aborcja

 • Justyna Wydrzyńska z Aborcji Bez Granic: Nasz kraj bardzo nie lubi swoich obywatelek, nie lubi kobiet, osób zachodzących w ciążę

  Justyna Wydrzyńska z Aborcji Bez Granic: Nasz kraj bardzo nie lubi swoich obywatelek, nie lubi kobiet, osób zachodzących w ciążę

  Stało się. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został opublikowany w Dzienniku Ustaw, a to znaczy, że wszedł w życie. Co mają zrobić Polki i Polacy, którzy są zmuszani do heroizmu? - Nie jesteście sami. Jesteśmy z wami w tej sytuacji. Macie nasze bezwarunkowe wsparcie i zrozumienie. Czekamy na telefony, bo jesteśmy na to przygotowane - mówi w rozmowie z Kobieta Gazeta.pl Justyna Wydrzyńska z Aborcji Bez Granic.

  Urszula Abucewicz
 • Dorota Segda w mocnych słowach o kościele. Mówi o "zakłamaniu kościółkowego myślenia"
 • Matylda Damięcka skomentowała grafiką publikację wyroku TK. "Mocne. Bardzo mocne..."
 • Prof. Łętowska o opublikowaniu wyroku TK w sprawie aborcji: Wszystkie drogi są otwarte

  Prof. Łętowska o opublikowaniu wyroku TK w sprawie aborcji: Wszystkie drogi są otwarte

  27 stycznia zostało opublikowane uzasadnienie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które uznało za niezgodną z konstytucją aborcję ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Jeszcze tego samego dnia o godz. 23:15 wyrok został opublikowany w Dzienniku Ustaw i niniejszym kompromis aborcyjny z 1993 roku został złamany. Na ulice wyszły tłumy. Miliony Polek i Polaków nie zgadzają się z tym wyrokiem. - Wyrok trybunału nie zamyka legislatorowi - Sejmowi - żadnej drogi. Wszystkie drogi są otwarte - mówi w rozmowie z Kobieta Gazeta.pl prof. prawa Ewa Łętowska, była pierwsza Rzeczniczka Praw Obywatelskich i była sędzia w Trybunale Konstytucyjnym.

  Urszula Abucewicz
 • Kinga Rusin po uzasadnieniu TK: Wierzę, że lekarze, sędziowie, prokuratorzy nie będą respektowali tego "wyroku"
 • Argentyński senat zalegalizował aborcję. To przełomowa decyzja dla całego kontynentu
 • Klementyna Suchanow: Najchętniej zakończyłabym tę rewolucję, więc niech PiS się zbiera

  Klementyna Suchanow: Najchętniej zakończyłabym tę rewolucję, więc niech PiS się zbiera

  Ze Strajkiem Kobiet identyfikują się miliony Polaków. W tym roku zaczęło się od orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował aborcyjny kompromis. Teraz już chodzi o wszystko. W jaki sposób kobiety chcą obalić rząd Zjednoczonej Prawicy? Czy powstanie nowa partia? I co czuje matka, gdy jej córka zabierana jest przez policyjną sukę? Rozmawiamy z jedną z liderek Strajku Kobiet - Klementyną Suchanow.

  Urszula Abucewicz
 • Zakaz aborcji to nie tylko problem kobiet [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]

  Zakaz aborcji to nie tylko problem kobiet [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]

  Zakaz aborcji - choć może się tak wydawać - dotyczy nie tylko kobiet. Brak możliwości przerwania ciąży to problem wszystkich osób z macicami, a więc też wielu trans mężczyzn i osób niebinarnych. Tymczasem część z nich, gdy upomina się o inkluzywność, słyszy, że szkodzi protestom przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. - Wymazując osoby trans i niebinarne z dyskusji o aborcji, tylko pogłębiacie naszą samotność - argumentują.

  Wiktoria Beczek
 • Ewa i Justyna o protestach w Anglii: To jest walka o przyszłość

  Ewa i Justyna o protestach w Anglii: To jest walka o przyszłość

  Justyna i Ewa to para z Polski. Dziewczyny wyjechały do Wielkiej Brytanii kilka lat temu z powodów ekonomicznych, dziś są już dwa lata po ślubie. Jak oceniają sytuację w Polsce z tej perspektywy? Czy kiedyś wrócą?

  Aleksandra Pajewska-Klucznik
 • Kinga Rusin nie kryje oburzenia ostatnimi wydarzeniami. "Wara od dziennikarzy! I wara od kobiet!"
Więcej o:

aborcja