Sposób Anny Lewandowskiej na pozbycie się cellulitu i rozstępów. Jak szczotkować ciało na sucho?

Szczotkowanie ciała ostatnimi czasy stało się niezwykle popularne. Zachęca do niego również Anna Lewandowska. Zorganizowała ona "Wyzwanie pielęgnacyjne ze szczotką". Na czym polega i jakie korzyści niesie za sobą szczotkowanie ciała?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szczotkowanie na sucho jest rodzajem medycyny ajurwedyjskiej stosowanej od wieków. Uważa się, że ma ona wiele korzyści dla zdrowiaAnna Lewandowska już kolejny rok z rzędu zachęca do regularnego szczotkowania ciała. Z tej okazji zorganizowała na swoim Instagramie "Wyzwanie pielęgnacyjne ze szczotką".

 
Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Szczotkowanie ciała na sucho: jakie są korzyści z tej czynności?

Szczotkowanie na sucho może pomóc ciału uwolnić się od toksyn. Może też pomóc się zrelaksować. Najczęściej spotykane korzyści są następujące:

  • Usuwanie toksyn. Uważa się, że szczotkowanie na sucho pomaga organizmowi w uwalnianiu toksyn z potem. Włosie szczotki stymuluje pory i otwiera je. Dzięki temu ciało łatwiej się poci, co z kolei zmniejsza ilość toksyn.
  • Złuszczanie. Szorstkie włosie może usuwać z powierzchni skóry suche, martwe komórki. Dzięki temu skóra staje się bardziej gładka i miękka.
  • Relaks. Podobnie jak masaż, szczotkowanie na sucho może sprawić, że poczujesz się zrelaksowana.
  • Cellulit i rozstępy. Szczotkowanie na sucho może zmniejszyć widoczność cellulitu i rozstępów, ponieważ ma podobne działanie na ciało jak masaż. 

Jeśli cierpisz na schorzenia skóry, takie jak łuszczyca, przed szczotkowaniem na sucho powinnaś porozmawiać z lekarzem. Pamiętaj, aby unikać szczotkowania nad otwartą raną lub zakażeniem albo w ich pobliżu.

Jak szczotkować ciało na sucho? 

Do szczotkowania na sucho używać różnego rodzaju szczotek z naturalnego włókna z długą lub krótką rączką. Długa rączka pomoże ci dotrzeć do wszystkich części ciała. Gdy zaczynasz szczotkować skórę na sucho, najlepiej zacząć od lekkiego nacisku. Wykonaj następujące kroki:

  1. Zacznij od stóp i przesuwaj się w górę ciała.
  2. Szczotkuj skórę, wykonując szerokie, okrężne ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
  3. Lekko naciskaj w miejscach, gdzie skóra jest cienka, a mocniej w miejscach o grubszej skórze.
  4. Po wyszczotkowaniu stóp, nóg i połowy ciała, szczotkuj ramiona. Szczotkowanie powinno być skierowane ku górze, w kierunku pach.
  5. Po szczotkowaniu na sucho weź chłodny prysznic, który pomoże usunąć suchą skórę.
  6. Po prysznicu osusz się, a następnie rozważ nałożenie naturalnego oleju roślinnego, aby nawilżyć skórę.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: