choroba

 • Uwaga, uwaga! Może nam grozić plaga komarów

  Uwaga, uwaga! Może nam grozić plaga komarów

  Czy czeka nas plaga azjatyckich komarów roznoszących śmiertelne choroby? Takim scenariuszem straszą zachodni naukowcy. Do Europy dotarł już gatunek komara, który może przenosić wirusy gorączek krwotocznych.

  Miss Olgu
 • Bierz forsę i w nogi! A tak serio - to może podziel się z kimś
 • Jak długo wypada cieszyć się życiem?

  Jak długo wypada cieszyć się życiem?

  Do śmierci? Do osiągnięcia wieku "statecznego"? Dopóki jesteśmy zdrowi? Kiedy należy przestać gonić za przyjemnością i "folgować sobie"? Oto trzy inspirujące historie o radości życia. Na przekór śmierci.

  Anka Rączkowska
 • "Chodź ze mną do łóżka" - Sonia Bohosiewicz w pułapce ciała

  "Chodź ze mną do łóżka" - Sonia Bohosiewicz w pułapce ciała

  Karolina Błachnio recenzuje dla nas poruszający monodram Soni Bohosiewicz, opowiadający o kobiecie przykutej do łóżka, która żyje (jeszcze) zamknięta we własnym mózgu. Z krzepiącym przesłaniem dla wszystkich, którzy myślą, że są w sytuacji bez wyjścia.

  Karolina Błachnio
 • Migreno pozwól żyć

  Migreno pozwól żyć

  Są w moim życiu momenty, kiedy naprawdę jest mi bardzo, bardzo źle. Jest mi źle zarówno fizycznie, jak i psychicznie. To są momenty, kiedy najchętniej bym przestała istnieć, aby nie odczuwać bólu. Wstęp jakby napisała go królowa dramatu, ale tak właśnie się czuję, kiedy mam migrenę.

  Miss Olgu
 • Znam cię, ale kim ty jesteś? Jak sobie radzić, gdy nie rozpoznajesz połowy znajomych?

  Znam cię, ale kim ty jesteś? Jak sobie radzić, gdy nie rozpoznajesz połowy znajomych?

  To ja sobie sprawdzę na fejsie kim jesteś... Rozmawiam z sympatycznym chłopakiem, dość szybko od ogólnych formułek grzecznościowych przechodzimy do rozmowy o wspólnej koleżance. Wygląda na to, że on zna mnie doskonale, za to ja za cholerę nie pamiętam, kim jest ten młody mężczyzna. Kojarzę głos, posturę, uśmiech też, ale te puzzle jakoś nie chcą się ułożyć. Gdybym miała więcej czasu, udałoby się, ale on jest bystry, widzi jak mu się przyglądam, pyta wreszcie "Kojarzysz mnie?". A ja zapadam się pod ziemię.

  Dominika
 • Internet i komórki porządnie poprzestawiały mi w głowie

  Internet i komórki porządnie poprzestawiały mi w głowie

  Lista zaburzeń wywołanych przez internet i nowe technologie systematycznie się wydłuża. A ja z satysfakcją stwierdzam, że załapałam się już chyba na większość z nich. FOMO, HPVS, nomofobia - to te, które odczuwam najsilniej. I wcale nie mam zamiaru się z nich leczyć.

  Joanna Sosnowska
 • Gorzkie żale, czyli organizm pracoholika

  Gorzkie żale, czyli organizm pracoholika

  Tym, którzy pobieżnie i niewłaściwie przeczytali tytuł -  już dziękuję. To nie będzie nic frywolnie zabawnego. Zamierzam Ci się, drogi Czytelniku, wypłakać w wirtualny rękaw, licząc na dużo "też tak mam", "to o mnie" i "znam to", a kto wie, może mi coś poradzisz?

  Aleksandra
 • Bulimia, czyli gdy wiecznie robisz sobie wyrzuty

  Bulimia, czyli gdy wiecznie robisz sobie wyrzuty

  To nie jest choroba ciała, to choroba umysłu. W dobie dążenia do idealnego wyglądu, znanego z okładek gazet, ludzie wpadają w pułapkę, z której trudno się uwolnić. Nasza Czytelniczka dzieli się doświadczeniami, które na szczęście należą do przeszłości. Ale czy można o tym raz na zawsze zapomnieć?

  Nadesłane do redakcji
 • Isabelle Caro nie żyje

  Isabelle Caro - cierpiąca na anoreksję modelka i aktorka - znana z głośnej kampanii No- Anorexia nie żyje. Miała 28 lat.

  Katarzyna Bigos
 • Negatywne skutki nadmiernego opalania

  Negatywne skutki nadmiernego opalania

  Lato zbliża się wielkimi krokami! Wraz z nim czekamy na gorące słońce i kąpiele słoneczne. Większość z nas uwielbia się opalać. Znajmy jednak umiar! Bo gdy przesadzamy - możemy za to słono zapłacić!

  Katarzyna Bigos
 • UWAGA! Anoreksja

  UWAGA! Anoreksja

  By wpasować się we współczesne kanony piękna niedługo trzeba będzie wejść w rozmiar XXS. Nie dajmy się wciągnąć w niebezpieczną walkę ze swoim ciałem. Ponieważ nawet nie wiedząc kiedy, możemy paść ofiarą bardzo groźnych chorób!

  Katarzyna Bigos
 • Choroba duszy i ciała

  Choroba duszy i ciała

  Ludzie silni psychicznie radzą sobie z kryzysem małżeńskim, kłopotami z dziećmi czy w pracy. Nadwrażliwi popadają w depresję. By ją pokonać, potrzebują pomocy - lekarza i rodziny.

  Beata Prasałek. Konsultacja: prof. Bartosz Łoza, psychiatra,kierownik Kliniki Psychiatrii WUM, Szpital Tworkowski
 • Szczepić się? Nie szczepić?

  Szczepić się? Nie szczepić?

  Większość lekarzy odpowiada: szczepić. Pojawiają się jednak głosy, że namawia się nas na zbyt wiele szczepień, zaś preparaty do produkcji szczepionek mogą być niebezpieczne. Co więc robić?

  Beata Prasałek. Konsultacja: dr hab. n. med. Ewa Majda-Stanisławska, pediatra, specjalista chorób zakaźnych
 • Choroba, rodzina i ty

  Choroba, rodzina i ty

  Ciężka choroba jest ciężką próbą. Dla nas i dla naszych bliskich. Musimy zmierzyć się nie tylko z bólem, ale także z lękiem, rozpaczą, brakiem samoakceptacji. I wtedy szczególnie potrzeba nam rady psychologa. Mówi o tym Mariola Kosowicz, psychoterapeutka z Centrum Onkologii w Warszawie.

  Katarzyna Szroeder-Dowjat
 • Jak podnieść się po tragedii? O książce Ewy Błaszczyk

  Kiedy wypłycono ją z narkozy, jeden jedyny raz tak strasznie krzyczała: ?Mama!?. Mam w uszach jej krzyk. Nie wiem, gdzie jest w tej chwili, w jakich mrocznych czeluściach, ale wciąż słyszę, jak mnie woła. Nie mogę przestać walczyć. Ten krzyk mnie determinuje

  Tekst: Ewa Błaszczyk
 • Aromaterapia - Obalamy jej mity i podpowiadamy kiedy jak ją stosować
 • Udało się! Nie palę!

  Może tak o sobie powiedzieć co dwudziesta osoba spośród wszystkich rzucających palenie. Może uda ci się do nich dołączyć? Przygotowaliśmy naszą "poradnikową" terapię wspomagającą dla osób, które podjęły decyzję zerwania z nałogiem.

  Jolanta Kwapisz
Więcej o:

choroba