Wesele w stylu leśnym - jak najbliżej natury. Hit w tegorocznym sezonie ślubnym [ZDJĘCIA]

Wesele w stylu leśnym to prawdziwy hit w tegorocznym sezonie ślubnym. Styl ten jest zbliżony do rustykalnego, jednak wyróżniający się mocnym leśnym akcentem. Dowiedz się, jak stworzyć idealne leśne wesele.

Jak przygotować wesele w stylu leśnym - inspiracje 

Zastanawiasz się, jak przygotować wesele w stylu leśnym? Inspiracje można czerpać z internetu lub katalogów ślubnych. Wesele z motywem lasu to jeden z najbardziej modnych ślubnych trendów. Młodzi wybierają go z wielu powodów. Oczywistą sprawą jest tu miłość do przyrody. Inni cenią sobie prostotę i naturalizm. Można napisać, że leśne wesele wzięło swoje początki ze stylu boho, ale w nieco innej formie. Jedno jest pewne - wesele na łonie natury wśród drzew, ptaków i leśnych zapachów dostarczy młodym i gościom niezapomnianych wrażeń. W artykule podpowiemy,  jak przygotować wesele z leśnym motywem. Oto kilka wskazówek:

  • Kolory w roli głównej. Planując leśne wesele w pierwszej kolejności, należy zastanowić się nad bazą kolorystyczną. Od tego powinniśmy rozpocząć nasze przygotowania. W przypadku wesela z leśnym motywem mogą dominować: zielenie, brązy, beże. Dodatkiem może być tu także złoto lub srebro. W zależności od naszych preferencji.
  • Znajdź właściwe miejsce. To kolejny z punktów, który powinien znaleźć się na naszej liście przygotowań. W przypadku leśnego wesela możemy wybrać plener lub zamkniętą salę. Co ciekawe bardzo częstym rozwiązaniem wybieranym przez młodych jest po prostu las. To z kolei powoduje, że przygotowane przez nas dodatki są tylko uzupełnieniem naturalnej kompozycji, a leśny pejzaż dopełnia cały klimat. Jeżeli natomiast zdecydujemy się salę weselną np. w mieście, koniecznie zadbajmy o leśne dekoracje i akcenty. 
  • Zaproszenia i podziękowania z leśnym motywem. Pamiętajmy, że samo wesele i ślub to nie wszystko. Liczą się też zaproszenia oraz podziękowania dla gości. Warto zadbać o to, aby były one swego rodzaju wstępem i zakończeniem zbliżającego się wydarzenia oraz aby nawiązywały do przewodniego motywu.
  • Leśne menu. Chociaż stworzenie leśnego menu może wydawać się trudne, to nie do końca musi tak być (nie musimy ograniczać się do owoców, grzybów, ziół i wody ze strumyka). Na szczęście na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju firmy cateringowe, które pomogą nam w zaplanowaniu leśnego menu, które smakiem i przede wszystkim wyglądem będzie nawiązywać do natury.

Leśne menu. Zdjęcie ilustracyjneLeśne menu. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

  • Rozpyl leśną woń. Jednym z pierwszych elementów, na który zwracamy szczególną uwagę, kiedy wchodzimy do jakiegoś pomieszczenia, jest zapach. Nie bez powodu wiele ekskluzywnych butików wykorzystuje piękne perfumy, aby zachęcić klientów do wejścia. Co powoduje, że jeszcze chętniej odwiedzają oni dane miejsce. Podobnie będzie z naszymi gośćmi. Jeżeli już od progu poczują oni zapach leśnych kwiatów i drzew iglastych, z pewnością będą mile zaskoczeni. Możemy posłużyć się tutaj zapachowymi świeczkami, kadzidełkami lub żywymi drzewkami. 

Jak przygotować wesele w stylu leśnym? Zdjęcie ilustracyjneJak przygotować wesele w stylu leśnym? Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Dekoracje na wesele w stylu leśnym - konkretne propozycje dla szukających inspiracji

Dekoracje na wesele w stylu leśnym mogą być naprawdę różne. Drewno, rośliny, drzewa dają nam bardzo szerokie pole do popisu. Poniżej kilka propozycji, które mogą Cię zaciekawić:

  • Leśne podstawki z konaru drzew. Możemy umieścić je bezpośrednio pod talerzami gośćmi lub wykorzystać do ustawienia świeczek. 
  • Nastrojowe światełka i szydełkowane makramy. Jak się okazuje, ten motyw pasuje nie tylko w wersji boho, ale i jest bardzo dobrym rozwiązaniem podczas leśnej imprezy. Białe makramy z zielonymi gałązkami i kwiatami będą prezentować się zjawiskowo. Jeżeli chodzi natomiast o światło to postaw na sznury światełek lub pojedyncze żarówki ozdobione kwiatami, mchem, gałązkami.
  • Leśne stroiki. Na stołach nie może zabraknąć drobnych dekoracji  w formie stroików. Wykonane z pni drzew, przyozdobione wyciętym sercem są prawdziwym hitem tego sezonu.
  • Kwiatowe i liściaste girlandy dopełnią całą atmosferę i będą doskonałym wykończeniem dekoracji. W końcu na leśnym weselu musi być zielono!
  • Ścianka młodej pary. Na każdym weselu nie może zabraknąć dekoracyjnej ścianki, która będzie wyznaczała miejsca honorowe najważniejszych uczestników wesela - nowożeńców. Do jej wykonania wykorzystaj zielone kwiaty, gałązki, mech, korę drzewną. Możesz także postawić na leśną fototapetę i żywe kwiaty.

Dekoracje na wesele w stylu leśnym. Zdjęcie ilustracyjneDekoracje na wesele w stylu leśnym. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zobacz wideo Makijaż ślubny w stylu boho - jeden z najsilniejszych trendów ostatnich sezonów. Co jest w nim szczególnie istotne?

Sukienka na wesele w stylu leśnym, czyli jak powinna wyglądać panna młoda

Sukienka na wesele w stylu leśnym musi być zwiewna i naturalna. Kreacja powinna być zbliżona do stylu boho bądź rustykalnego. Należy unikać fasonu "rybki" bądź "księżniczki". Jednakże z drugiej strony wszystko uwarunkowane jest od konkretnego modelu sukni. Jeżeli chodzi natomiast o kolorystykę, to najbardziej odpowiednie będą tu biel, beż lub ecru.

Sukienka na wesele w stylu leśnym. Zdjęcie ilustracyjneSukienka na wesele w stylu leśnym. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Fryzura na wesele w stylu leśnym - odpowiednie uczesanie to podstawa

Fryzura na wesele w stylu leśnym charakteryzuje się lekkością i zwiewnością. Jednak wiemy w praktyce, że fale czy też loki, mogą nie dotrwać do końca wesela. Bezpieczną alternatywą jest częściowe lub całkowite upięcie. Ozdoba w formie leśnego wianka lub małego stroika wplecionego we włosy będzie doskonałym wyborem.

Fryzura na wesele. Zdjęcie ilustracyjneFryzura na wesele. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zobacz też: Biżuteria ślubna do włosów - wianek, spinka, a może tiara? Co będzie hitem tego sezonu? [ZDJĘCIA]

Więcej o: