Aborcja dla Polek po telekonsultacji? Holenderska polityczka zaoferowała nam pomoc

Jak poinformował na swoich profilach w mediach społecznościowych Aborcyjny Dream Temat, holenderska posłanka Corinne Ellemeet zaprezentowała swój nowy projekt, który mógłby pomóc Polkom. Zakłada on, że tabletki poronne miałyby być wysyłane organizacjom aborcyjnym po konsultacji medycznej.
Zobacz wideo Czy Polacy zauważają inflację? "To nie ma o co pytać"

Corinne Ellemeet to posłanka holenderskiej partii GroenLinks, która znana jest ze swojej działalności na rzecz ułatwiania dostępu do aborcji. W ubiegłym tygodniu polityczka spotkała się w Polsce z przedstawicielkami różnych organizacji proaborcyjnych działających w naszym kraju. To właśnie w czasie tych spotkań opowiedziała o swoim nowym projekcie, który mógłby w znacznym stopniu ułatwić Polkom dostęp do aborcji. Polityczka z ramienia swojej partii przedstawi go rządowi Holandii. 

Corinne Ellemeet: Zasługują na naszą solidarność

Projekt powstał z myślą o kobietach z państw, w których dostęp do aborcji jest obecnie utrudniony. To oznacza, że z takiej pomocy mogły skorzystać między innymi Polki.

Prawo do aborcji nie powinno być narzucane przez granice. Kobiety żyjące poza Holandią zasługują na naszą solidarność. Mój projekt oferuje legalne rozwiązanie, które nie koliduje z polskim prawem. Mogłoby to zapewnić kobietom bezpieczeństwo

- powiedziała polityczka, której słowa cytuje Aborcyjny Dream Team.

 

"Nie cieszmy się za szybko"

Projekt holenderskiej polityczki zakłada możliwość wysłania tabletek do naszego kraju w ramach telemedycyny. Niedługo po konsultacji medycznej środki byłyby wysłane do organizacji proaborcyjnych. Pomysł wzbudził ogromne zainteresowanie. Pod postem Aborcyjnego Dream Teamu na Instagramie pojawiło się wiele komentarzy. 

Super! Tylko dlaczego polskie kobiety muszą korzystać z pomocy za granicą? 
Chore jest tylko to, że to musi tak wyglądać…
Nie cieszmy się za szybko. Pamiętajmy, że waśnie żyjemy tu, gdzie żyjemy i zaraz wymyślą coś nowego

- możemy przeczytać pod postem. 

 
Więcej o: