badania

 • Nie wiesz, co robić? Zbadaj sobie piersi

  Nie wiesz, co robić? Zbadaj sobie piersi

  Każdego dnia z powodu raka piersi umiera w Polsce siedemnaście kobiet. Regularne samobadanie piersi mogłoby wiele z nich uratować. Dlatego proste ruchy wykonane dłońmi własnymi lub partnera powinny stać się powszednie jak chleb - tak przekonuje nowa akcja społeczna.

  Marta Lewin
 • Badanie na śniadanie - o braku lekarstwa na fikcję

  Badanie na śniadanie - o braku lekarstwa na fikcję

  Raz na cztery lata mój pracodawca chce wiedzieć czy jestem zdrowa i nadaję się do pracy. Wiadomo, pracownik zdrowy to pracownik wydajny i zadowolony, w zdrowym ciele zdrowy duch i inne takie wakacyjne szlagiery. Ta troska urzędu cieszy mnie bardzo oraz zasługuje na pochwałę, choć w rzeczywistości mój pracodawca przestrzega zwyczajnie przepisów kodeksu pracy.

  Biurwa
 • Gdy boli, strzyka i niepokoi - wyznania hipochondryczki

  Gdy boli, strzyka i niepokoi - wyznania hipochondryczki

  Ostatnio strzyka mi coś w biodrze. I przeskakuje w kolanie. Generalnie jak chodzę, to strasznie słychać (nie, nie chodzi mi o odgłos kroków, raczej o głośne strzyki "w kościach"). Mogłabym przejść nad tym do porządku dziennego, skoro nic mnie nie boli, ani nie przeszkadza w poruszaniu się. Ale nie, dlaczego? Przecież to może być poważna przypadłość. Może to początki osteoporozy? A może brakuje mi czegoś ważnego (nie mam pojęcia czego) i za chwilę stawy wypadną mi z zawiasów? A może to rak? Tak, tak. Właściwie powinnam pójść do ortopedy, który by to sprawdził, bo doktor google i fora internetowe podsuwają same najgorsze rozwiązania.

  Ręka
 • 15 zdrowych rad od... zdrowych trzydziestek

  15 zdrowych rad od... zdrowych trzydziestek

  Nie jesteś już nastolatką, masz swoje zdanie, także w kwestiach zdrowia. Jakie przemyślenia mają kobiety, które przekroczyły magiczną trzydziestkę? Oto ich rady.

  Ola Długołęcka
 • Samokontrola piersi

  Samokontrola piersi

  Ilona Felicjańska nie boi się publicznie rozmawiać o sprawach, które często przemilczamy. Odważnie przyznała się do uzależnienia od alkoholu. Teraz postanowiła zwrócić uwagę na pierwszy krok w diagnozowaniu raka piersi, czyli samokontrolę.

  ola długołęcka
 • QUIZ: Czy odpowiednio dbasz o zdrowie i urodę?
 • Cytologia- co należy o niej wiedzieć?

  Cytologia- co należy o niej wiedzieć?

  Na to badanie musisz poświęcić kilka minut nie częściej niż raz w roku. Cytologia może ci uratować życie, ale pod warunkiem, że będzie wykonywana regularnie i fachowo.

  Beata Prasałek. Konsultacja: dr Jacek Tulimowski, ginekolog położnik
 • Jak wzmocnić słabą płeć

  Jak wzmocnić słabą płeć

  Kobiety chorują inaczej niż mężczyźni. Różnić się mogą objawy, przebieg, a nawet profilaktyka tych samych schorzeń. Co nas częściej nęka i co trzeba robić, by nie dać się owym bardziej "kobiecym" przypadłościom?

 • Czekając na dziecko

  Niepłodność, na którą cierpi co piąta para, można leczyć. Ale wraz z wiekiem szanse małżonków na posiadanie dziecka maleją. Dlatego z wizytą u lekarza nie ma co zwlekać. Pomoc medyczna może być niezbędna.

  Beata Prasałek. Konsultacja:
Więcej o:

badania