Fryzury z PRL-u - modny powrót do przeszłości

Fryzury z PRL-u nie zawsze cieszyły się uznaniem, ale im dalej od tamtej rzeczywistości, tym większe zainteresowanie stylistyką PRL-u. Szukasz inspiracji z okresu młodości mamy lub babci? Sprawdź nasz mini przewodnik po kultowych fryzurach.

Fryzury z czasów PRL-u - pełen przekrój 

Wspomnienia z czasów PRL-u dla każdego mogą oznaczać innych okres. W poszukiwaniu inspiracji w kategorii fryzury z czasów PRL-u warto wziąć pod uwagę przedział od lat 50. do końca lat 80. Poniżej prezentujemy zestawienie w kategorii najlepsze fryzury z czasów PRL, które można wykonać samodzielnie w domu, lub postawić na profesjonalne cięcie. 

Najlepsze fryzury z czasów PRL - lata 50.

Lata 50. to triumf kobiecości, szerokie sukienki, głębokie dekolty i fryzury à la Marylin Monroe. Poniżej prezentujemy najmodniejsze fryzury z PRL.

  • Bananowy pół kucyk - przy wykonaniu tej fryzury sprawdzi się pianka, którą nakładamy na mokre włosy. Następnie po wysuszeniu należy podkręcić końcówki, które dodatkowo utrwalamy przy pomocy lakieru. Na koniec wystarczy uczesać pół kucyk i zebrać włosy mocno na górze. Trik fryzjerów polega na zawiązaniu dwóch kucyków, tak aby jeden podtrzymywał górę, a drugi dół. 
 
  • Współczesna wersja Marylin Monroe to naturalny kolor i delikatne loki, które można stworzyć przy pomocy dyfuzora. Ta długość ładnie podkreśli linię szczęki i optycznie wydłuży szyję. 

Fale na krótkich włosach w stylu Marylin Monroe. Zdjęcie ilustracyjneFale na krótkich włosach w stylu Marylin Monroe. Zdjęcie ilustracyjne Mikhail Leonov/shutterstock.com

Zobacz wideo Ta fryzura najlepiej wygląda zrobiona z kręconych włosów. To się nazywa objętość!

Najmodniejsze fryzury z PRL-u. Lata 60.

Ten okres można określić krótko: praktyczny minimalizm. W latach 60. kobiety coraz częściej zaczynają być aktywne zawodowo i potrzebują prostych i skutecznych rozwiązań. Poniżej prezentujemy najmodniejsze fryzury z PRL-u lat 60. 

  • Włosy do ramion z delikatną grzywką. Ta długość pozwala na kilka opcji, włosy można upiąć lub pozostawić rozpuszczone. Sprawdzi się stylizacja na szczotce lub lokosuszarce, ale z powodzeniem włosy można po prostu mocno wyczesać i podtapirować tył. 
 
  • Paź - dobre cięcie sprawia, że włosy układają się same. Paź sprawdzi się szczególnie podczas nerwowych poranków. To, co można zrobić, to delikatnie podkreślić końcówki przy pomocy żelu lub gumy modelującej. 
 

Retro fryzury z PRL-u. Lata 70.

Lata 70. to czas długich włosów, ten trend można wytłumaczyć sytuacją polityczną. W Stanach Zjednoczonych tej dekadzie towarzyszyły protesty antywojenne. Długie włosy miały być symbolem wolności i niezależności jednostki. Poniżej dwie kultowe retro fryzur z PRL-u lata 70. 

  • Prosta fryzura z przedziałkiem pośrodku, idealna opcja na przykład do biura. Włosy wystarczy wysuszyć i kilka pasm wyprostować przy pomocy prostownicy. 
 
  • Syrenie fale - propozycja na większe wyjście, włosy można kręcić na tradycyjne wałki, lub użyć lokówki. Wersja dla zabieganych to warkocz na wieczór, który rano wystarczy rozpuścić, a we włosy wetrzeć trochę pianki.
 

Jakie fryzury były modne w PRL-u w latach 80.? 

Lata 80. to zdecydowanie dziki okres, ostre grzywki w towarzystwie karbowanych loków - taki widok nikogo wtedy nie dziwił. Jakie fryzury były modne w PRL w latach 80? 

  • Burza loków rodem z Dynastii. Taki efekt można było uzyskać dzięki trwałej i tapirowaniu.  
 
  • Artystyczny nieład - tak w skrócie można opisać tamte czasy 
 

Zobacz też: Fryzury odmładzające po 40 krótkie. Te cięcia to hity, które odejmą nawet 10 lat

Więcej o: