Innéov Gęstość Włosów suplement diety z tauryną

Cienkie, zniszczone i wypadające włosy to częsty problem wielu kobiet. Problem, który nasila się zwłaszcza w niektórych okresach - osłabienia, choroby, wzmożonego stresu, czy zmian związanych z porami roku. Poważnym powodem mogą być zmiany hormonalne, ale także nieprawidłowe używanie środków do stylizacji włosów. W efekcie cienkie i pozbawione objętości włosów nie wyglądają zdrowo.

Niestety nawet zdrowa, zbilansowana dieta może nie wystarczyć, by organizm otrzymał wszystkie niezbędne mu składniki. Wszelkie niedobory wartości odżywczych pogarszają kondycję włosów i czynią je bardziej podatne na wypadanie. Dlatego, aby poprawić kondycję warto sięgnąć po suplementy diety. Na rynku istnieje wiele produktów, których opis działania wydaje się szybkim i prostym antidotum na ten niełatwy problem, jednak wybór skutecznego preparatu już wcale nie jest taki oczywisty. Czym więc należy kierować się rozpoczynając kurację?

 

W składzie preparatów przeciw wypadaniu włosów znajdują się zwykle witaminy z grupy B. Badania wykazały bowiem ich skuteczność w zatrzymywaniu łysienia. Ważnym składnikiem jest także , która wpływa na porost włosów i zapobiega nadmiernemu ich wypadaniu. Kolejnym składnikiem jest również cynk, ponieważ jego poważny niedobór może prowadzić do łysienia i problemów ze skórą głowy. Zapobiegająco wypadaniu włosów działają również witaminy A i E. Organizmowi warto dostarczać również białka - co najmniej 90% włosa składa się z tego budulca, dlatego nie sposób przecenić znaczenia tego składnika dla kondycji włosów.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? W doustnym nutrikosmetyku Inneov Gęstość Włosów znajduje się tauryna, katechiny oraz wspomniany już cynk. Tauryna to siarkowy aminokwas, który jest przeciwutleniaczem i zwalcza wolne rodniki. Odkłada się w cebulce włosa, dzięki czemu może ją chronić przed skutkami zanieczyszczenia środowiska, stresu oraz zmęczenia organizmu. Pod wpływem czynników zewnętrznych i wewnętrznych cebulka włosa może zniekształcać się - tauryna zapobiega więc temu procesowi, przedłużając życie włosa i pobudzając jego wzrost. Działanie tauryny na włosy jest intensywniejsze dzięki połączeniu jej z katechinami. Katechiny są pozyskiwane z zielonej herbaty oraz pestek winogron. Wraz z innymi polifenolami katechiny usprawniają mikrokrążenie i są odpowiedzialne za transport substancji odżywczych do włosa. W preparacie Inneov Gęstość Włosów znajduje się również wspomniany wczesniej cynk, który jest niezbędnym elementem procesu syntezy keratyny. Wystarczy przyjmować dwie tabletki preparatu Inneov Gęstość włosów przez okres 3-6 miesięcy, by zaobserwować widoczne rezultaty.

Warto podkreślić, że w przypadku preparatu Inneov Gęstość Włosów badanie kliniczne w podwójnie ślepej próbie z placebo wykazało, że ten nutrikosmetyk faktycznie zwiększa gęstość i objętość włosów. Trwające pół roku badania udowodniły, że codzienne stosowanie preparatu Inneov Gęstość Włosów w znaczącym stopniu hamuje wypadanie włosów. Co więcej, poprawia się jakość włosów. Stają się one bardziej gęste i zwiększa się ich objętość, dzięki czemu nie trzeba myć ich zbyt często. Aż 86% kobiet zaobserwowało skuteczność preparatu Inneov Gęstość włosów po 3 miesiącach jego stosowania, 84% kobiet zanotowało poprawę jakości łodygi włosa.

 

Więcej informacji na stronie www.inneov.pl