aborcja

 • Dwóch mężczyzn żyje z jedną kobietą. Szwedów interesuje głównie, jakie płacą podatki

  Dwóch mężczyzn żyje z jedną kobietą. Szwedów interesuje głównie, jakie płacą podatki

  - Szwecja jest krajem pełnym kontrastów: z jednej strony bardzo dużo ludzi żyje tu samotnie, Szwedzi są bardziej nieśmiali niż wiele innych narodów i na pewno nie są najbardziej namiętnym narodem świata. Z drugiej strony są narodem, którego życie uczuciowe, erotyczne interesuje świat nie od dziś. Do tego mają niezwykły poziom tolerancji dla różnorodności związków, które są możliwe do pełnego zaakceptowania - mówi w wywiadzie dla kobieta.gazeta.pl Katarzyna Tubylewicz.

  Aga Kozak
 • Aborcja bez podawania przyczyny. Finlandia liberalizuje prawo

  Aborcja bez podawania przyczyny. Finlandia liberalizuje prawo

  Refforma ta "dotyczy podstawowego prawa kobiet do decydowania o sobie, swoim ciele i życiu" - uważa przedstawicielka fińskiej partii konserwatywnej. Parlament Finlandii przeglosował nowelizację ustawy, liberalizującą dostęp do aborcji. Pojawiły się dwie znaczące zmiany.

  Joanna Zaremba
 • Kaja Godek zbiera podpisy pod projektem. Chce zakazu informowania o aborcji
 • Co zmieniło się po dwóch latach od wyroku TK? Uczestniczki protestów: Widzę konsekwencje terroru

  Co zmieniło się po dwóch latach od wyroku TK? Uczestniczki protestów: Widzę konsekwencje terroru

  W sobotę minęły dwa lata od wydarzenia, które diametralne zmieniło życie Polek. Co dziś odczuwają uczestniczki tych protestów, mieszkanki polskich miejscowości, których poczucie niesprawiedliwości i wola walki o swoje prawa wypchnęła wtedy na ulice? W rozmowie z kobieta.gazeta.pl dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Konkluzje nie są zbyt pozytywne. Ale wszystkie zgodnie przyznają: nigdy nie zapomną poczucia wielkiego zjednoczenia, które im wtedy towarzyszyło.

  Joanna Zaremba
 • Dwa lata po wyroku TK. Wstrząsające dane FEDERY. 'Czas pełny bólu i cierpienia'

  Dwa lata po wyroku TK. Wstrząsające dane FEDERY. "Czas pełny bólu i cierpienia"

  Ponad 20 tysięcy telefonów od rana do nocy, 28 interwencji w szpitalach i kilkadziesiąt skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w związku z łamaniem prawa ciężarnych pacjentek przez szpitale. Fundacja FEDERA zrobiła podsumowanie ostatnich dwóch lat od wyroku Trybunału Konstytucyjnego, delegalizującego aborcję w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. Kobiety w Polsce obawiają się o swoje życie - ostrzegają działaczki.

  Joanna Zaremba
 • Rejestr ciąż wchodzi w życie już niedługo. 'To jest przerażające. Napluli nam w twarz'

  Rejestr ciąż wchodzi w życie już niedługo. "To jest przerażające. Napluli nam w twarz"

  Przypomnijmy, że w czerwcu 2022 roku minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał rozporządzenie, na mocy którego w Systemie Informacji Medycznej znajdą się dane na temat zarejestrowanej ciąży. Według oficjalnych zapewnień resortu, do tych informacji dostęp mają mieć tylko medycy, ale Polki nie wierzą w te deklaracje. "Taki rejestr, będzie wykorzystany jako narzędzie represji" - czytamy w komentarzach internautów.

  Joanna Zaremba
 • Lekarz ukrył przed kobietą w ciąży, że płód nie ma czaszki. 'Rozłożył tylko ręce'
 • Absurdalne fragmenty podręcznika do WDŻ. 'Dziewczyna płaci więcej niż chłopiec'

  Absurdalne fragmenty podręcznika do WDŻ. "Dziewczyna płaci więcej niż chłopiec"

  Uczennice i uczniowie wraz z początkiem września powrócili do szkół. Wielu z nich uczęszczać będzie na lekcje wychowania do życia w rodzinie. Zatwierdzony przez MEiN podręcznik do tego przedmiotu - zarówno w wersji wcześniejszej, jak i tej po 2017 roku - budzi ogromne kontrowersje. Na naszą skrzynkę dostaliśmy wiadomość od zaniepokojonej nauczycielki, która wysłała screeny z podręcznika dla klas I-III gimnazjów (czyli dzisiejszej szkoły podstawowej), który został zatwierdzony jeszcze przed zmianą władzy.

  Joanna Zaremba
 • Ordo Iuris chce ścigać za aborcję. 'Zatrzymać śmiercionośny przemysł'

  Ordo Iuris chce ścigać za aborcję. "Zatrzymać śmiercionośny przemysł"

  Ordo Iuris stworzyło "poradnik dla prokuratorów", w którym zawarto wskazówki jak skutecznie ścigać osoby udzielające pomocy w wykonaniu aborcji farmakologicznej oraz "przewodnika dla rodziców ", w którym obraża osoby ze społeczności LGBT. Teraz pierwszy z nich przekazano do Prokuratury Krajowej "wraz z zawiadomieniem". Ponadto fundamentalistyczna organizacja uruchomia portal poświęcony całkowicie tematyce ścigania za pomoc w aborcji.

  Joanna Zaremba
 • Marianna Schreiber: od Parady Równości do marszu w ochronie życia poczętego. Ekspert: jest coś takiego jak parcie na szkło
Więcej o:

aborcja