Tatuaż a alkohol - w ogniu pytań. Zobacz, czego nie wolno robić podczas gojenia tatuażu

Tatuaż a alkohol? Czy wolno pić alkohol po zrobieniu tatuażu? Jakie są inne przeciwwskazania? To tematy, które powinien zgłębić każdy, kto planuje bezpieczny rysunek na ciele. Sprawdź, co musisz wiedzieć przed i po wizycie w salonie.

Przeciwwskazania do tatuażu - pytania i odpowiedzi 

Decyzja o zrobieniu tatuażu często bywa spontaniczna, o pamiątkach na skórze o których chciałoby się zapomnieć powstały nawet dedykowane programy telewizyjne. Jak podejść do tematu, aby później nie żałować? O czym warto pamiętać, aby niewinny tatuaż nie stał się początkiem problemów ze zdrowiem? Odpowiedzi na najbardziej popularne pytania na temat przeciwwskazań do tatuażu prezentujemy poniżej.  

Szczepienie a tatuaż - tak, czy nie? 

Szczepienie a tatuaż? Świeżo wykonany rysunek na ciele nie powinien być przeciwwskazaniem do szczepienia, chociaż ostateczna decyzja należy do lekarza, który będzie kwalifikował do przyjęcia szczepionki. Podsumowując: nie powinno być problemu, ale koniec końców należy się liczyć z potencjalną odmową. 

Zobacz wideo Dbanie o świeżo wykonany tatuaż. Wskazówki od profesjonalisty

Oddawanie krwi a tatuaż - tak, czy nie? 

Czy z tatuażem można być krwiodawcą? Tatuaż nie jest przeciwwskazaniem do oddawania krwi, wystarczy przestrzegać kilku zasad:

  • Od momentu wykonania tatuażu do oddania krwi musi upłynąć minimum cztery miesiące, wymagany jest ujemnym wynik na testy w kierunku WZW typu B, C i HIV. 

Tatuaż a karmienie piersią - tak, czy nie? 

W tej kwestii odpowiedź także nie jest oczywista, sam pigment nie przenika do pokarmu, ale możliwe jest wystąpienie reakcji alergicznej, a podczas karmienia piersią nie można przyjmować większości leków. Poruszając temat: tatuaż a karmienie piersią, nie można pominąć też kwestii infekcji, zawsze istnieje ryzyko zakażenia. Tatuaż wiąże się też z bólem i pewnym poziomem stresu, który może przełożyć się na zaburzenie laktacji. Do ostatniej kwestii należą hormony, które nie są obojętne dla pigmentu. W efekcie końcowy kolor tatuażu może znacznie odbiegać od pierwotnego projektu. 

Solarium a tatuaż - tak, czy nie? 

Solarium a tatuaż - czy to bezpieczne? Pod wpływem promieniowania UV zmienia się cyrkulacja krwi, co z kolei może przełożyć się na przemieszczenie cząsteczek tuszu. W efekcie tatuaż blednie, dokładnie tak jak w przypadku znamion tatuaż warto po prostu zakleić. Co jeszcze warto wiedzieć? Sztuczne promieniowanie jest dziesięć razy silniejsze niż promieniowanie słoneczne, solarium nie jest więc zdrowym rozwiązaniem dla skóry. Każdy, kto marzy o pięknej opaleniźnie z tatuażem, czy bez powinien pomyśleć o balsamach brązujących. 

Tatuaż a siłownia - tak, czy nie?

Tatuaż a siłownia - czy rysunek na ciele ma wpływ na trening? Wszystko zależy od czasu, który upłynął od wykonania zdobienia. W okresie gojenia zdecydowanie należy ograniczyć intensywność ćwiczeń. Co więcej, tatuaż nie może być wystawiony na podrażnienie. 

Tatuaż a alkohol - tak, czy nie? 

Po zabiegu należy wstrzymać się od spożywania alkoholu minimum 48 godzin. Alkohol będzie miał negatywny wpływ na proces gojenia rany. 

Zobacz też: Tatuaż na palce- poznaj najciekawsze wzory

Więcej o: