ginekolog

 • Ginekolożka: 'Nie jesteś nienormalna'. Te pięć rzeczy powinnaś wiedzieć przed menopauzą

  Ginekolożka: "Nie jesteś nienormalna". Te pięć rzeczy powinnaś wiedzieć przed menopauzą

  Menopauza to etap, który przychodzi w życiu każdej kobiety. Chociaż zwykle związana jest z dużymi zmianami i emocjami, ginekolożka i ekspertka od menopauzy dr Mary Claire Haver twierdzi, że można się do niej przygotować. W jednym z nagrań wymieniła pięć rzeczy, które kobiety powinny wiedzieć, zanim zaczną przez to przechodzić.

  Klaudia Kolasa
 • Od ginekologa usłyszałam, że śmiało mogę 'robić dzieci'. Wcześniej wmawiał mi, że już jestem w ciąży

  Od ginekologa usłyszałam, że śmiało mogę "robić dzieci". Wcześniej wmawiał mi, że już jestem w ciąży

  - Nie myślałam, że ginekolog, do którego się wybiorę okaże się takim prostakiem. Kiedy weszłam gabinetu i powiedziałam mu, że spóźnia mi się miesiączka, to od razu stwierdził, że na pewno jestem w ciąży. Zapewniłam go, że wraz z partnerem zabezpieczamy się i na pewno nie zaszłam w ciążę, jednak ten szedł w zaparte sugerując, że on wie lepiej. Byłam zła, ale pomyślałam, że nie ma sensu z nim dyskutować i zwyczajnie odpuściłam. To jednak nie koniec kabaretu - pisze w liście do redakcji Dominika, która doświadczyła horroru podczas wizyty u ginekologa.

  redakcja
 • Zauważyłaś na majtkach takie ślady i boisz się, że to coś złego? 'Nie tylko ty tak masz'
 • Robisz to przed wizytą u ginekologa? To częsty błąd! Lekarka ostrzega
 • Czy podczas miesiączki można iść do ginekologa? Wiele kobiet nie ma o tym pojęcia

  Czy podczas miesiączki można iść do ginekologa? Wiele kobiet nie ma o tym pojęcia

  Wizytę u lekarza ginekologa zwykle umawiamy ze sporym wyprzedzeniem, pamiętając zwykle, by odpowiednio wpisała się ona w cykl menstruacyjny. Ten jednak może czasem przesunąć się o kilka dni. Czy w przypadku pojawienia się miesiączki tuż przed wizytą, należy ją odwołać lub przełożyć? Lekarka postawiła sprawę jasno.

  Judyta Witkiewicz
 • Depilujesz okolice bikini? Ginekolożka ostrzega: to może mieć wpływ na życie intymne
 • Ginekolożka przytrzymała moje nogi i mówi do typa: 'Zobacz, młoda, nietknięta'

  Ginekolożka przytrzymała moje nogi i mówi do typa: "Zobacz, młoda, nietknięta"

  - Miałam 14 lat i pierwszy raz poszłam do ginekologa z ciocią. Byłam dziewicą, bardzo nieśmiała i tak dalej, więc przy umawianiu wizyty poprosiłam, żeby lekarzem była kobieta. Rzeczywiście przyjęła mnie ginekolożka. Zaprosiła mnie na fotel ginekologiczny i akurat jak tam siedziałam z rozłożonymi nogami, do gabinetu bez pukania wchodzi lekarz płci męskiej. Stanął obok koleżanki, nachylił się nad moją waginą i zaczął się przyglądać. Od tego momentu robi się tylko gorzej. Zrobiłam się cała czerwona i ze wstydu zaczęłam się nerwowo poruszać. Ginekolożka przytrzymała moje nogi i mówi do typa: "Zobacz, młoda, nietknięta" - wspomina Marta.

  Aleksandra Michalska
 • Zabrała męża do gabinetu ginekologicznego. 'Wyrazu jego twarzy nie da się zapomnieć'
 • Pacjentka skarżyła się na 'ekstremalnie dziwne uczucie'. Ginekolog złapał się za głowę
 • Czy depilacja miejsc intymnych przed wizytą u ginekologa jest konieczna? Lekarka stawia sprawę jasno
 • Kiedy ostatnio badałaś sobie piersi? 'Młodzi ludzie nie myślą o takich sprawach'

  Kiedy ostatnio badałaś sobie piersi? "Młodzi ludzie nie myślą o takich sprawach"

  Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Według danych WHO z 2021 roku ten nowotwór jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. Dziennikarka Gazeta.pl Klaudia Kolasa zapytała kobiety w centrum Warszawy o to, czy wykonują profilaktyczne badania i jak często odwiedzają gabinet ginekologa.

  Klaudia Kolasa
 • Krwawienie po stosunku. Co może oznaczać? Dlaczego nie można go lekceważyć?

  Krwawienie po stosunku. Co może oznaczać? Dlaczego nie można go lekceważyć?

  Krwawienie po stosunku można uznać za normę, tylko w przypadku kobiet, które po raz pierwszy uprawiały seks. Wtedy krwawienie jest zazwyczaj efektem przerwania tzw. błony dziewiczej, czemu towarzyszy niewielkie i niegroźne dla zdrowia krwawienie. Jeżeli jednak sytuacja zdarza się u kobiety, która inicjację seksualną ma już dawno za sobą, wówczas taka sytuacja może budzić niepokój i być podstawą do jak najszybszej wizyty u ginekologa. Pamiętajmy, że krwawienia z dróg rodnych nie powinno się bagatelizować i lekceważyć.

  M. Wołoszyn
 • Ginekolog o rejestrze ciąż: Ze strachu kobiety przestaną chodzić do lekarzy. Pojawią się w szpitalu tuż przed porodem

  Ginekolog o rejestrze ciąż: Ze strachu kobiety przestaną chodzić do lekarzy. Pojawią się w szpitalu tuż przed porodem

  - Te kobiety, które nie zechcą pokazać się lekarzom w ciąży, po prostu przestaną chodzić do przychodni. Pokażą się w szpitalu tuż przed porodem. Będzie tak, jak jest teraz z ciążami nieletnich. To są pacjentki, które panicznie boją się tego, że ich ciąża wyjdzie na jaw i ze strachu nie zgłaszają się do ginekologów. Rejestr ciąż sprawi, że jeszcze więcej kobiet będzie ukrywać to, że są w ciąży - o pomyśle rejestracji ciąż mówi ginekolog, położnik, dr Grzegorz Południewski.

  Joanna Biszewska
 • Depilacja miejsc intymnych. Czy trzeba golić je przed wizytą u ginekologa?
 • Oburzające zachowanie ginekologa. 'Twój termin ważności mija'
 • Ginekolog o aborcji w przypadku ciąży bliźniaczej. 'Przepisy narzucają odkładanie decyzji na później'
 • Badania ginekologiczne. Jak przygotować się do wizyty?

  Badania ginekologiczne. Jak przygotować się do wizyty?

  Badania ginekologiczne większości kobiet nie kojarzą się zbyt dobrze. Obnażenie się przed obcą osobą bywa stresujące i niekomfortowe, jednak dla własnego dobra warto przełamać opory i egularnie badać się. Profilaktyka jest w przypadku schorzeń żeńskich narządów rozrodczych najpewniejszym sposobem na zapobieganie ich występowaniu.

  M. Wołoszyn
 • Kobiety komentują pomysł wprowadzenia rejestru ciąż. 'Uciekajcie z tego kraju'
 • Ginekolożka przebywa w szpitalu ze swoją córeczką. 'Zasmuciła mnie znieczulica'

  Ginekolożka przebywa w szpitalu ze swoją córeczką. "Zasmuciła mnie znieczulica"

  Anna Parzyńska, ginekolożka, działająca w sieci pod pseudonimem doktor Ashtanga niedawno sama została mamą. Kobieta przebywa teraz z córeczką w szpitalu, gdzie spotkało ją nieprzyjemne doświadczenie, którym postanowiła podzielić się ze swoimi obserwatorkami. - Trochę więcej empatii i poszerzenia perspektywy poproszę - zaapelowała do medyków.

  redakcja
 • Jak dbać o siebie i dziecko w czasie ciąży? Najważniejsze kroki
Więcej o:

ginekolog

 • Sennik: ginekolog

  Być ginekologiem - dla kobiety oznacza to, że niebawem ktoś złoży jej niemoralną propozycję natury seksualnej, która ją bardzo zaskoczy, dla mężczyzny zaś to znak, że jego popęd seksualny jest niemal niepohamowany, co może przysporzyć mu sporo kłopotów. Być badanym przez ginekologa - dla kobiety

 • Pierwsza wizyta u ginekologa - jak przygotować do niej córkę?

  Jak przygotować się do rozmowy z córką? Pierwsza wizyta u ginekologa to dla dziewczynek duży stres ? na pewno sama pamiętasz jeszcze to uczucie. Czego obawiają się młode kobiety, które po raz pierwszy mają udać się na badanie? Pierwszym problemem jest to, że muszą rozebrać się i obnażyć intymne

 • Przychodzi baba do lekarza, a lekarz... ginekolog

  do szufladki, ze wspomnieniami do zapomnienia - dodaje. Lekarz - specjalista od pewnej dziedziny - potraktował mnie taśmowo, szybko, bez cackania się, bez specjalnego wyczucia - tłumaczy. Magda z kolei nigdy nie była u ginekologa mężczyzny. - Od osiemnastego roku życia, czyli pierwszej wizyty, chodzę wyłącznie

 • Oburzające zachowanie ginekologa. "Twój termin ważności mija"

  Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl Wizyta u ginekologa, choć nie powinna, wciąż wzbudza w nas wiele negatywnych odczuć - wstyd, stres, a często także... upokorzenie. - Jestem silną babką, ale leżałam tam i dosłownie spłynęła mi łza - przyznała Sandra Plajzer, wstrząśnięta