Krótkie fryzury do okrągłej twarzy. Te cięcia wyszczuplają i robią furorę wśród kobiet!

Zastanawiasz się, jakie krótkie fryzury najlepiej sprawdzą się do okrągłej twarzy? Aby ułatwić ci poszukiwania, przedstawiamy hitowe cięcia, które potrafią optycznie odjąć nawet kilka kilogramów. Oto krótkie fryzury do okrągłej twarzy, które ostatnio robią furorę wśród kobiet. Sprawdź, na co powinnaś się zdecydować.
Zobacz wideo

Charakterystyczne dla okrągłej twarzy jest to, że jej długość oraz szerokość są sobie równe, policzki zaokrąglone, czoło dość szerokie, a podbródek bardzo delikatnie zarysowany. Proporcje twarzy można jednak w prosty sposób skorygować. Jak? Oczywiście odpowiednią fryzurą!  W przypadku okrągłej twarzy, najlepszą opcją będą wszelkie cięcia, które nadają fryzurze lekkości oraz objętości i wizualnie przybliżą jej kształt do owalu.

Krótkie fryzury do okrągłej twarzy - dłuższe pixie cut

Pixie cut to najkrótsza z naszych propozycji fryzura, która świetnie sprawdzi się u pań, które cenią sobie łatwość stylizacji. Cięcie to charakteryzuje się mocnym wycieniowaniem włosów, które z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast na górze i z przodu nieco dłuższe, dzięki czemu optycznie wysmuklają twarz. Tak obcięte włosy można nosić na różne sposoby, jednak w przypadku posiadaczek okrągłej twarzy, najlepiej sprawdzą się delikatnie falowane lub w artystycznym nieładzie. Unikać należy natomiast gładko zaczesanych kosmyków.

 

Krótkie fryzury do okrągłej twarzy - angled bob

Angled bob to nowoczesna odmiana klasycznego i ponadczasowego boba, która ze względu na sposób cięcia jest wręcz stworzone dla kobiet o okrągłej twarzy. Angled bob to fryzura, w której włosy sięgają nieco poniżej linii brody i w odróżnieniu od zwykłego boba, włosy nie są równo obcięte. Linia cięcia poprowadzona jest tak, że z przodu pasma są dłuższe, z tyłu zaś nieco krótsze, dzięki czemu optycznie wydłużają okrągłą buzię. 

 

Krótkie fryzury do okrągłej twarzy - long bob z cieniowaną grzywką

Trzecią, nieco dłuższą propozycją, jest niewychodzący z mody i uwielbiany przez kobiety long bob. Tego typu fryzura sięgająca linii ramion z delikatnym cieniowaniem nadającym objętości, sprawdzi się świetnie przy okrągłej twarzy. Wówczas włosy nabiorą lekkości i będą łatwe w codziennej stylizacji. Przy takim cięciu dobrze sprawdzi się również asymetryczna, dłuższa grzywka lub taka typu curtain.

 
Więcej o: