Typ sylwetki. Jesteś gruszką, klepsydrą czy może dzwonkiem?

Typ sylwetki może mieć wpływ na nasze wybory modowe, jeśli chcemy odpowiednio podkreślać różne partie ciała. Po czym rozpoznać, który z typów należy do nas?

Sylwetki: jak się rozpoznać?

Sylwetka to coś, na co w znacznym stopniu nie mamy wpływu. To jakim wzrostem jesteśmy obdarzeni, czy mamy mocno zaznaczone wcięcie w talii, czy nasze uda są wyjątkowo szczupłe, czy raczej masywne, a także jakiej wielkości jest nasz biust to wszystko kwestie uwarunkowane genetycznie, na które nie mamy większego wpływu. Oczywiście odpowiednia dieta i ćwiczenia mogą sprawiać, że zgubimy centymetry tu i ówdzie, jednak nie zmienią ogólnego wyglądu naszej sylwetki. 

Znajomość typów sylwetek jest szczególnie ważna dla pań, które dużą wagę przywiązują do swojego wyglądu zewnętrznego. Dzięki właściwemu określeniu tego, jaką sylwetkę posiadamy, możemy zdecydowanie lepiej komponować swoje stylizacje, które będą uwydatniać jej walory i ukrywać niedoskonałości. Warto jednak pamiętać, by dbać przede wszystkim o swój komfort. Jeśli lubisz nosić ubrania zupełnie nie pasujące do twojej sylwetki, nie przemuj się typami sylwetek. Noś to, na co masz ochotę!

Znając swój typ sylwetki, możemy dopasować przekąski, które nam służą Przekąski a typ sylwetki. Sprawdź, co możesz jeść w zależności od figury

Typy sylwetek: najpopularniejsze typy sylwetek

Wśród stylistów funkcjonuje wiele klasyfikacji kobiecych sylwetek. Jest jednak kilka typów, które przeniknęły do ogólnej świadomości dzięki programom telewizyjnym o modzie i przeobrażeniach sylwetek, w których uczestnicy poddają się nie tylko metamorfozie pod okiem znanych specjalistów, ale także przechodzą zmianę pod względem stylu życia i diety. Oto najpopularniejsze rodzaje sylwetek damskich:

  • jabłko - ten smakowity owoc jest także używany do określenia jednego z typów sylwetek; panie, których figurę można przyrównać do jabłka, cechuje posiadanie sporego brzuszka i stosunkowo wąskiej pupy; nie mogą one pochwalić się wcięciem w talii co rekompensuje im ładny biust
  • dzwonek - taka sylwetka to przede wszystkim rozbudowana dolna część ciała; pośladki, uda i łydki są masywne; nogi przez to sprawiają wrażenie krótkich; panie o figurze dzwonka mają ładnie zarysowaną talię i drobne ramiona
  • kolumna - to figura, którą przede wszystkim wyróżnia wysoki wzrost; panie o takiej sylwetce zazwyczaj mają tylko lekko zarysowaną talię oraz nieduże piersi, a proporcja ich ramion i bioder jest niemalże jednakowa.
Zobacz wideo Chcesz dbać o kondycję nie wychodząc z domu? Kilka aplikacji, które w tym pomogą

Typy figury: gruszka

Jednym z częściej występujących typów figury kobiecej jest również gruszka. Panie obdarzone taką sylwetką zazwyczaj posiadają bardzo ładnie zarysowaną talię, bliską ideału, gdyby nie dość masywna dolna część ciała. Gruszki posiadają stosunkowo krótkie masywne nogi (mogą pochwalić się dużymi pośladkami, ale też potężnie wyglądającymi udami i łydkami). Ich wygląd bywa nieproporcjonalny, gdyż ramiona i biust typowej gruszki są niewielkie. Powoduje to, że często muszą one nosić ubrania w innym rozmiarze na dół a w innym na górę (spodnie 40, a bluzki 38 lub nawet 36).

5 prostych trików, które sprawią, że twój biust się powiększy (zdjęcie ilustracyjne) 5 prostych trików, które sprawią, że twój biust się powiększy

Klepsydra: czym charakteryzuje się taka figura?

Znacznie rzadziej niż gruszki możemy na ulicach spotkać klasyczne klepsydry, czyli panie, których sylwetka przypomina to urządzenie do mierzenia czasu. Figura klepsydry cechuje się idealną proporcją biustu, talii i bioder. Mnóstwo kobiet marzy o osiągnięciu takiej sylwetki, jednak nie jest to proste do osiągnięcia. Pochwalić się nią mogą zazwyczaj trenerki fitness oraz modelki, które latami pracują na swoje 90x60x90.

Klepsydry praktycznie mogą pozwolić sobie na większość stylizacji, które wpadną im w oko. Ważne jest, aby podkreślały one niesamowitą talię, będącą niewątpliwym atutem tego typu figury. Podczas wieczorowych wyjść warto także wyeksponować biust i długie nogi.

Zobacz też: Jak wyszczuplić masywne łydki? 3 proste, ale skuteczne ćwiczenia na zgrabne nogi

Więcej o: