Łap za trytytkę i natnij w kilku miejscach. Pozbędziesz się paskudnego problemu

Nie jest to przyjemna praca, ale ktoś ją musi wykonać. Jak wyczyścić i odetkać zatkany odpływ zlewu szybko i skutecznie? Wystarczy jedno narzędzie.

W wyniku ciągłego użytkowania mydło i inne pozostałości gromadzą się i z czasem spowalniają odpływ, pozostawiając niechciany osad. Nieczyszczony regularnie odpływ może finalnie zatkać całą rurę, uniemożliwiając prawidłowe odprowadzanie wody. Twoja łazienka może wyglądać na czystą, ale zapach wydobywający się z odpływu zlewu może mówić coś innego. Czas dowiedzieć się, jak czyścić zatkany zlew szybko i skutecznie, aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy i zapobiec ich powracaniu.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odetkać odpływ zlewu w łazience? Chwyć za trytytkę i zrób to błyskawicznie

Jeśli masz do czynienia z uporczywym zatorem w zlewie w łazience, może to być kłopotliwe. Często jest to wynikiem połączenia włosów, brudu i złuszczonej skóry, które wiążą się z pianą mydlaną i gromadzącą się na ściankach rur spustowych. Udrożnienie zlewu w łazience metodami typu "zrób to sam" może być łatwe i zajmować dosłownie kilka chwil. Sięgnij po trytytkę i nożyczki.

  1. Natnij trytytkę nożyczkami w kilku miejscach.
  2. Następnie mocno trzymając, włóż ją do odpływu.
  3. Ostrożnie wyciągnij po kilku sekundach.
  4. Trytytka zbierze wszystkie zalegające zanieczyszczenia.

Soda oczyszczona i ocet, aby oczyścić zatkany odpływ. Zaoszczędzisz krocie na drogim fachowcu

Wypróbowaną i prawdziwą metodą usuwania zatorów, wykorzystującą materiały, które najczęściej można znaleźć w szafkach kuchennych, jest metoda z sodą oczyszczoną i octem. Kiedy soda oczyszczona i ocet reagują, powstaje zneutralizowana reakcja, która pomaga spłukać materiał przylegający do rur w zlewie. Wystarczy, że zmieszasz w szklance około 1/3 szklanki sody oczyszczonej z 1/3 szklanki octu. Aby roztwór był skuteczny, należy natychmiast wylać go do odpływu. Na koniec spłucz całość gorącą wodą po około godzinie, od wlania substancji.

Więcej o: