Żółte plamy na desce sedesowej są twoim utrapieniem? Te produkty za kilka złotych pomogą się ich pozbyć

Każdy z nas chociaż raz w życiu zetknął się z żółtą plamą na desce sedesowej. Najczęściej spotykamy je w publicznych toaletach. Jeśli jednak znajdują się w domowej toalecie, to jest to problem, który staje się jeszcze większy, gdy próbujesz go usunąć, lecz bezskutecznie. Jak się ich pozbyć domowymi sposobami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bez względu na to, jak bardzo jesteś higieniczny, plamy mogą pojawić się z wielu powodów. Najczęstszą przyczyną żółtych plam jest mocz. Również twarda woda jest w dużym stopniu odpowiedzialna za powstawanie żółtych plam na desce klozetowej. Zawiera ona minerały, żelazo, magnez i wapń. Istnieje jeszcze kilka przyczyn, lecz ważniejszą kwestią jest jak zapobiegać i usunąć żółte plamy z deski sedesowej?

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak zapobiegać żółtym plamom na desce sedesowej?

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Najważniejszą rzeczą jest zachowanie regularności w czyszczeniu. Bez względu na wszystko, należy utrzymywać toaletę w czystości i porządku.

  • Nie zapominaj o prawidłowym spłukiwaniu toalety po każdym użyciu. 
  • Szoruj deskę sedesową za pomocą dobrej szczotki do toalety.
  • Nie używaj silnych środków czyszczących. Mogą one uszkodzić materiał, z którego wykonana jest deska sedesowa.
  • Regularnie dezynfekuj toaletę i całą łazienkę. Pomaga to w utrzymaniu higienicznego środowiska.

Jak wyczyścić żółte plamy na desce klozetowej?

Im dłużej będziesz utrzymywać plamy na sedesie, tym głębszy będzie ich kolor. Możesz je usunąć przy pomocy domowych środków.

  1. Dzięki sodzie oczyszczonej można poradzić sobie z każdym rodzajem plamy. Rozsyp jedną filiżankę sody oczyszczonej na desce sedesowej. Odczekaj kilka minut, a następnie dokładnie wyszoruj cały obszar. Na koniec spłucz i zobacz, jak działa. W razie potrzeby możesz zmieszać sodę oczyszczoną z octem lub ciepłą wodą, aby uzyskać mocniejszy roztwór.
  2. Do usuwania żółtych plam najlepiej nadaje się ocet. I jest to najprostsza metoda. Wystarczy wlać 1 filiżankę octu do muszli klozetowej. Postaraj się pokryć wszystkie obszary. Teraz odczekaj co najmniej 15 minut, a następnie porządnie wyszoruj muszlę. Na koniec spłucz toaletę. Powtórz proces, aby usunąć pozostałe plamy.
  3. Coca-cola świetnie nadaje się do usuwania plam. Powodem tego jest fakt, że zawiera ona kwas fosforowy, który może usuwać plamy. Wystarczy wlać produkt do toalety. Następnie weź ręcznik i namocz go w coca-coli. Połóż ręcznik na desce klozetowej. Odczekaj 20-30 minut i wyszoruj plamy. Na koniec umyj deskę wodą.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: