Kwietnik do ogrodu. Ciekawe stojaki ogrodowe

Kwietnik do ogrodu ma za zadanie eksponowanie kwitnących kwiatów uprawianych w donicach. Sam również może pełnić funkcję dekoracyjną.

Kwietnik z palet do ogrodu: moda na zero waste

Kwietnik do ogrodu to przydatny przedmiot, który pomaga uporządkować przestrzeń, a jednocześnie wyeksponować kwiaty jednoroczne sadzone w pojemnikach na wiosnę. Kwietnik można także wykorzystać do stworzenia podręcznego zielnika. 

W sklepach można kupić różne rodzaje kwietników. Można także podążyć za trendem zero waste i samodzielnie zrobić stojak na rośliny z materiałów, które znajdą się w każdym domu.

Ciekawym rozwiązaniem może być kwietnik z palet do ogrodu, który nie tylko pomieści wiele roślin, ale także będzie prezentować się nowocześnie.

Kwietnik z palet do ogrodu. Zdjęcie ilustracyjneKwietnik z palet do ogrodu. Zdjęcie ilustracyjne Newnow/shutterstock.com

Jak zrobić kwietnik z palet?

Kwietniki z palet są w ostatnich sezonach bardzo modne. Euro palety są materiałem, który doskonale nadaje się do budowania mebli ogrodowych - sof, stolików itp. Można z nich stworzyć także ciekawe stojaki na kwiaty i inne rośliny. Jak zrobić kwietnik z palet? Paleta ustawiona bokiem stanowi stelaż, konieczne jest natomiast dorobienie spodów "donic", w których umieścimy rośliny.

Aby zrobić kwietnik z palet konieczne będzie zaopatrzenie się w paletę, ale też deseczki, wkręty, folię. Przyda się także impregnat do zabezpieczenia drewna lub farba, jeśli chcemy zmienić kolor naszego kwietnika.

Zobacz też: Klon czerwony- sprawdź, jak krok po kroku wprowadzić ogień do ogrodu

Jak zrobić kwietnik z palet na balkon i taras i do ogrodu?

Kwietnik z palet na balkonie, tarasie czy w ogrodzie jest stylowym i funkcjonalnym dodatkiem. Dzięki niemu możemy stworzyć zieloną ścianę, która pomoże zaaranżować przestrzeń sprzyjającą wypoczynkowi. Jak go zrobić? Aby wykonać taki stojak, nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności czy narzędzi. W większości domów znajdziemy niezbędne materiały, a także wkrętarkę, która przyspieszy proces tworzenia pojemników na kwiaty

Nim zaczniemy pracę nad nowym kwietnikiem do ogrodu, należy odpowiednio przygotować materiał. Paleta jako przedmiot z drewna posiada wystające drzazgi, co stwarza poważne ryzyko zadraśnięcia. Warto więc na początek oszlifować wszystkie elementy, aby wygładzić całą powierzchnię. 

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Ogrodowy kwietnik z palety krok po kroku

Każdy, nawet początkujący majsterkowicz powinien poradzić sobie z wykonaniem ogrodowego kwietnika z palety. Instrukcja krok po kroku zakłada wykonanie następujących czynności:

  1. Oszlifowanie palety. Gdy będzie gotowa, można przystąpić do pracy.
  2. Pierwszym krokiem jest przytwierdzenie do palety dodatkowych deseczek, które będą stanowiły dno pojemników na kwiaty. W tym celu kładziemy paletę "na plecach" i z użyciem wkrętarki mocujemy deseczki do wystających elementów.
  3. Kiedy mamy gotowy stelaż wtedy należy zaimpregnować paletę, aby nie dopuścić do negatywnego oddziaływania na nią wilgoci. 
  4. Po wyschnięciu palety w pojemnikach na rośliny warto umieści folię ogrodniczą, która pomoże utrzymać wilgotność podłoża, a także zabezpieczy przed przeciekaniem.
  5. Następnie należy umieścić kwietnik w docelowym miejscu i zasadzić wybrane rośliny. 

Kwietniki z euro palet do domu i ogrodu: inspiracje

Kwietniki z euro palet do domu i ogrodu to bardzo popularne rozwiązanie, jeśli chcemy mieć pod ręką potrzebne zioła. W internecie znajdziemy mnóstwo inspiracji na takie minizielniki, do których wykonania wystarczy nawet połowa palety i odrobina farby tablicowej, dzięki której będziemy mogli pod każdą rośliną umieścić stosowny opis. 

Kwietnik z euro palet do ogrodu. Zdjęcie ilustracyjneKwietnik z euro palet do ogrodu. Zdjęcie ilustracyjne OksAks/shutterstock.com

Inspiracji na kwietniki z euro palet warto także poszukiwać na Instagramie oraz Pintereście, gdzie znajdziemy mnóstwo ciekawych realizacji użytkowników. 

Zobacz też: Milin - odmiany, wymagania, uprawa i pielęgnacja pnącza o wyjątkowo dekoracyjnych kwiatach

Więcej o: