Aplikacje randkowe, która platforma pomoże Ci znaleźć miłość?

Aplikacje randkowe to znak naszych czasów. Szukasz miłości i zastanawiasz się, które miejsce będzie dla Ciebie odpowiednie? Sprawdź nasz mini przewodnik po aplikacjach z sercem w pakiecie.

Tinder, katolicki portal randkowy, portal randkowy dla młodzieży, serwis dla samotnych rodziców- możliwości jest naprawdę wiele. Jak wśród oferty portali randkowych wybrać najlepszą opcję? Przede wszystkim warto zastanowić się, nad czym najbardziej nam zależy. Szybki efekt i morze możliwości zapewni hit ostatnich lat w postaci Tindera. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na pytanie: co to jest Tinder i jak aplikację oceniają sami użytkownicy. 

Co to jest Tinder i jak go używać? 

Tinder jest mobilnym portalem randkowym, który korzysta z technologii lokalizacji. Aplikacja jest darmowa, po zainstalowaniu na smartfonie Tinder pobierze wybrane przez nas zdjęcie z Facebooka i kilka podstawowych informacji. Istnieje także druga opcja logowania, która jest bardziej anonimowa. W tym przypadku Tidner poprosi nas o numer telefonu. Po rejestracji aplikacja rozpocznie wyświetlanie propozycji na podstawie następujących danych: 

 • wiek
 • orientacja seksualna 
 • odległość geograficzna 

Po "polajkowaniu" profilu danej osoby, jeśli pojawi się kliknięcie zwrotne otrzymamy informację "it’s a match" i możemy przejść do flirtu. 

Na początku Tinder postrzegany był jako narzędzie sprzyjające zdradzie, aktualnie to właśnie tam kierują swoje kroki osoby, które chcą poznać przyszłego małżonka. Tinder jest także ważnym narzędziem dla Influencerów, którzy zakładają konto w aplikacji w celu zwiększenia zasięgu na Instagramie. Link do IG można podpiąć właśnie do Tindera. 

Tinder, co na temat portalu mówią sami użytkownicy?  - "Czy my się nie mijamy w sklepie?"

Poniżej prezentujemy kilka wypowiedzi samych użytkowników. Jakie są największe obawy w przypadku Tindera (pisownia oryginalna):

 • "Spotkanie w miejscu publicznym przynajmniej to pierwsze jest dla mnie oczywiste.Jednak bardziej obawiam się, ze jeśli już kogoś poznam i wyjdzie z tego cos fajnego to on nadal będzie korzystał z tej apki..Boje się też, że ktoś zarzuci mi, że jestem desperatką..."
 • "Spotykasz się z typem długi czas, wszystko idzie w dobrym kierunku, a jemu nagle się odechciewa i »sorry, było fajnie, ale narka« to taki mój tinderus pospolitus ??"
 • "Pomimo tego że nie dałaś mu lajka on wyszukuje cię na fejsbuku i tam cię zaczepia lub pisze.. maskara!"
 • "*chłopiec z sąsiedztwa - ustawia minimalną odległość wyszukiwania i zagaja finezyjnie »czy my się nie mijamy w sklepie?«"
 • ''*nerd - niezbyt urodziwy, jego pasją jest kodowanie i granie w gry, ale mama pyta, kiedy znajdzie dziewczynę więc odpala tindera"

To kilka negatywnych głosów, które pokazują pewien obraz tego jak wygląda randkowanie przy pomocy Tindera, ale też ogólnie w sieci. Jednak jeśli naprawdę zależy nam na związku, nie warto zrażać się już na początku. Wiele par Tinder doprowadził do ołtarza. Sami użytkownicy na forach internetowych piszą o tym, że po 35 roku życia osoby, które korzystają z aplikacji, zamiast przypadkowego seksu nastawieni są po prostu na związek. Coraz więcej mężczyzn w opisie otwarcie pisze o tym, że nie szukają przygód, tylko relacji. Co więcej, na Tinderze świat się nie kończy, w internecie znajdziemy wiele innych miejsc skrojonych pod wyśrubowane oczekiwania użytkowników. Sprawdź propozycje poniżej. 

Zobacz też: ONS - co to takiego? Tłumaczymy tajemnicze skróty z aplikacji randkowych

Katolicki portal randkowy dla wierzących 

Część osób przy doborze aplikacji kieruje się wyznaniem. Katolicy, którzy szukają swojej drugiej połówki, mogą skorzystać z następujących opcji:

 • Przeznaczeni 
 • Chrześcijańskie randki 
 • Katolikus 
 • Zapisanisobie

Katolicki portal randkowy nie oznacza, że nie można z takich miejsc korzystać po rozwodzie. Część aplikacji przed startem poprosi o wypełnienie ankiety, gdzie możemy zostać zapytani o to, czy mamy na koncie rozwód kościelny lub, czy po prostu jesteśmy po rozwodzie. Szczegółowy system weryfikacji może nie wszystkim się podobać, ale z drugiej strony pozwala na lepsze dopasowanie do oczekiwań. 

Zobacz wideo Czy seriale rujnują życie seksualne? [LEPSZY SEKS]

Portal randkowy dla młodzieży - adres dla młodych użytkowników 

Portal randkowy dla młodzieży? Portale randkowe w swoich opisach mają informację na temat preferowanej grupy wiekowej. Co do zasady nie mogą z nich korzystać osoby poniżej 18. roku życia. W przypadku większości aplikacji wymagany wiek to 21 lat. Poniżej kilka propozycji dla użytkowników przed 30. 

 • be2
 • Poflirtujmy 
 • cDate
 • New Honey
 • Badoo
 • Bagla 
 • Lov 

Aplikacje randkowe - Instagram 

To także dobre miejsce na znalezienie partnera, niektórzy traktują IG na wzór Tindera. Odwzajemnione zaproszenie może być pretekstem do wiadomości prywatnej, ale w przypadku Instagrama należy pamiętać, że jest to raczej raj dla Influencerów oraz osób, które prowadzą profile stricte biznesowe, zbyt duża ilość niechcianych interakcji może się zakończyć zablokowaniem użytkownika. 

Aplikacje dla samotnych rodziców 

Nowy związek pełnoetatowego rodzica z typowym singlem może przynieść wiele rozczarowań. Nikt tak jak drugi rodzic nie zrozumie zajętych niedzielnych poranków, czy obowiązku dowożenia dzieci do szkoły i na zajęcia dodatkowe. Dlatego samotni rodzice często poszukują osób w podobnej sytuacji. Poniżej kilka propozycji. 

 • Samotne serca 
 • My dwoje 
 • Swatka 

Zobacz też: Co oznacza czarne serce na Facebook? Sprawdź znaczenie popularnych emotek

Więcej o: