film

 • Muzyka filmowa, od której mam ciarki

  Muzyka filmowa, od której mam ciarki

  Dobry film to dla mnie taki, w którym wszystko się zgadza. Scenariusz, reżyseria, gra aktorów, scenografia i muzyka. Dziś chciałabym się skupić na tym ostatnim aspekcie, a dokładnie - na muzyce, która sprawia, że mam ciarki.

  Miss Olgu
 • Film 'Boyhood': zwyczajny świat oczami zwyczajnego chłopca

  Film "Boyhood": zwyczajny świat oczami zwyczajnego chłopca

  Ponoć nie ma nic bardziej fascynującego niż obserwowanie jak dorasta dziecko. Jak się zmienia, jak poznaje świat, staje się samodzielne. Niemal każdy rodzic przyzna, że to lepsze niż najciekawszy film. A co, jeśli to jest obserwacja obcego dziecka?

  Gosia Tchorzewska
 • O filmach, które nie kończą się dobrze

  O filmach, które nie kończą się dobrze

  To, że najbardziej lubię te filmy, które już widziałam, to nie jest odkrycie sezonu. Ale tego, że najchętniej wracam do tych, które mają złe i smutne zakończenie, mogliście nie wiedzieć. Wiedza ta w żaden sposób nie przyda wam się w życiu, ale może dzięki niej ktoś tutaj okaże się moim filmowym bliźniakiem.

  Miss Olgu
 • 10 kłamstw o seksie, którymi karmi nas kino

  10 kłamstw o seksie, którymi karmi nas kino

  Piękna ona, piękny on. Całują się bezdźwięcznie i bez języczka przy świecach albo w świetle księżyca. Zdejmują ubrania tak, by nie widać było żadnych drugorzędowych cech płciowych. On kładzie ją wolno na łóżku, a następnie w pozycji misjonarskiej, z łatwością, wprawą i w trzy sekundy, doprowadza do orgazmu. Przyspieszony oddech, jęk, krzyk i gotowe. Dlaczego seks w życiu nie może być tak bezproblemowy i widowiskowy jak w kinie?

  Linda Lovelace
 • Największym naszym 'Wrogiem' bywamy my sami

  Największym naszym "Wrogiem" bywamy my sami

  Patrzycie na siebie w lustrze, oglądacie swoją twarz. Normalna sprawa. Zdarza się chociażby przy myciu zębów. A teraz sobie wyobraźcie, że nagle widzicie siebie gdzieś w kawiarni, na ulicy, w sklepie. Nie ma lustra, a jednak - jako żywo - wy. Ręka w górę, kto by nie spanikował?

  Gosia Tchorzewska
 • Zabieram was w 'Podróż na sto stóp'

  Zabieram was w "Podróż na sto stóp"

  Ten film jest jak pyszna słodka bułeczka - idealnie wypieczona, jeszcze ciepła. Z odrobiną konfitury rozpływa się w ustach. Tu tej konfitury jest sporo, balansujemy na granicy mdłości, ale... Czyż nie jest warto czasem się obeżreć bez skrupułów słodkim przysmakiem? Od dziś w kinach smakowita "Podróż na sto stóp".

  Gosia Tchorzewska
 • Rekiny na fali: pięć filmów o ludojadach, które naprawdę warto obejrzeć

  Rekiny na fali: pięć filmów o ludojadach, które naprawdę warto obejrzeć

  Rekin zjadający samolot. Dwugłowy rekin atakujący symultanicznie dwie laseczki w bikini. Rekin poruszający się po piaszczystej plaży, jak ryba w wodzie. Rekiny na ulicach Los Angeles. Absurd? Głupota? Strata czasu? Ależ skąd! Filmy o rekinach są super! Dziś premiera "Rekinado 2", więc będziecie mieli okazję sprawdzić, jak wam ta rybka smakuje.

  Kasia Nowakowska
 • Dziewięć filmów, dzięki którym poczujesz lato

  Dziewięć filmów, dzięki którym poczujesz lato

  Urlop za tobą lub (daleko) przed tobą, a ty chcesz już teraz, już dziś poczuć się jak na wakacjach? Kisisz się w biurze i marzy ci się ten stan wakacyjny, w którym jest ciepło, parno, błogo? A może po prostu chcesz poczuć powiew wakacyjnego lenistwa, zapach rozgrzanego słońcem ciała, piasku... Da się. Od czego są filmy?

  Gosia Tchorzewska
 • Czego uczą nas filmy: 'Tajemnica Filomeny'

  Czego uczą nas filmy: "Tajemnica Filomeny"

  Irlandia jest taka piękna! Te przestrzenie, soczyście zielone pagórki, po których hula wiatr... Nawet bluźnierstwa wypowiadane w takich okolicznościach przyrody wydają się nie mieć mocy. Czy coś złego może się dziać w takim krajobrazie? Okazuje się, że tak. A za wszystkim stoją siostrzyczki z klasztoru... Niezły początek horroru, co?

  Gosia Tchorzewska
 • Kawa jako wyznacznik statusu? Ulubiony napój wszystkich sfer
 • 'Yves Saint Laurent' - bardzo nudny film o bardzo interesującym człowieku
 • Trzy razy kobieta na festiwalu Planete+ Doc

  Trzy razy kobieta na festiwalu Planete+ Doc

  Rozpoczynający się dzisiaj w Warszawie i Wrocławiu festiwal Planete+ Doc to dziesiątki świetnych dokumentów z całego świata - ja wybrałam trzy, które zainteresowały mnie szczególnie, bo każdy ukazuje kobiecość z nieco innej perspektywy.

  Kasia Nowakowska
 • Gdzie kicz sięga zenitu. Uwielbiam dziwaczne filmy

  Gdzie kicz sięga zenitu. Uwielbiam dziwaczne filmy

  Chciałabym opowiedzieć Wam o pięciu filmach, do których mogę wracać non stop i które chyba nigdy mi się nie znudzą. Niektóre z tych filmów należą do kanonu kinematografii, a niektóre są, hmm... delikatnie mówiąc, kiczowate. Ale tak to już jest z miłością, jest ona po prostu nieracjonalna.

  Miss Olgu
 • Piękne chłopaki na polskim ekranie

  Piękne chłopaki na polskim ekranie

  Nawiązując tytułem do słynnego konkursu, który w latach 60. zorganizował magazyn "Film" - poszukując atrakcyjnych dziewcząt, które mogłyby grywać w polskich produkcjach, pragnę zwrócić uwagę Szanownych Państwa na przystojnych (i utalentowanych!) aktorów, którzy zmieniają rodzime kino na lepsze. I których możecie obejrzeć TERAZ ZARAZ w Kinopleksie.

  Kasia Nowakowska
 • Najlepszy polski towar eksportowy: 'Bolek i Lolek' i filmy dokumentalne

  Najlepszy polski towar eksportowy: "Bolek i Lolek" i filmy dokumentalne

  W świat ruszyło objazdowe kino, w którym wyświetlane będą tylko polskie filmy. Za sprawą dwóch miłośników kina, Macieja Kuziemskiego i Piotra Stasika, subiektywny wybór najlepszych dzieł polskiej kinematografii trafi pod strzechy od Ukrainy po Iran i Birmę.

  Natalia Sosin
 • Czego uczą nas filmy: Wielkie piękno

  Czego uczą nas filmy: Wielkie piękno

  Tak mi się ten film podobał, że aż muszę Was na niego wysłać! Jest poetycki, mało w nim wartkiej akcji, do tego trwa ponad dwie godziny - to może zniechęcić, przyznaję. Ja się na niego wybrałam w trybie lenia, po ciężkim dniu, walcząca z sennością. Bałam się, że zaliczę na nim drzemkę życia, a tymczasem zaliczyłam zachwyt i wzruszenie. I smutek, gdy się skończył.

  Gosia Tchorzewska
 • Kobiece kino nie istnieje - witajcie w filmowym matriksie

  Kobiece kino nie istnieje - witajcie w filmowym matriksie

  Nie przepadam za dzieleniem filmów (ani książek) na "męskie" i "kobiece" za względu na płeć autora. Kategoria płci nie ma większego znaczenia - ważniejsze, czy mnie dane dzieło porusza lub bawi. Jednak czasem warto spojrzeć na to jakie filmy - jak różne i nie dające się łatwo wrzucić do jednego worka - kręcą kobiety. Bo co by nie mówić są w tej branży w mniejszości.

  Kasia Nowakowska
 • Dziewczyna z fochem - Carey Mulligan w 'Co jest grane, Davis?'

  Dziewczyna z fochem - Carey Mulligan w "Co jest grane, Davis?"

  Od kilku dni w kinach nowy film wspaniałych braci Coen. Film też wspaniały, choć ciągnie się jak gumka z majtek, sporo w nim muzyki folkowej (co może być dla niektórych minusem) i jest historią w zasadzie trochę o niczym. Ale jest w nim przeurocza Carey Mulligan - dziewczyna z fochem.

  Gosia Tchorzewska
 • Co Słonko Widziało: nowy serial, trochę makabry, lęk wysokości i Wielki Wzrusz!

  Co Słonko Widziało: nowy serial, trochę makabry, lęk wysokości i Wielki Wzrusz!

  Dziś dość oględnie, gdyż ziewam z powodu porannej wizyty u naszej kochanej kozy rabina. Więcej doniesień o naszej adopcyjnej córeczce - jutro. Dziś też będą zwierzątka - w nietypowych odsłonach, ale szczególnie polecam nowy serial i naprawdę bardzo, bardzo wzruszającą historię. Do dzieła!

  Agata Połajewska
 • Czego uczą nas filmy: Śniadanie u Tiffany'ego

  Czego uczą nas filmy: Śniadanie u Tiffany'ego

  Są filmy o tym, że pana i panią gonią zabójcze robale, bo chcą ich zjeść. Są i takie, w których jest wielka intryga polityczna i zagrożenie ekoterroryzmem i tylko jeden człowiek może zbawić świat, pod warunkiem, że wyrzeknie się swej rodziny i psa. Z każdego z tych filmów płynie jakaś prawda o świecie. Każdy film nas czegoś uczy.

  Gosia Tchorzewska
 • Jeden powód, by wziąć w swe ręce książkę o stu powodach miłowania Ryana Goslinga

  Jeden powód, by wziąć w swe ręce książkę o stu powodach miłowania Ryana Goslinga

  Pragnę z tego miejsca gorąco podziękować wydawcy książki "100 powodów by kochać Ryana Goslinga", że zrobił co w jego mocy, bym w sytuacji, gdy znajdę się na bezludnej wyspie, bez dostępu do internetu lub zwyczajnie padnie prąd i mój komputer lub telefon nie wydolą - bym mogła zapalić świeczkę i popatrzeć na bożyszcze.

  Gosia
 • FochWideo: Ona wchodzi do kin i Wy też tam idźcie!

  FochWideo: Ona wchodzi do kin i Wy też tam idźcie!

  Wielkie Święto Zakochanych Pyszczków! A gdzież przyjemniej spędzić ten wieczór, jak nie w kinie? Trzymając się za rączki i kolanka, pijąc sobie z dziubków słodkie słóweczka, całuski wymieniając i piękny filmik o miłości oglądając...

  Gosia
 • Doskonały pomysł na weekend? Postawcie na klocki Lego

  Doskonały pomysł na weekend? Postawcie na klocki Lego

  Zacznę może od tego, że gdy nie masz sześciu lat, składanie klocków Lego w urokliwą całość, nie jest takie znowu łatwe. Kto by pomyślał, prawda? Oto historia udręki, bólu i pewnego filmu.

  Agata
 • Nie chcę krokodyla! Zabierz mnie luby do filmu American Hustle!

  Nie chcę krokodyla! Zabierz mnie luby do filmu American Hustle!

  Obejrzałam "American Hustle" i chcę obejrzeć jeszcze raz. Film mi się bardzo podoba, fabuła fajna, akcja wartka, ale nie przemęcza głowy z przeciążenia intrygami. Więcej niż poprawne kino. Ale nie z powodu kunsztu scenarzysty ten film mnie tak zachwycił. CHCĘ CEKINÓW! I dekoltów. I kapelusz też poproszę...

  Gosia
 • Brak napięcia, nic się nie dzieje - amerykańskie kino anty-akcji
 • A ja bym tak bardzo chciała - o filmach i serialach, których jeszcze nie ma

  A ja bym tak bardzo chciała - o filmach i serialach, których jeszcze nie ma

  I pewnie nie będzie, już taki mój pech. Ale cóż, marzenia nie zrujnują dziewczyny - jak mawia bohaterka powieści, którą mamy z red. Połajewską na półeczce Wstydliwych Przyjemności. Chętnie bym widziała ekranizację, problem w tym, że nigdy się nie przyznam, co to za tytuł. Nie i już. Mam jednak parę innych pragnień, których wstydzę się nieco mniej.

  Aleksandra
 • 'Veronica Mars' - najbardziej wyczekiwany (przeze mnie) film 2014 roku

  "Veronica Mars" - najbardziej wyczekiwany (przeze mnie) film 2014 roku

  Ze wszystkich rzeczy, na które czekam w tym roku i które pewnie się nie wydarzą (trasa koncertowa Bowie'go*?) jest jedna, której jestem pewna - film o Veronice Mars. Czekam na niego od siedmiu lat. 14 marca będzie premiera. Trzymajcie kciuki, by film był tak wielki, jak moje oczekiwania.

  Kasia
 • Melancholijny pornosek - o 'Nimfomance' Larsa von Triera i o penisach w kinie
 • Więcej niż 5 powodów dla których należy bojkotować film 'Hobbit: Pustkowie Smauga'
 • Leo, Wilk, Jonah Hill i inne chłopaki z ferajny

  Leo, Wilk, Jonah Hill i inne chłopaki z ferajny

  "Wilk z Wall Street" nie jest tym, czego się spodziewałam - ani po Martinie Scorsese, ani po Leonardzie DiCaprio, ani po Jonah Hillu. Trzygodzinna jazda bez trzymanki, podczas której balansujesz na krawędzi między rozbawieniem a przerażeniem. I błagasz o więcej.

  Kasia
Więcej o:

film

 • Film na wieczór. Propozycje fajnych filmów do obejrzenia

  Filmy na wieczór w babskim gronie. Jakie powinny być? Powszechnie wiadomo, że wybór filmów na babski wieczór nie jest łatwy i może budzić spory. Nie dla każdej z nas idealnym wyborem na rozluźnienie będą komedie romantyczne lub wyciskacze łez. Zdarza się, że spotkanie z przyjaciółkami

 • Sennik: film

  Film komediowy - być może zbyt poważnie podchodzimy do wielu spraw, co kosztuje nas sporo niepotrzebnego stresu. Film czarno-biały - nie potrafimy uwolnić się od jakiś wydarzeń z naszej przeszłości, bowiem nadal odczuwamy ich konsekwencje. Film przygodowy - prawdopodobnie skrycie marzymy o wielkich

 • Filmy romantyczne na walentynki

  Filmy romantyczne na walentynki to pozycja obowiązkowa! Kiedy już wręczycie sobie kartki z miłosnym wyznaniem, nacieszycie się wszystkimi wyjątkowymi prezentami, możecie po prostu pobyć razem. Czasem najlepiej odpręża bezrefleksyjne patrzenie się w ekran telewizora, a komedie romantyczne

 • Powstanie o nim film!

  Marlikowski pracuje nad filmem dokumentalnym o piłkarzu. Ma on pokazywać rzetelny i prawdziwy obraz życia Radka Majdana. Zobaczymy w nim jego rodzinę, przyjaciół i materiały archiwalne z przeszłości piłkarza, które nigdy nie ujrzały jeszcze światłą dziennego. Nie wiadomo jeszcze, czy w filmie znajdzie

 • To ten film Maja Frykowska promowała w Cannes! Gra... gwiazdę filmów porno!

  Wiemy, co działo się z Mają Frykowską, gdy nie pojawiała się na salonach... Celebrytka, która skończyła szkołę aktorską, zdecydowała się zagrać w komedii "Ostatni klaps". Screen Youtube.com Frykowska wciela się w filmie w rolę gwiazdy porno, która ma dość swojego dotychczasowego życia i postanawia

 • 5 filmów Burtona, które powinniście obejrzeć!

  Tim Burton to jedna z oryginalniejszych postaci związanych ze światem filmu. Ten amerykański reżyser, scenarzysta i zarazem producent, swoją karierę rozpoczynał jako animator w studiu Walta Disneya. Zamiłowania do filmów animowanych nie porzucił wraz z rozpoczęciem przygody z produkcjami

 • Roger Guerreiro w filmie!

  Zakończyły się zdjęcia do najnowszego filmu Olafa Lubaszenki pt. "Złoty Środek". W komedii zagra plejada polskich aktorów min. Przybylska, Wilczak, Pazura, Kuna, Olszówka. Wśród gości specjalnych zobaczymy takie osobistości jak Wojciech Gąssowski, panowie z Kabaretu Moralnego Niepokoju