Co to znaczy FWB? Sprawdź, znaczenie tego skrótu i zdecyduj, czy pasuje Ci taki związek

Co to znaczy FWB? W wolnym tłumaczeniu układ dwójki osób, które nie są w oficjalnym związku, ale łączy je przyjaźń i seks. Czy tego typu relacja ma szansę na wyższy poziom, a może to nowa definicja związku?

Friends with benefits - ''To Tylko Seks'', jak w filmie 

Tak właśnie brzmi tytuł popularnej amerykańskiej produkcji z Milą Kunis oraz Justinem Timberlakiem, którzy wcielają się w rolę singli - zbyt zajętych na prawdziwy związek. Decydują się więc na układ w stylu FWB, jednak ta na pozór czysta relacja zaczyna się szybko komplikować. 

Zobacz też: Związek na odległość - czy warto angażować się w tego typu relację?

Co znaczy FWB i jak taki układ funkcjonuje w prawdziwym życiu? 

Co to znaczy FWB? Skrót ten oznacza friends with benefits i odnosi się do przyjaciół regularnie uprawiających ze sobą sex bez zobowiązań. Ta dwójka ludzi doskonale dogaduje się ze sobą w sypialni, ale poza nią chcą pozostać na neutralnym gruncie. Trochę z braku czasu, trochę z wygody lub ze względu na etap, na którym właśnie się znajdują. Nie szukają partnera na stałe, ani głębszych uczuć.

Friends with benefits to pozornie czysty układ, jednak wszystko zaczyna się komplikować, gdy do głosu dochodzą prawdziwe uczucia i jedna ze stron się zakocha. W momencie, gdy druga osoba odwzajemnia uczucia dalej będzie już tylko lepiej, ale bardzo często dzieje się odwrotnie, część ''przyjaciół'' musi spojrzeć prawdzie w oczy i uświadomić sobie, że naprawdę są tylko kochankami. Oczywiście związek FWB oprócz satysfakcji w sypialni może mieć także wiele innych korzyści.

Co to jest FWB? Przyjacielski układ czy wstęp do prawdziwej relacji?

Bardzo często w najbliższym otoczeniu jest już osoba, na której zawsze możemy polegać, pociesza nas po kolejnych rozstaniach, zabiera na niedzielne spacery i jest etatową osobą towarzyszącą na wszystkich weselach. To, ktoś bardzo bliski, kto nie bez powodu jest w naszym życiu, miłość często rodzi się z przyjaźni i musi upłynąć sporo czasu zanim nadamy jej prawdziwy status. Nie wszyscy chcą mówić wprost o uczuciach, składać deklaracji na oczach najbliższej rodziny i pokazywać swój związek w social mediach. Co nie znaczy, że nie jest to prawdziwe uczucie, taki przyjaciel na dobre i na złe to często prawdziwa miłość, która albo przerodzi się w związek, albo opuści nas na dobre. Po spędzonej nocy z przyjacielem z pewnością wszystko się zmieni. I to tylko od nas zależy, czy chcemy właśnie takiej relacji w stylu FWB, a może marzy nam się pełnoprawny związek. Najważniejsze na samym początku jest jasne określenie warunków każdej ze stron. 

Zobacz wideo Pary z 50-letnim stażem o sekretach udanego związku

Związek FWB: co zrobić, gdy wszystko się komplikuje? 

Związki bywają skomplikowane, to samo dotyczy również FWB. Choć w tym układzie z definicji nie ma miejsca na sentyment to jednak dość często dochodzi do komplikacji. Co zrobić jeśli nasza relacja zaczyna się psuć? Najlepszym rozwiązaniem będzie szczera rozmowa, jeśli zależy nam na partnerze i chcemy przejść na kolejny etap warto po prostu powiedzieć o swoich uczuciach. Oczywiście ryzykujemy utratę tego, co już udało się zbudować. Jednak jeśli nie jesteśmy na tym samym etapie w uczuciach to lepiej jest wiedzieć o tym wcześniej.

Zobacz też: Związek kohabitacyjny - być może nie wiesz, że żyjesz w takim związku

Więcej o: