książki
-
Wendzikowska przeżywała kryzys, gdy opuścił ją partner. "Zrozumiałam, że muszę zrobić coś dużego"
- W momencie takiego zderzenia z rzeczywistością zrozumiałam, że muszę zrobić coś dużego, totalną przewrotkę, że muszę zmienić w sobie to wszystko, jak postrzegam siebie i świat. I to pomogło - mówi Anna Wendzikowska, jedna z bohaterek książki "Jesteś oszustką. Syndrom, który Cię niszczy" autorstwa Małgorzaty Mielcarek. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Kompania Mediowa publikujemy jej fragment.
-
Dopasujesz fikcyjną postać do opisu? Ten QUIZ jest trudniejszy, niż się wydaje!
Znasz wszystkie z tych fikcyjnych postaci? Udowodnij to w tym quizie!
-
Wymarzone wakacje przerwała choroba jej męża. "Nagle poczułam, że mogę go stracić"
- Pojechałam do domu, ale nie spałam. Kiedy wróciłam rano, okazało się, że H. się pogorszyło. Ledwo kojarzył, co się wokół niego dzieje, i miał wysoką gorączkę. Powiedział, że ból narastał przez noc, lecz teraz był najgorszy, a pielęgniarki akurat się zmieniały, więc nikt nie mógł mu podać leków, które przyniosłyby ulgę. A potem pękł mu wyrostek. Poczuł, jak to się stało - pisze w swojej książce "Zimowanie. Moc odpoczynku i wyciszenia, kiedy wszystko idzie nie tak" Katherine May. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak publikujemy jej fragment.
-
Polskie pisarki. Znasz ich twórczość czy tylko ci się wydaje?
Mało kto pochwali się wynikiem 12/12!
-
"Lekarz od zabijania" po dojściu Hitlera do władzy zaczął robić karierę. Profesura i fotel dyrektora
"Niedoświadczony jeszcze medyk, ledwie po studiach, przyjechał z obozu koncentracyjnego położonego 60 kilometrów od Wrocławia. Chciał zapytać, jak się najszybciej uporać z problemem radzieckich jeńców. W ostatnim czasie ich transporty przychodziły regularnie, a załoga miała świadomość, że ci ludzie nie powinni pozostać przy życiu. Buhtz wskazał na cyjanowodór. Wkrótce SS odebrało z uczelni butelki z "niebieską cieczą". Zaczęło się zabijanie" - pisze Joanna Lamparska w swojej najnowszej książce "Lekarze od zabijania. Medyczna gwardia Hitlera", która w księgarniach jest od 25 października. Publikujemy fragmenty rozdziału "Profesor ze szramą. Zło rusza zza biurka".
-
"Ojciec był typem pijaka, który idzie na kilka dni w tango. Przez jego alkoholizm zostaliśmy biedakami"
- Najgorzej działo się bowiem wtedy, gdy pijany ojciec pozostawał w domu. Mama krzyczała na niego całymi nocami. Był tak pijany, że tylko bełkotał. Nie wiem, czy w ogóle ją słyszał. Za to my słyszeliśmy - pisze w swojej autobiografii Britney Spears.
-
Zastanawiali się, skąd ich kolega ma na wszystko pieniądze. Prawda ich zaskoczyła
"W ogóle Seba uwielbiał się chwalić i pokazywać, co to nie on. Za każdym razem powtarzał przy tym, że nie lubi się przechwalać, ale nam to akurat powie. W zaufaniu. Bardzo to docenialiśmy. Ja chyba trochę bardziej niż Mareczek, który w ogóle był takim typem, co to niewiele go dziwiło czy robiło na nim jakieś większe wrażenie" - czytamy w książce "Gruby" Michała Michalskiego.
-
Łukasz walczy z nałogiem. "Nie ma znaczenia, czy pijesz drogiego whiskacza, czy jabola za 4 zł"
- Być może wydaje Ci się, że masz kontrolę, że pracując stwarzasz pozory normalności. Niestety, rodzina, w której jest problem alkoholowy, nigdy nie będzie rodziną normalną. Żadne pieniądze nie odkupią straconego czasu i tego, że alkohol jest w tej rodzinie na pierwszym miejscu - pisze Łukasz Tchórzewski w swojej książce "Nie pij dziś".
-
Nie dawała znaku życia, więc wszedł do jej mieszkania. "Potrzebowałem chwili, żeby poskładać ten widok do kupy"
- W policji masz kontakt ze śmiercią. Przywykasz, ale nie da się przywyknąć całkiem. Czyjaś śmierć to zawsze twój stresor. Jego wpływ da się zniwelować, ale nawet jeśli będzie ci się wydawało, że masz ten stres w miarę pod kontrolą, to może zdarzyć się coś, co cię totalnie rozwałkuje - czytamy w książce "Otwierać! Policja".
-
Spóźniała się przez 30 lat, straciła mnóstwo pieniędzy. Nie wiedziała o swoim zaburzeniu
- Straciłam też mnóstwo pieniędzy z powodu pociągów, spotkań i, oczywiście, lotów, na które nie zdążyłam. Podatek od ADHD jest bardzo wysoki. Co gorsza, z pewnością doprowadziłam do tego, że wielu moich przyjaciół i znajomych pomyślało sobie, że nie szanuję ich albo ich czasu, kiedy po raz kolejny pojawiałam się grubo po umówionej godzinie z kiepską wymówką w zanadrzu - czytamy w książce "Brudne pranie. ADHD u dorosłych i jak sobie z tym radzić".
-
Jak odświeżyć zapach w domu? Banalnie prosty przepis
-
Do 413 zł! Seniorzy dostaną zwrot pieniędzy. Wypłaty ruszają już niedługo
-
Przepis na prawdziwą magię? Sprawdź, czy go znasz! [MATERIAŁ PROMOCYJNY]MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Policja obudziła ją ze snu o amerykańskim żołnierzu. Nie wierzyła, że to oszust. "My się wzajemnie bardzo kochamy"
-
Jedna z pracownic Biedronki pokazała zawartość paczki świątecznej
- "Disco ball nails" to najmodniejszy wybór na święta i sylwestra
- W końcu jest! 200 szt. za 20 zł. Hit z Action przystroi dom na święta. Zajrzyj do Pepco i Lidla
- Test obrazkowy. Widzisz winogrona czy żelki? Trik na poznanie charakteru
- Casualowe botki z CCC pasują do wszystkiego. Stopy w nich odpoczywają. Promocje też w Deichmann i Born2be
- Na co pomaga cynamon? Rozsyp przed drzwiami, a usuniesz problem
-
Całą ciążę czuła lęk. W czasie badań lekarka długo patrzyła na brzuch. "Już wiedziałam, że to koniec"
- Nieważne, na jakim etapie czy w którym tygodniu ciąży jesteś - ważne, jak do niej podchodzisz, jaki masz stosunek do dziecka, czy do niego mówisz, nadajesz mu imię. Nosiłam Henia, on już był człowiekiem, był uznany, nasi znajomi o nim wiedzieli, słyszałam bicie jego serca, znałam go. Strata nie wiązała się tylko z tym, że nie miałam dziecka, ale też nie miałam życia, w którym ono już było ujęte, umiejscowione, zaplanowane - mówi Maria, jedna z bohaterek książki "Wszystkie moje straty. O ciąży, traumie i odzyskanym życiu".
-
Gdy ich córka dostała okresu, szybko pochwalili się tym w sieci. W końcu powiedziała "dość"
- Po raz kolejny kliknęłam ikonkę odtwarzania. Nie chciałam oglądać programu jeszcze raz, ale jakoś nie mogłam się powstrzymać. Tak jakbym sprawdzała, czy to na pewno się wydarzyło - czytamy w książce "Dziewczyna w relau".
-
Była przerażona. Martwa kobieta mogła być jedną z tych, z którymi romansował jej mąż
- Rue ciężko pracowała, aby zdobyć stanowisko w wydziale zabójstw. Zdaje sobie sprawę z plotek i pomówień, że dostała tę posadę tylko po to, żeby wydział mógł spełnić wymagania polityki dotyczącej różnorodności, i stara się udowodnić, że na nią zasługuje. Nie zamierza w to mieszać swoich żałosnych problemów małżeńskich ani życia osobistego. Strzeże swojej prywatności, swoich słabości i swojego syna jak lwica i nie pozwoli, by Seth swoimi podbojami spieprzył jej karierę - czytamy w książce "Sekret pacjentki" autorstwa Loreth Anne White.
-
Natalia powiększyła biust. Po 8 miesiącach jedna pierś pękła. "Zostałam okaleczona na całe życie"
- Nie wiem, jak to się potoczy. Ten środek zniszczył mi życie i nikt za to nie odpowiedział. Lekarz, który mi to zrobił, dalej zajmuje się medycyną estetyczną i "upiększa" pacjentki. Nigdy nie powiedział "przepraszam" albo "bardzo mi przykro" - mówi jedna z bohaterek książki "Poprawione. Jak operacje plastyczne zmianiają Polaków".
-
Adam nie rozumiał swoich uczuć. Bardzo chciał go usłyszeć, dotknąć, poczuć jego zapach
- Adam zamknął oczy, całkowicie oddając się chwili. Docierały do niego piski dziewczyn, ale miał wrażenie, że słyszy je z oddali. Zupełnie tak, jakby byli w innym pomieszczeniu - czytamy w książce "Wszystkie twoje ślady".
-
Znaleziono zwłoki młodej kobiety. Jej siostra nie uwierzyła w wersję prokuratury
Nakładem Wydawnictwa Agora ukazał się kryminał "Czarny poniedziałek". To debiut Agnieszki Gracy. Akcja toczy się w październiku 2016 w Krakowie. Wczesnym rankiem po Czarnym Proteście znalezione zostają zwłoki młodej kobiety. Nikt nie widział jej śmierci, nikt nie słyszał krzyku. Ewa Zielińska popełniła samobójstwo, skacząc z ósmego piętra. Taką wersję przyjmuje prokurator prowadzący śledztwo, nie wierzy w nią jednak siostra zmarłej. Aby dotrzeć do prawdy, detektywka Iga Bagińska będzie musiała zagłębić się w świat kobiecej dominacji, zdrad, zazdrości i wybujałych ambicji. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Agora publikujemy fragmenty książki.
-
Stare książki z czasów PRL to dziś prawdziwe perełki. Niektóre są warte nawet kilka tysięcy złotych
Jeszcze do niedawna wiele z książek pochodzących z czasów PRL uważano jedynie za relikt. Nic bardziej mylnego. Książki sprzed ponad 50 lat to prawdziwa gratka dla poszukiwaczy. Kolekcjonerzy są w stanie za nie zapłacić sporą sumę.
-
Ola nigdy nie powiedziała swojej mamie, czym się zajmuje. "Myślałam, że będzie jeszcze czas"
- Wychowywali mnie rodzice alkoholicy. Dzieliłam pokój ze starszym o trzy lata bratem. Wiecznie brakowało nam pieniędzy na podstawowe potrzeby. Nawet nie myślałam o zajęciach dodatkowych czy wycieczkach, angielskim, ciuchach innych niż te z nieistniejącego już bazaru na Kawaleryjskiej czy szmateksu. Zimą wracałam do wyziębionego zwykle domu i siedziałam kolejnych kilka godzin w swetrze i kurtce, okryta kocem, czekając, aż ojciec wróci spod sklepu i napali w piecu - pisze w swojej debiutanckiej książce Aleksandra Kluczyk.
-
Były niezwykle popularne w PRL, teraz mogą być warte fortunę. Możliwe, że masz je w domu
Na babcinej półeczce z książkami można znaleźć prawdziwe skarby. Zresztą warto zajrzeć do naszej domowej biblioteczki, ponieważ niektóre pozycje, bardzo popularne w czasach minionego ustroju, z biegiem lat znacznie zyskały na wartości. Na jakie tytuły i autorów warto zwrócić uwagę?
-
Wychodzą z lasu, podchodzą do pierwszej chałupy, prosząc o wodę. Od razu widzą, czy uciekać, czy zostać
- Nie mogę na to patrzeć. Słuchaj, latamy w kosmos, mamy smartfony, a w europejskim lesie ktoś musi się ukrywać jak w czasie drugiej wojny. Tam się ukrywają ludzie, którzy się boją ludzi, bo nasi mundurowi wywożą ich za granicę. Idę tam pomóc, a jak mnie widzą, to uciekają ile sił w nogach, bo się boją Polaków. Muszę za nimi biec i krzyczeć, że chcę pomóc. Jedno dobre to to, że oni mniej się boją kobiet, a tu prawie wyłącznie kobiety pomagają. Mam tu taką starą babcię, która codziennie rowerem robi objazd po swojej okolicy. Jak kogoś znajduje, to im po "swojomu" tłumaczy, żeby czekali, a ona im przywiezie jedzenie - opowiada Kamila, jedna bohaterek książki Mikołaja Grynberga "Jezus umarł w Polsce".
-
Kształt twarzy mówi więcej, niż myślisz. Stań przed lustrem i sprawdź, co można z niej wyczytać
Jean Haner, ekspertka w czytaniu twarzy i autorka książki "The Wisdom of Your Face", twierdzi, że kształt twarzy może wiele powiedzieć o osobowości oraz ujawnić niektóre cechy charakteru. Czy osoby o podobnej fizjonomii mogą mieć ze sobą wiele wspólnego?
-
Miała "przyjaciół" ze sporą ilością gotówki. To byli żonaci mężczyźni, szukający uniesień
- Podkuliła nogę i oparła brodę na kolanie. Gdy prześlizgiwała się wzrokiem po tytułach nieprzeczytanych wiadomości, jedna zwróciła jej szczególną uwagę. Zupełnie zapomniała o tej stronie. Trzy lata wcześniej założyła konto na portalu znanym niewielkiej liczbie wybrańców. Młode kobiety oferowały tam swoje towarzystwo i ciało mężczyznom, których stać było na młodą i w teorii nietkniętą kochankę - czytamy w najnowszej książce Aleksandry Troszczyńskiej "Miasto grzechu". Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Ale! publikujemy jej fragmenty.
-
Cztery oznaki zbliżającego się końca związku. To wcale nie zdrada
- Zawsze mnie to zastanawia, że ludzie wierzą, że można żyć ze sobą i nie mieć konfliktów. Takie myślenie powoduje strach przed konfrontacją, kłótniami i niezgodnościami. W efekcie na samą myśl o problemie uzbrajamy się we wrogość albo kładziemy uszy po sobie. Bez różnic i konfliktów nie można sobie wyobrazić żywego, rozwijającego się układu i musimy się nauczyć, że ludzie są autonomiczni i to nie oznacza końca świata - pisze Marta Niedźwiecka. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa W.A.B. publikujemy fragment jej książki "O zmierzchu. Jak przestać bać się życia i przeżyć je po swojemu".
-
Zofia nie chce być mamą. Zaproponowała mężowi, by miał dziecko z inną kobietą
- Są ludzie, którzy twierdzą, że nie mają dzieci, bo lubią szaleć, jeździć na imprezy, podróżować. Ja taka nie jestem. Moje życie jest megaspokojne, tak naprawdę siedzę non stop w domu. Uwielbiam spać, oglądać filmy, robić to, co mi się podoba. Nie wyobrażam sobie teraz z tego zrezygnować - mówi 33-letnia Zofia, jedna z bohaterek książki "Bezdzietne z wyboru".
-
"Siostra Agata pewnego wieczoru pocałowała mnie głęboko w usta. Nie miałam dokąd uciec"
Nakładem Wydawnictwa WAM ukaże się niebawem książka Moniki Białkowskiej "Siostry. O nadużyciach w żeńskich klasztorach". Przedpremierowo publikujemy fragmenty z rozdziału "Prawdziwa miłość".
-
Holland: Żyjemy w swego rodzaju schizofrenii. Myślę, że w PRL-U byliśmy odważniejsi
- Żyjemy gdzieś między dwiema rzeczywistościami. Między tym życiem wyobrażonym, zbudowanym przez tradycję, i tym życiem realnym, spokojnym życiem mieszczańskim, gdzie boimy się ciągle, że coś stracimy, coś, co już mamy, nasze zasoby - mówi Agnieszka Holland w rozmowie z Katarzyną Kasią i Grzegorzem Markowskim, która jest częścią ich najnowszej książki "Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei". Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak publikujemy fragment wywiadu z artystką.
-
Wymieniła 9 etapów małżeństwa. Już w tej fazie u kobiet pojawiają się myśli o romansie
Każda panna młoda idzie do ołtarza z nadzieją, że miłość sprawi, że jej relacja będzie trwała wiecznie. Jednak według książki Susan Shapiro-Barash istnieje 9 etapów małżeństwa i dzięki ich zrozumieniu małżonkowie mogą pokonać naturalne pułapki i kryzysy związane z ich relacją.
-
Matczak o "kulcie zap***dolu": Młodzi krytykują pracodawców za to, że nie piszą, ile zapłacą
- Są ruchy i inicjatywy wzywające do bojkotu takich ogłoszeń. Nie widać jednak jakoś ruchów społecznych, które żądałyby dokładnego opisania w ogłoszeniu, jakie problemy pracownik będzie musiał rozwiązywać. Wspiera to tezę, że problem, który praca rozwiązuje, jest dla ludensa mało ważny. Ważne jest jedynie wynagrodzenie, które pełni funkcję odszkodowania za konieczność chwilowego przebywania w realnym świecie - pisze w swojej najnowszej książce "Kraj, w którym umrę" Marcin Matczak. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak publikujemy jej fragmenty.
-
PiS rozpoczęło barbarzyńską kampanię nienawiści wobec 2 milionów z nas. "Żadnych granic moralnych"
27 września ukaże się książka "Reżim. Doniesienia z putinowskiej polski Adama Sokołowskiego" autorstwa Adama Sokołowskiego. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak publikujemy fragemnty rozdziału "To jest po prostu ideologia".
-
Wiele kobiet ma ten problem. Myślą: "Oni jeszcze nie wiedzą, że nic nie umiem"
Książka "Ucieczka przed życiem w pełni. Jak przestać odwlekać i zacząć żyć" Natalii Ziopai dedykowana jest dla osób, które notorycznie odwlekają wykonanie zadania i mierzą się przez to z wyrzutami sumienia, dążą do nieustannego perfekcjonizmu, od którego nie potrafią się uwolnić. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak publikujemy jej fragmenty.