dzieci

  • Jesteśmy małżeństwem od 17 lat i nigdy nie chcieliśmy mieć dzieci. Wolę spełniać się jako ciocia

    Jesteśmy małżeństwem od 17 lat i nigdy nie chcieliśmy mieć dzieci. Wolę spełniać się jako ciocia

    - Tak jak już wspomniałam, uwielbiam dzieci z mojej rodziny. Jednak uważam, że ja sama nie nadaję się do roli mamy. Po całym dniu z siostrzeńcami czuję się zazwyczaj totalnie wyczerpana. Poza tym obawiam się, że swoim własnym dzieciom nie umiałabym poświęcić tyle czasu, ile powinnam - pisze w liście nadesłanym do redakcji nasza czytelniczka Ilona.

    Nadesłane do redakcji,
  • Tak posłanka PiS przygotowuje dziecko do I komunii. Zero 'atrakcyjnych prezentów', tylko 'pamiątki'
  • Pani Marta jest córką księdza. Poprosił, by się z nim nie kontaktowała. 'Za dużo dla jednego człowieka'
  • Ich dziecko nazywa się 'Wędzony boczek'. 'To szaleństwo. Ludzie ze zgrozą kręcą głowami'

    Ich dziecko nazywa się "Wędzony boczek". "To szaleństwo. Ludzie ze zgrozą kręcą głowami"

    "Nadałam mojemu synowi imię na cześć pysznej przekąski - ludzie mówią, że to szaleństwo, a rząd próbował nam tego zakazać"- czytamy w nagłówku pewnej historii, opisanej 2 lata temu przez brytyjski portal "The Sun". Dotyczy ona pewnej brytyjsko-szwedzkiej pary, które zdecydowała się nadać swojemu synowi bardzo nietypowe imię. W połączeniu z ich oryginalnym nazwiskiem, jak twierdzi mama chłopca, jest ono przedłużeniem pewnej "rodzinnej tradycji".

    Joanna Zaremba,
  • Są dorośli, a żyją jak dzieci. Wracają do rodziców i mieszkają w swoich starych pokojach

    Są dorośli, a żyją jak dzieci. Wracają do rodziców i mieszkają w swoich starych pokojach

    - Niechęć do wykonania kolejnego kroku rozwojowego może być spowodowana zarówno różnego rodzaju lękami, jak i agresją, a często jednymi i drugą. Odmowa stawienia czoła wymaganiom życia lub porażka w starciu z nimi i zmuszanie rodziców do codziennego konfrontowania się z jej skutkami jest swego rodzaju zemstą wymierzaną rodzicom przez dorosłe dziecko za wszystkie wcześniejsze zaniedbania - czytamy w książce Sandry Konrad "Co powie mama? Jak się uniezależnić i uzdrowić relacje z rodzicami". Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak publikujemy fragment z podrozdziału "O jednym takim, co się nie wyprowadził".

    Natalia Kondratiuk-Świerubska,
  • Nie chcą dzieci na weselach. Rodzice źli, a potem trzeba 'wyciągać je ze stawów'

    Nie chcą dzieci na weselach. Rodzice źli, a potem trzeba "wyciągać je ze stawów"

    Już niebawem rozpocznie się sezon weselny. Jak co roku powrócą więc popularne dyskusje związane z tą tematyką. Jedna z nich dotyczy dzieci na weselach. Chociaż wesela bez najmłodszych są coraz częstsze, kwestia ta wciąż wzbudza duże kontrowersje. Niedawno na ten temat wypowiedziała się Katarzyna Gajek, która organizacją wesel zajmuje się od 19 lat. Wedding plannerka wystąpiła w programie Agnieszki Matrackiej "Mamy czas".

    Natalia Kondratiuk-Świerubska,
  • Zakazane imiona w Polsce. Lepiej uważaj! Urzędnik nie wyrazi zgody na nazwanie tak dziecka

    Zakazane imiona w Polsce. Lepiej uważaj! Urzędnik nie wyrazi zgody na nazwanie tak dziecka

    Wybór imienia wcale nie jest łatwym zadaniem. Często ostateczna decyzja poprzedzona jest wieloma dyskusjami. Okazuje się jednak, że nie zawsze nasz wybór musi zostać zaakceptowany w Urzędzie Stanu Cywilnego. I mimo że w Polsce nie istnieje żadna oficjalna lista imion zakazanych, w niektórych przypadkach urzędnicy mogą nie wyrazić zgody na propozycję rodziców.

    Natalia Kondratiuk-Świerubska,
  • Ma 22 lata i wychowuje trójkę dzieci, w tym dwójkę nastolatków. 'Muszę się z tym pogodzić'

    Ma 22 lata i wychowuje trójkę dzieci, w tym dwójkę nastolatków. "Muszę się z tym pogodzić"

    Nicole-Jade Campbel nie miała łatwego życia. Choć 22-latka jest obecnie bardzo szczęśliwa, to jednak nie ukrywa, że życie stawia przed nią niemałe wyzwania. Jej wzruszającą historię opisał brytyjski "The Mirror". Młoda kobieta przeżyła bardzo bolesne i traumatyczne doświadczenie. Śmierć własnej mamy, gdy ta miała zaledwie 42 lata. - Nie potrafię opisać słowami bólu, przez który przeszliśmy - mówiła.

    Joanna Zaremba,
  • To imię oznacza smutek i nieszczęście. Jest bardzo rzadkie. W 2023 roku nadano je zaledwie 4 razy
  • Tysiące Polaków nieświadomie popełniają ten błąd. A potem zaskoczeni, że mandat

    Tysiące Polaków nieświadomie popełniają ten błąd. A potem zaskoczeni, że mandat

    Spotkania z policjantami i często wiążące się z nimi mandaty nie należą do ulubionych wydarzeń w naszym życiu. Jednak w wielu przypadkach doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, czym zawiniliśmy. Ba! Zdarza się, że popełniamy jakieś wykroczenie całkowicie świadomie, licząc, że ujdzie to nam na sucho. Gorzej bywa, gdy nawet nie wiemy, że coś robimy źle. Okazuje się, że w pewnym przypadku możemy się mocno zdziwić.

    Aleksandra Michalska,