Aga Kozak

Dziennikarka, współzałożycielka Festiwalu Kręgi, ekspertka w zakresie wellbeing. Oprócz tego, że pisze (m.in. do Gazety Wyborczej, Wysokich Obcasów i Gazety.pl) jest coacherką, trenerką rozwoju osobistego, nauczycielką oddychania, mentorką.

Ekspertka w zakresie wellbeing. Studiowała lowenowską psychoterapię przez ciało, terapię oddechem, pracę z energią i tantrę. Przez lata pracowała jako dziennikarka Gazety Wyborczej, Wysokich Obcasów oraz innych magazynów lifestylowych, kulinarnych i podróżniczych. Była Dyrektorka Programowa współwymyślonego przez nią Instytutu Dobrego Życia. Stworzyła ogólnopolski projekt konferencji Kobiety wiedzą, co robią. Aktualnie jest dyrektorką programową Festiwalu Kręgi. Jest stałą ekspertką m.in. Dzień Dobry TVN w zakresie wellbeing. Uczy #osiędbania, redukcji stresu, medytacji, mindfulness, przyjemności. Przez wiele lat związana ze światem kultury i sztuk wizualnych. Prowadziła programy kulinarne dla TVP oraz cykle wywiadów dla Wideo Wyborcza.pl. Jest specjalistką od pogłębionych wywiadów: w swojej karierze rozmawiała m.in. z Brene Brown, Stingiem, Gisele Bundchen czy z Anthonym Bourdainem.

Aga Kozak
  • Lara Gessler o relacji z ojcem. Mając 17 lat, przedstawiła mu 32-letniego chłopaka [PODCAST]

    Lara Gessler o relacji z ojcem. Mając 17 lat, przedstawiła mu 32-letniego chłopaka [PODCAST]

    Jedna z najbardziej lubianych osób na polskim instagramie - socjolożka, cukierniczka, restauratorka, mama i zakochana żona Lara Gessler opowiada o tym, jak to jest być córeczką tatusia (a nie mamusi), o swoim wieloletnim lęku przed aparatami (i jak go przezwyciężyła), o bullyingu, którego doznała od koleżanek w szkole, o tym, jak ją wkurza, że kobiety szukają Królowej Pszczół i w końcu o perfekcyjnym pączku (i jak go wybrać).

  • Lara Gessler: Zaznałam bullyingu od dziewczyn w podstawówce [PODCAST]

    Lara Gessler: Zaznałam bullyingu od dziewczyn w podstawówce [PODCAST]

    - Nie rozumiałam, dlaczego się ktoś tak zachowuje: dla mnie to było nielogiczne. Jak ktoś celowo może chcieć zrobić komuś przykrość? Nie zaznałam czegoś takiego od facetów. Przykre to jest, bo mówimy o tym, że kobiety mają się wspierać... To wszystko jest dopóki jest abstrakcyjne - mówiła Adzek Kozak w podkaście FemiTALK Lara Gessler, influencerka, socjolożka, cukierniczka i restauratorka.

  • Lara Gessler: dostawałam wiadomości 'myślałam, że jesteś suką, a ty jesteś całkiem normalna!' [PODCAST]

    Lara Gessler: dostawałam wiadomości "myślałam, że jesteś suką, a ty jesteś całkiem normalna!" [PODCAST]

    Jedna z najbardziej lubianych osób na polskim instagramie - socjolożka, cukierniczka, restauratorka, mama i zakochana żona Lara Gessler opowiada w Adze Kozak w podkaście FemiTALK o tym, jak to jest być córeczką tatusia (a nie mamusi), o swoim wieloletnim lęku przed aparatami (i jak go przezwyciężyła), o bullyingu, którego doznała od koleżanek w szkole, o tym, jak ją wkurza, że kobiety szukają Królowej Pszczół i w końcu o perfekcyjnym pączku (i jak go wybrać).

  • To pierwsza rzecz, którą wycina się z kalendarza. Niesłusznie - mówi specjalistka

    To pierwsza rzecz, którą wycina się z kalendarza. Niesłusznie - mówi specjalistka

    - To pierwsza rzecz, którą wycina się z kalendarza. Zwykle to jest coś takiego, co się już w kalendarzu nie zmieści. Dlatego ja staram się trochę odwrócić ten schemat i mówię "najpierw napakuj tę przyjemność i potraktuj ją priorytetowo". Trochę tak, jakby to była taka wyczekiwana wizyta u lekarza specjalisty - mówi Adze Kozak w podkaście FemiTALK Bożena Kowalkowska.

  • Chcesz mieć więcej czasu? Specjalistka radzi co wpisać w kalendarz, by czas odzyskać [PODCAST]

    Chcesz mieć więcej czasu? Specjalistka radzi co wpisać w kalendarz, by czas odzyskać [PODCAST]

    - Dziś na osoby, które mówią mi, że mają światło w lodówce, na nic nie mają czasu i nie ogarniają, patrzę ze współczuciem - mówi Bożena Kowalkowska, która porządkuje ludziom kalendarze, listy priorytetów i odzyskuje dla nich ich własny czas. W najnowszym odcinku FemiTALK zdradza Adze Kozak, że sama kiedyś też czasu nie miała i dzieli się trikami na to, by ów czas mieć.

  • - Jakim sposobem biała osoba będzie mi mówić, czy to słowo jest obraźliwe, czy nie?- pyta Afropolka Ogi Ugonoh [PODCAST]
  • Ogi Ugonoh: Dorastając, zakrywałam brzuch poduszką. Chudsze koleżanki siadały mi na kolanie [PODCAST]
  • Magda Popławska: siostra sprowadzała do domu chłopaków, ja nie wiedziałam o co z nimi chodzi [PODCAST]
  • Popławska: to był dla mnie duży problem, że nie mogę zbawić świata [PODCAST]
  • Dancewicz: Uciekłam z restauracji bez płacenia. Są gorsze zbrodnie [PODCAST]

    Dancewicz: Uciekłam z restauracji bez płacenia. Są gorsze zbrodnie [PODCAST]

    - Bylibyśmy bardziej szczęśliwi, gdybyśmy nie bali się mówić pewnych rzeczy. To, że ktoś lubi alkohol, pali papierosy, ukradł batona, zdradził żonę czy męża - takie rzeczy się zdarzają. Czy że uciekł z restauracji bez płacenia rachunku. Któż z nas nie zrobił takich rzeczy? Ja uciekłam - Chciałam zobaczyć, czy potrafię i owszem, potrafię - zdradza Adze Kozak w najnowszym podkaście Kobieta.gazeta.pl Renata Dancewicz.

  • Paulina Smaszcz: Powinnam zamieść wszystko pod dywan, zakląć się w kamień i nic nie mówić [WYWIAD]

    Paulina Smaszcz: Powinnam zamieść wszystko pod dywan, zakląć się w kamień i nic nie mówić [WYWIAD]

    - Jest bardzo duża grupa kobiet, w której jest dużo agresji, oczekiwania, że inne kobiety nadal będą milczeć, że kobieta nie ma prawa głosu, że wszystko - przemoc słowną, werbalną przemoc fizyczną, ekonomiczną - powinna zostawiać w czterech ścianach. Kobieta powinna mieć przyklejoną maskę pt. wszystko dobrze, wszystko wspaniale. I jak się takiej osobie powie, że jej mąż ma kochankę, a nawet kochanka, nadal będzie udawać, że wszystko jest ok - opowiada kobieta.gazeta.pl Paulina Smaszcz.

