołajkową czapkę i gotowe. 
  • Z czego zrobić strój mikołajki? Z czerwonego obrusu! Materiał składamy na pół wzdłuż, następnie wycinamy otwór na głowę pośrodku i spinamy paskiem w talii. Mikołajową czapkę można uszyć na bazie trójkąta lub zrobić z papieru. 

Jak zrobić strój mikołajki DIY - zero waste 

Jak zrobić strój mikołajki DIY? Zamiast kupować jednorazowe stroje, które i tak po imprezie trzeba będzie wyrzucić warto wykorzystać to co już i tak mamy w szafie. Do czerwonej spódnicy wystarczy doszyć lub dokleić czarne guzki, dodać biały golf i mikołajkową czapkę.

 
 

Prezent na mikołajki dla dziewczyny musi być wyjątkowy. Zdjęcie ilustracyjne Prezent na mikołajki dla dziewczyny. Sprawdź nasze propozycje na miły upominek

Strój mikołajki dla dorosłych - pomysł na prezent

Mikołajki to miła okazja do wymiany śmiesznych prezentów. Pary, które chcą podkręcić temperaturę w związku, mogą obdarować się zestawami dedykowanej bielizny. Strój mikołajki dla dorosłych w okresie przedświątecznym dostępny jest w każdym sklepie z bielizną, dużo wcześniej wybrany model można zamówić też przez Internet.  

  • Za zestaw dla kobiet zapłacimy około 100 zł 
  • Strój mikołaja w formie bielizny dla mężczyzny kosztuje od 50 do 100 zł  
 

Zobacz też: Prezent na mikołajki dla chłopaka - sprawdź nasze propozycje

Więcej o: