Spytał o ceny za msze w 3 sanktuariach. Nie obeszło się bez zaskoczeń. "To nie jest darmowe"

Ile polskie sanktuaria życzą sobie za mszę? Popularny Youtuber Dymitr Błaszczyk postanowił to sprawdzić. Wykonał telefon do trzech miejsc, lecz jedna odpowiedź, szczególnie go zaskoczyła.

Dymitr Błaszczyk jest jednym z  najpopularniejszych i najczęściej subskrybowanych youtuberów w Polsce. Prowadzi kanał o nazwie "Sprawdzam Jak", gdzie w jednej z serii wykonuje telefony w ramach przeprowadzenia eksperymentu, w których nie tylko sprawdza, ale również ocenia i testuje. Mężczyzna, tym razem postanowił przyjrzeć się kwotom za odprawienie mszy świętejtrzech sanktuariach w Polsce.

Zobacz wideo Pasławska: Kościół jest zobowiązany opiekować się ludźmi, powinien się oczyścić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Anna Guzik Bluzka z dodatkiem sprawi, że zabłyśniesz! Spójrz na Annę Guzik

Zadzwonił do sanktuariów w Polsce. Youtuber postanowił "zbadać rynek"

Dymitr Błaszczyk w ramach zrealizowania kolejnego materiału na swoim kanale postanowił zadzwonić tym razem do kościołów i sprawdzić wywołujący wiele kontrowersji obowiązujący w danym miejscu "cennik". Jak sam podkreślił na początku klipu, jego celem było "zbadanie rynku". Youtuber zadzwonił więc do trzech ważnych dla osób wierzących w Polsce sanktuariów, czyli: Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce. - Zobaczymy, ile kosztuje zamówienie mszy świętej. Czy jest płatne, czy jest niepłatne - zastanowił się youtuber.

 

Ile trzeba zapłacić za mszę świętą? Stawki zaskoczyły youtubera

Youtuber pierwszy telefon wykonał do Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce. Mężczyzna postanowił dowiedzieć się, ile kosztuje odprawienie mszy świętej w intencji pomyślności swojego małżeństwa. Okazało się, że nie ma cennika, a duchowny przyjmie wpłatę "co łaska". Dodał również, że można dokonać płatności gotówką przed mszą lub zrobić przelew na konto. W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, do którego zatelefonował Błaszczyk następnie, również usłyszał, że wysokość zapłaty za mszę jest określana jako "co łaska". Msze zamówione w intencji odprawiane są zbiorowo, a na indywidualne jak usłyszał youtuber, należy czekać nawet kilka miesięcy. Opłata za mszę zbiorową w Licheniu jest dobrowolna, z kolei intencja na mszy indywidualnej kosztuje 60 zł. - To nie jest darmowe, tylko tyle "co łaska'", ile pan może.

Mężczyzna nie krył zdziwienia otrzymaną odpowiedzią. Spodziewał się o wiele większych stawek. - Myślałem, że opłata za odprawienie mszy świętej w Bazylice Licheńskiej będzie zdecydowanie większa, że to będzie w okolicach 150 zł - powiedział.

Komunia Dziewczynka przystąpiła do komunii w pełnym makijażu. "Jak na ślub"

Na koniec youtuber wybrał numer do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Również w przypadku tego miejsca, Błaszczyk nie krył swojego zdziwienia, gdyż opłata za intencję mszalną również okazała się dobrowolna. - Tutaj ze wszystkich trzech miejsc poczułem, że za free wszystko by było odprawione - powiedział po zakończeniu rozmowy z duchownym.

Więcej o: