Jak zapakować prezent- sprawdź ekologicznie patenty

Jak zapakować prezent? Koszt opakowania jest często bardzo wysoki, a nikomu niepotrzebna, kolejna kolorowa torebka to stracone pieniądze i problem dla środowiska. Jak inaczej podejść do tematu? Sprawdź eko pomysły na pakowanie prezentów.

Jak zapakować prezent świąteczny tak, aby nie produkować kolejnych śmieci? 

Rozwiązaniem problemu jest po prostu recykling. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jak zapakować prezent świąteczny bez straty dla środowiska warto zajrzeć do szafki z kategorii "może jeszcze się przyda". To właśnie tam większość z nas trzyma stare opakowania po prezentach, które ładnie złożone można wykorzystać ponownie. Pogniecione torebki wyprostujemy, prasując papier przez materiał.

Ozdoby świąteczne DIY mogą być bardzo różnorodne. Zdjęcie ilustracyjneOzdoby świąteczne DIY- sprawdź, jak zamienić wnętrza w prywatną Narnię

Jak ciekawie zapakować prezent bez udziału papieru? 

Bardzo modnym i ekologicznym rozwiązaniem będzie elegancka apaszka. Prezent nie tylko zyska na wartości, ale stanie się też ultra ekologiczny. Nie oznacza to konieczności kupna nowej apaszki, wystarczy przejrzeć własną szafę lub wybrać się na polowanie do sklepu z tanią odzieżą. A co w przypadku, gdy ta opcja nie wchodzi w grę i dalej zastanawiasz się jak ciekawie zapakować prezent? Sprawdź nasz następny patent!

Jak ciekawie zapakować prezent? W apaszkę lub kawałek materiału! Zdjęcie ilustracyjneJak ciekawie zapakować prezent? W apaszkę lub kawałek materiału! Zdjęcie ilustracyjne Shyntartanya/shutterstock.com

Jak zapakować prezent w papier? Zabawa w ciepło zimno 

Zamiast kupować nowy, kolorowy papier z powodzeniem możemy wykorzystać to, co mamy już w domu. Idealne będę przeczytane gazety, które można uformować na kształt niezgodny z rzeczywistą zawartością. Czas na kilka sprawdzonych pomysłów, jak zapakować prezent w papier: 

  • lalka zapakowana w formie wiertarki, 
  • telefon ukryty pod postacią indyka, 
  • paczka słodyczy na w kształcie kapelusza. 

Liczy się element zaskoczenia i ta metoda to zapewnia. Papier do pakowania niech będzie ekologiczny, czyli z odzysku. 

Zobacz wideo Nasze propozycje na efektowne ozdabianie prezentów

Jak ładnie zapakować prezent? Pudełko w formie prezentu

Pakowanie może przybrać formę sztuki, na rynku dostępne są ozdobne pudełka, które doskonale rozwiązują problem z cyklu ''jak ładnie zapakować prezent''. To kolejne ekologiczne rozwiązanie- pudełko można wykorzystać później w formie domowego piórnika lub szkatułki na biżuterię. 

Zapakowany prezent możesz ozdobić. Do tego celu świetnie sprawdzą się:

Jak ładnie zapakować prezent? Wystarczy go ozdobić! Zdjęcie ilustracyjneJak ładnie zapakować prezent? Wystarczy go ozdobić! Zdjęcie ilustracyjne Julia Sudnitskaya/shutterstock.com

Stroik świąteczny 2020 to wspaniała dekoracja na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Zdjęcie ilustracyjneStroik świąteczny 2020. Jaki powinien być? Co w tym roku jest w modzie?

Jak zapakować prezent- opcja bez pudełka 

Czasami opakowanie staje się zbędne, zwłaszcza gdy obdarowany sam wybiera sobie prezent. W takiej sytuacji niespodzianka nie jest wymagana. Możemy sami zdecydować o tym, co zobaczymy pod choinką, a brak opakowania to mniej odpadów na planecie. Zdecydowanie warto spróbować. Tak naprawdę kolorowe opakowanie liczy się tylko dla najmłodszych, ale i w tej grupie znajdą się mocni negocjatorzy, którzy z dużym wyprzedzeniem wiedzą, jak będzie wyglądał ich wymarzony prezent.

Wniosek może być tylko jeden: z opakowaniem czy bez, prezent i tak sprawi radość i nie warto dodatkowo zaśmiecać środowiska. Ochrona środowiska nie jest już tylko modnym trendem, lecz koniecznością, którą z całym przekonaniem powinniśmy zaprosić do naszej codzienności.

Więcej o: