empatia

 • Empatia - czym jest i skąd się bierze? Jakie są rodzaje empatii?
 • Pokroiła klientowi obiad, a ktoś zrobił jej zdjęcie. Dzięki temu jej życie zupełnie się zmieniło
 • Tylko jedna kelnerka zgadzała się obsługiwać koszmarnego klienta. Gdy zmarł, odkryła jego prawdziwą twarz
 • Nie jestem rozkapryszoną księżniczką - jestem niepełnosprawna

  Nie jestem rozkapryszoną księżniczką - jestem niepełnosprawna

  Wyglądam "normalnie", nie jeżdżę na wózku. Czasami ktoś się doczepi, że parkuję na miejscu dla niepełnosprawnych. Bo wyglądam "za zdrowo", "za młodo". Czasem ludzie odbierają mnie jak rozkapryszoną księżniczkę, lenia, marudę. Bo trudno wyobrazić sobie ograniczenia, jeśli samemu się nie ma żadnych.

  Towar wybrakowany/blox
 • Gdzie się podziała życzliwość?

  Gdzie się podziała życzliwość?

  Gdy inteligencja mylona jest ze złośliwością, a cynizm jest w cenie, życzliwość staje się nieproszonym gościem. Szkoda, ponieważ jej brak w codziennym życiu przeszkadza mi coraz bardziej. I czasem się zastanawiam czy życzliwość i empatia stały się już oznaką frajerstwa.

  Magda Acer
 • Fakty i mity o empatii

  Fakty i mity o empatii

  ?Empatia umożliwia nam spontaniczne odczuwanie tego, co czuje partner. Empatia może nie prowadzi do zgody, ale pozwala wyrazić zrozumienie." - Don Dinkmeyer i Jon Carlton. O empatii opowiada Lucyna Wieczorek, założycielka Dojrzewalni Róż.

  kk
 • Kryzys w związku? Pokonaj go!

  Z roku na rok wzrasta liczna rozwodów. To oznacza, że przestaliśmy walczyć o swoje związki. Czy naprawdę łatwiej jest dzisiaj rozwieźć się niż pokonać kryzys? Każda para ma swoje wzloty i upadki. Trzeba tylko wiedzieć jak z tymi upadkami sobie radzić.

  joanna biszewska
 • Gadu, gadu czyli o czym rozmawiają kobiety?

  Gadu, gadu czyli o czym rozmawiają kobiety?

  Czy można z miłością mówić o malowaniu paznokci, kupowaniu butów, seksie i okresie? Barbara Piórkowska, poetka, autorka powieści "Szklanka na pająki" przestrzega przed wchodzeniem w utarte wzorce i przed banalnym czy stereotypowym myśleniem. Babskie gadanie uważa za coś istotnego i potrzebnego. A ty?

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Zwierzanie się

  Zwierzanie się

  Czemu służy zwierzanie się? Jakie są granice zwierzeń? Komu i w jakiej sytuacji warto powierzyć swoje sekrety i jakie mogą być tego konsekwencje?

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Uwierz w siebie i ruszaj do przodu!

  Ciągle pozostajesz w cieniu, w poczuciu odrzucenia, niewiary w siebie i własne możliwości? Tak samo jak inni możesz oczekiwać, a nie tylko podporządkowywać się oczekiwaniom.

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Zakompleksieni mają gorzej?

  Zakompleksieni mają gorzej?

  Rodzice zamiast chwalić powtarzali, że "można było lepiej". Jesteś zdolna, zaradna, a mimo wszystko zakompleksiona. Czym można się wyleczyć z kompleksów?

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Czy istnieje przepis na idealny związek?

  Czy istnieje przepis na idealny związek?

  Empatia w związku dwojga ludzi to podstawa jego trwałości. Czym ona jest i czy można się jej nauczyć? O tym jak pracować nad swoimi uczuciami, jak nauczyć się słuchać i rozumieć bliską osobę opowiada Ewa Panufnik, trenerka empatii, współzałożycielka Dojrzewalni Róż.

  rozmawiała Joanna Biszewska
 • Jak wspierać innych?

  Jak wspierać innych?

  ?...bliscy boją się być blisko żeby nie być dalej...?

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
Więcej o:

empatia