  • Dwóch mężczyzn żyje z jedną kobietą. Szwedów interesuje głównie, jakie płacą podatki

    Dwóch mężczyzn żyje z jedną kobietą. Szwedów interesuje głównie, jakie płacą podatki

    - Szwecja jest krajem pełnym kontrastów: z jednej strony bardzo dużo ludzi żyje tu samotnie, Szwedzi są bardziej nieśmiali niż wiele innych narodów i na pewno nie są najbardziej namiętnym narodem świata. Z drugiej strony są narodem, którego życie uczuciowe, erotyczne interesuje świat nie od dziś. Do tego mają niezwykły poziom tolerancji dla różnorodności związków, które są możliwe do pełnego zaakceptowania - mówi w wywiadzie dla kobieta.gazeta.pl Katarzyna Tubylewicz.

  • Grubancypantki: Gdy nie masz innego argumentu w dyskusji, mówisz kobiecie, że jest gruba. I już!
  • Znicze zrobione w domu palą się tak dobrze, jak te kupione. A są tańsze

    Znicze zrobione w domu palą się tak dobrze, jak te kupione. A są tańsze

    Ceny zniczy w tym roku poszybowały w kosmos. Nic dziwnego - wypływa na to inflacja, ceny prądu i gazu. Do tego rosną koszty produkcji, a parafina jest mniej dostępna. Tymczasem znicze (do tego ekologiczne i takie, które można ponownie napełniać), da się zrobić w domu. Jak? Podpowiadają ekspertka od zero waste i młoda projektantka.

  • Chodzi na płatne randki z osobami z niepełnosprawnością. Oferuje wspólną zabawę i seks

    Chodzi na płatne randki z osobami z niepełnosprawnością. Oferuje wspólną zabawę i seks

    - Ludzie są bardziej skłonni zaakceptować usługi seksualne dla osób z niepełnosprawnościami, niż dla tych bez. Klienci pełnosprawni, korzystający z usług seksualnych są piętnowani: postrzega się ich jako zboczeńców, przegranych ludzi, którzy wykorzystują seksworkerów - mówi w rozmowie z Agą Kozak Lisette Mepschen, seksworkerka pracująca jako asystentka seksualna osób z niepełnosprawnościami.

  • To Polka była pionierką walki o prawa pracownic seksualnych. Konopnicka wyszła z jej przemówienia oburzona

    To Polka była pionierką walki o prawa pracownic seksualnych. Konopnicka wyszła z jej przemówienia oburzona

    - Podczas niedawnych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, Węgry grały mecz z Niemcami tuż po tym, jak Orban wprowadził putinowski "zakaz promocji homoseksualizmu". Szef CSU - konserwatywnej, katolickiej partii - Markus Soeder, wrzucił na media społecznościowe swoje zdjęcie na stadionie Bayernu Monachium. Czeka na ten mecz w tęczowej maseczce na twarzy. To tak jakby Kaczyński wystąpił w takiej maseczce, albo Ziobro - nie do pomyślenia! - opowiada Ewa Wanat w wywiadzie dla Gazeta.pl.

  • Chutnik: Na pytanie o to, 'czy warto było szaleć tak', odpowiadam 'tak, ale'
  • Asia: Nigdy nie ukrywałam, że jestem na protezie. Chodziłam w krótkich spodenkach, sukienkach

    Asia: Nigdy nie ukrywałam, że jestem na protezie. Chodziłam w krótkich spodenkach, sukienkach

    - Tata mojej córki - mój były mąż - na początku pomagał, ale potem nasze drogi się rozeszły. Po amputacji byłam już zdana sama na siebie, więc na początku, żeby sobie coś ugotować czy jakąś herbatę sobie do pokoju przewieźć, używałam wózka inwalidzkiego. Na podwórko z córką, czy córkę z przedszkola odebrać - o kulach. Jak potrzebowałam iść do sklepu, to zakładałam plecak na plecy, kule brałam w rękę i szłam. Nieraz córka jakieś lżejsze torby niosła - mówi Asia Raczkowska.

  • 'Nigdy się nie ukrywałyśmy, outuję się pani z warzywniaka, mówię kurierowi, że paczkę odbierze żona'
  • 1 na 4 amerykańskich mężczyzn zamierza w następnych 10 latach związać się z sekslalką