Jak obcinać paznokcie u rąk? Przydatne tricki

Jak obcinać paznokcie u rąk, aby wyglądały zawsze estetycznie i elegancko? Jak je kształtować, aby płytka nie pękała i nie rozdwajała się? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

Obcinanie paznokci u rąk: podstawowa czynność pielęgnacyjna

Obcinanie paznokci u rąk to ważna część rytuału pielęgnacyjnego zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Zadbane dłonie i paznokcie są naszą wizytówką, dlatego należy sumiennie dbać o ich kondycję i wygląd. Obcinanie paznokci u rąk należy przeprowadzać w zależności od potrzeb i tempa wzrostu płytki nawet do trzech razy w tygodniu. Należy przy tym pamiętać, aby nie skracać jej zbyt drastycznie, gdyż grozi to bolesnym skaleczeniem.

Zobacz też: Jak piłować paznokcie na owal, migdał i trumienki? Skuteczna technika piłowania paznokci

Jak ładnie obcinać paznokcie u rąk? Przydatne wskazówki

Jak ładnie obcinać paznokcie u rąk? To problem, nad którym zastanawiają się szczególnie panie. Paznokcie są bowiem tym elementem, który łatwo rzuca się w oczy. Jeśli są zaniedbane, połamane, z nieestetycznymi wykwitami, wówczas nie sprawia to dobrego wrażenia. Nawet jeśli mamy głębsze problemy z płytką, zadbanie o właściwą jej długość i kształt sprawi, że dłonie będą wyglądały zdecydowanie lepiej. 

Aby ładnie obciąć paznokcie u rąk należy się do tego przygotować. Koniecznie trzeba posiadać odpowiednie narzędzia do skracania płytki, które przed użyciem zawsze warto zdezynfekować. Nim przystąpimy do przycinania warto również namoczyć dłonie w ciepłej wodzie - dzięki temu paznokcie zmiękną i będą lepiej poddawać się obcinaniu. 

Najprostszym sposobem na uzyskanie ładnych paznokci jest skracanie ich na prosto. Jeśli powstaną przy tym ostre kanty, wówczas z pomocą pilniczka można je delikatnie zaokrąglić. W ten sposób uzyskamy najbardziej klasyczny kształt płytki. 

Czym najlepiej obcinać paznokcie u rąk?

Narzędzi do skracania płytki paznokcia jest wiele. Czym najlepiej obcinać paznokcie u rąk? Otóż nadadzą się do tego:

  • obcinaki - to bardzo popularne narzędzia, które już jednym ruchem są w stanie przyciąć płytkę na pożądaną długość; są przy tym stosunkowo bezpieczne i mogą się nimi posługiwać nawet dzieci
  • nożyczki kosmetyczne - to z kolei najczęściej wybierany produkt do obcinania paznokci u rąk; posługiwanie się nimi wymaga jednak więcej wprawy i ostrożności, gdyż łatwo można się zranić.

Aby skrócić płytkę, można także posłużyć się pilnikiem lub frezarką do paznokci. Obie te metody pozwalają na osiągnięcie pożądanej długości paznokcia, jednak wymagają znacznie więcej pracy i wprawy, by uzyskać oczekiwany efekt.

Jak obcinać paznokcie u rąk? Rady dla mężczyzn

Jak obcinać paznokcie u rąk? Dla mężczyzn nie jest to najważniejszym zagadnieniem, które spędzałoby sen z ich powiek. Jednak z roku na rok coraz większa ich rzesza zaczyna zwracać uwagę na swój wygląd i detale takie jak paznokcie rąk. Coraz częściej panów można spotkać w salonach, gdzie wykonywany jest manicure. W domowych warunkach mężczyźni również mogą sprawić, że ich dłonie będą wyglądały schludnie i czysto. Panowie paznokcie powinni obcinać możliwie jak najkrócej i na prosto, tak aby nie ryzykować, że płytka zacznie się wrastać, co z kolei może wywołać nieprzyjemne konsekwencje ze stanem zapalnym na czele. 

Jak obcinać paznokcie nożyczkami kosmetycznymi?

Jeśli chcemy skrócić paznokcie, a pod ręką mamy jedynie nożyczki, wtedy należy odpowiednio przygotować się do wykonania zabiegu. Jak obcinać paznokcie nożyczkami kosmetycznymi?

  1. Nożyczki odkażamy, przecierając je wacikiem nasączonym spirytusem.
  2. Dłonie moczymy w ciepłej wody, np. z dodatkiem odrobiny oliwy z oliwek. Następnie delikatnie osuszamy ręcznikiem
  3. Nożyczkami przycinamy płytkę "na prosto", nie zaokrąglając w kierunku kącików, aby się przypadkiem nie skaleczyć.
  4. Powstałe kanty delikatnie opiłowujemy, tak aby nie były ostre ani wystające.

Jak obcinać paznokcie bez nożyczek? Lepiej użyć pilnika lub frezarki?

Jak już wspomniano wyżej, nie tylko z pomocą nożyczek możemy skrócić długość płytki paznokci. Jak obcinać paznokcie bez nożyczek? Otóż możemy je skrócić, posługując się pilnikiem. Starajmy się unikać tych metalowych, które uszkadzają strukturę paznokcia. Wybierajmy raczej pilniki szklane lub z innych nowoczesnych tworzyw, które będą delikatniejsze i nie spowodują mikropęknięć. 

W profesjonalnych warunkach paznokcie skrócić możemy z użyciem frezarki, która poprzez obrotową głowicę i znajdujący się na jej końcu frez spiłowuje precyzyjnie płytkę, nie narażając jej na uszkodzenie mechaniczne. 

Zobacz też: Manicure japoński- naturalna alternatywa dla hybrydy

Więcej o: