Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

Sen o ciąży może zdarzyć się zarówno obecnym, jak i przyszłym rodzicom czy też osobom nieplanującym rodzicielstwa. Sennik hasło "ciąża" interpretuje zazwyczaj pozytywnie, jako zapowiedź życiowych zmian lub wewnętrznej przemiany. Jakie jeszcze może być znaczenie snu o ciąży?

''Śniło mi się, że jestem w ciąży'' - czy to dobry znak?

Sennik jest bardzo pomocnym narzędziem w interpretacji marzeń sennych. Jeżeli mieliśmy sen o byciu ciąży, spróbujmy przypomnieć sobie detale snu. Czy byłyśmy z tego powodu szczęśliwe, czy też wprost przeciwnie? Ciąża przebiegała bez komplikacji, a może w naszym śnie ją tracimy? A może śni nam się ciąża bliźniacza i/lub poród? To wszystko ma bowiem wielkie znaczenie w prawidłowej interpretacji naszego snu.

"Śniło mi się, że jestem w ciąży" - co to może oznaczać? Sen, że jestem w ciąży, w przypadku kobiet, które odbyły niezabezpieczony stosunek, oznacza najczęściej podświadomy lęk przed ciążą, szczególnie tą nieplanowaną.

Znaczenie snu - ciąża

Zastanawiasz się nad znaczeniem snów o ciąży? Podstawowe znaczenie takich marzeń sennych jest pozytywne i oznacza, że nasze plany dojdą do skutku, aczkolwiek ich realizacja zajmie trochę czasu. Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli we śnie cieszymy się z tego stanu, jest to znak, że podświadomie chcemy, aby w naszym życiu zaszła zmiana.

Sennik: ciąża własna - interpretacja snu

Gdy śnimy o  byciu w ciąży i w rzeczywistości staramy się o potomstwo lub już jesteśmy w ciąży, to nasz sen jest rezultatem nagromadzonych w ciągu dnia emocji, marzeń, rozmyślań lub troski o mające się narodzić dziecko. W takim przypadku nie ma sensu sięgać do sennika. Co jednak gdy nie planujemy ciąży, lub już na nią z racji naszego wieku za późno?

W takim przypadku według sennika ciąża własna jest symbolem nadchodzących w naszym życiu zmian, do których wcześniej nie mogliśmy się zabrać. Mogą one dotyczyć zarówno naszego życia prywatnego jak i zawodowego. Zmienimy pracę, zaczniemy ćwiczyć, zrobimy kurs lub rozpoczniemy studia itp. Jeżeli ciąża własna przebiega bez komplikacji, nasze plany się powiodą, w przypadku powikłań w ciąży należy spodziewać się trudności związanych z naszymi zamierzeniami. Konieczne może okazać się wsparcie kogoś bliskiego.

 • Sen o byciu w ciąży może oznaczać, że nasze dotychczasowe życie nie jest satysfakcjonujące i podświadomie śnimy o zmianie, oczekujemy czegoś więcej. Dobra wiadomość - nasze życzenia się spełnią!
 • Sennik sen pod hasłem ''być w ciąży niechcianej'' interpretuje jako pojawiające się przed nami wyzwania lub ryzyko. Być w ciąży niechcianej w senniku zwiastuje też nadejście wydarzeń, które całkowicie odmienią nasze życie.
 • Sen o ciąży własnej zdarza się wówczas, gdy zastanawiamy się, czy nasze decyzje odnośnie życia uczuciowego, nowego projektu czy nowej pracy są słuszne.
 • Sennik: ciąża bliźniacza to bardzo dobry znak. Możemy spodziewać się podwójnej korzyści z sytuacji, w jakiej się znajdziemy. Taki sen ma szczególne znaczenie dla przedsiębiorców, gdyż zwiastuje im podwojenie zysków. Sen o ciąży bliźniaczej oznacza też spełnienie marzeń, dobre wiadomości oraz ogólną poprawę sytuacji finansowej.
 • Sennik: ciąża i poród - poród to naturalne zakończenie ciąży, po którym następuje wielkie odciążenie organizmu. Dokładna interpretacja takiego snu zależy od tego kto rodził, jak przebiegał poród i jakiej płci było nowo narodzone dziecko. Taki sen może być niekiedy dziwny. Śnimy np. o tym, że rodzimy rybę lub orła. W pierwszym przypadku sen wskazuje na to, że dziecko może urodzić się chore. Poród orła to znak, że na świat przyjdzie silny i władczy chłopiec.

Sennik: poród - znaczenie snu

 • gdy poród przebiega bez komplikacji i jest szczęśliwym wydarzeniem - spotka nas radość i szczęście
 • gdy podczas porodu wystąpią komplikacje, będzie on ciężki i bolesny - czeka nas trudny, pełen  bólu i smutku czas
 • gdy rodzi się dziewczynka - ostrzeżenie przed możliwymi stratami finansowymi; okres wyrzeczeń
 • gdy rodzi się chłopiec - powodzenie w interesach, przypływ gotówki
Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Sen o ciąży i poronieniu

Sen o ciąży i poronieniu wcale nie oznacza, że z ciążą (gdy w niej jesteśmy) jest coś nie tak. Jest to zazwyczaj odzwierciedlenie naszych lęków, a nie proroczy sen. Sen o poronieniu oznacza, że powinniśmy być ostrożni w snuciu wielkich, życiowych planów. Ich realizacja może być zagrożona. Może być tak, że będziemy zmuszeni zmienić lub zrezygnować z naszych zamierzeń.

Sennik: kobieta w ciąży: inne znaczenia snów o ciąży

Interpretacja snu, w którym widzimy kobietę w ciąży, zależy od tego, kim jest ona dla nas. Ogólnie taki sen w sennikach oznacza, że brakuje nam motywacji do działania i powinniśmy jej poszukać na zewnątrz. Sen o kobiecie w ciąży oznacza również powodzenie w sprawach finansowych, możliwy awans lub zmianę pracy na lepszą.

 • Sennik: ciąża siostry - sen o ciąży siostry to znak, że kogoś z najbliższej rodziny spotka wielkie szczęście. Taki sen oznacza również poprawę finansów związaną z życiem zawodowym. Może będzie to awans lub pokaźna premia?
 • Sennik: ciąża mamy -  sen o ciąży mamy oznacza, że ktoś z bliskiego otoczenia zechce wykorzystać nasza ufność. Inna interpretacja jest taka, że możemy spodziewać się dobrych wiadomości.
 • Sennik: ciąża córki - interpretacja takiego snu zależy od tego, czy faktycznie mamy córkę. Jeżeli tak, to możemy spodziewać się radosnych wiadomości (niekoniecznie o jej ciąży). Gdy jednak nie mamy córki, to taki sen oznacza, że w najbliższym czasie pokażemy, na co nas stać, wykorzystując swoje umiejętności. Sen o ciąży córki można również interpretować w negatywny sposób. Dzieje się tak, gdy we śnie córka płacze i jest nieszczęśliwa. Takie marzenie senne zwiastuje chorobę i okres pełen smutku.
 • Sennik: ciąża koleżanki - czekają nas miłosne rozczarowania. Sen o ciąży koleżanki oznacza też, że powinniśmy przestać porównywać się z innymi.
 • Sen o ciąży przyjaciółki oraz sen o ciąży bliskiej osoby oznacza nadejście dobrego okresu do podjęcia ryzykownych działań, choćby tych związanych ze zmianą pracy, otworzeniem własnej firmy czy powiększeniem rodziny. Jeżeli śni nam się synowa w ciąży to znak, że relacje w rodzinie ulegną poprawie.
 • Sennik: ciąża żony - sen o ciężarnej żonie jest wyrazem tęsknoty za bliską zmarłą osobą. Żona w ciąży to również znak, że w pracy wykorzystamy umiejętności, jakie posiadamy dzięki tej osobie.
 • Sennik: ciąża i ruchy dziecka - sen w którym jesteśmy w ciąży i odczuwamy ruchy dziecka, oznacza tęsknotę za dawnymi, beztroskimi czasami. Może on również wyrażać pragnienie macierzyństwa.
 • Mężczyzna i ciąża w senniku - gdy śnimy o mężczyźnie w ciąży, to według sennika jest to znak, że musimy zamknąć jakiś, ważny dla nas etap w życiu.
 • Sen o ciąży partnerki lub dziewczyny śniącego to wyraz obawy przed dorosłym, odpowiedzialnym życiem.
 • Sennik: sen o ciąży kochanki to wyraz lęku przed stratą.
 • Sennik: ciąża i test ciążowy to znak, że jesteśmy gotowi na zmiany. Niekoniecznie te związane z powiększeniem rodziny.

Zobacz też: Sennik - ryby. Poznaj znaczenie snu o rybach

Więcej o: