książki

 • Wendzikowska przeżywała kryzys, gdy opuścił ją partner. 'Zrozumiałam, że muszę zrobić coś dużego'

  Wendzikowska przeżywała kryzys, gdy opuścił ją partner. "Zrozumiałam, że muszę zrobić coś dużego"

  - W momencie takiego zderzenia z rzeczywistością zrozumiałam, że muszę zrobić coś dużego, totalną przewrotkę, że muszę zmienić w sobie to wszystko, jak postrzegam siebie i świat. I to pomogło - mówi Anna Wendzikowska, jedna z bohaterek książki "Jesteś oszustką. Syndrom, który Cię niszczy" autorstwa Małgorzaty Mielcarek. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Kompania Mediowa publikujemy jej fragment.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Dopasujesz fikcyjną postać do opisu? Ten QUIZ jest trudniejszy, niż się wydaje!
 • Wymarzone wakacje przerwała choroba jej męża. 'Nagle poczułam, że mogę go stracić'

  Wymarzone wakacje przerwała choroba jej męża. "Nagle poczułam, że mogę go stracić"

  - Pojechałam do domu, ale nie spałam. Kiedy wróciłam rano, okazało się, że H. się pogorszyło. Ledwo kojarzył, co się wokół niego dzieje, i miał wysoką gorączkę. Powiedział, że ból narastał przez noc, lecz teraz był najgorszy, a pielęgniarki akurat się zmieniały, więc nikt nie mógł mu podać leków, które przyniosłyby ulgę. A potem pękł mu wyrostek. Poczuł, jak to się stało - pisze w swojej książce "Zimowanie. Moc odpoczynku i wyciszenia, kiedy wszystko idzie nie tak" Katherine May. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak publikujemy jej fragment.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Polskie pisarki. Znasz ich twórczość czy tylko ci się wydaje?
 • 'Lekarz od zabijania' po dojściu Hitlera do władzy zaczął robić karierę. Profesura i fotel dyrektora

  "Lekarz od zabijania" po dojściu Hitlera do władzy zaczął robić karierę. Profesura i fotel dyrektora

  "Niedoświadczony jeszcze medyk, ledwie po studiach, przyjechał z obozu koncentracyjnego położonego 60 kilometrów od Wrocławia. Chciał zapytać, jak się najszybciej uporać z problemem radzieckich jeńców. W ostatnim czasie ich transporty przychodziły regularnie, a załoga miała świadomość, że ci ludzie nie powinni pozostać przy życiu. Buhtz wskazał na cyjanowodór. Wkrótce SS odebrało z uczelni butelki z "niebieską cieczą". Zaczęło się zabijanie" - pisze Joanna Lamparska w swojej najnowszej książce "Lekarze od zabijania. Medyczna gwardia Hitlera", która w księgarniach jest od 25 października. Publikujemy fragmenty rozdziału "Profesor ze szramą. Zło rusza zza biurka".

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • 'Ojciec był typem pijaka, który idzie na kilka dni w tango. Przez jego alkoholizm zostaliśmy biedakami'
 • Zastanawiali się, skąd ich kolega ma na wszystko pieniądze. Prawda ich zaskoczyła

  Zastanawiali się, skąd ich kolega ma na wszystko pieniądze. Prawda ich zaskoczyła

  "W ogóle Seba uwielbiał się chwalić i pokazywać, co to nie on. Za każdym razem powtarzał przy tym, że nie lubi się przechwalać, ale nam to akurat powie. W zaufaniu. Bardzo to docenialiśmy. Ja chyba trochę bardziej niż Mareczek, który w ogóle był takim typem, co to niewiele go dziwiło czy robiło na nim jakieś większe wrażenie" - czytamy w książce "Gruby" Michała Michalskiego.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Łukasz walczy z nałogiem. 'Nie ma znaczenia, czy pijesz drogiego whiskacza, czy jabola za 4 zł'

  Łukasz walczy z nałogiem. "Nie ma znaczenia, czy pijesz drogiego whiskacza, czy jabola za 4 zł"

  - Być może wydaje Ci się, że masz kontrolę, że pracując stwarzasz pozory normalności. Niestety, rodzina, w której jest problem alkoholowy, nigdy nie będzie rodziną normalną. Żadne pieniądze nie odkupią straconego czasu i tego, że alkohol jest w tej rodzinie na pierwszym miejscu - pisze Łukasz Tchórzewski w swojej książce "Nie pij dziś".

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Nie dawała znaku życia, więc wszedł do jej mieszkania. 'Potrzebowałem chwili, żeby poskładać ten widok do kupy'

  Nie dawała znaku życia, więc wszedł do jej mieszkania. "Potrzebowałem chwili, żeby poskładać ten widok do kupy"

  - W policji masz kontakt ze śmiercią. Przywykasz, ale nie da się przywyknąć całkiem. Czyjaś śmierć to zawsze twój stresor. Jego wpływ da się zniwelować, ale nawet jeśli będzie ci się wydawało, że masz ten stres w miarę pod kontrolą, to może zdarzyć się coś, co cię totalnie rozwałkuje - czytamy w książce "Otwierać! Policja".

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Spóźniała się przez 30 lat, straciła mnóstwo pieniędzy. Nie wiedziała o swoim zaburzeniu

  Spóźniała się przez 30 lat, straciła mnóstwo pieniędzy. Nie wiedziała o swoim zaburzeniu

  - Straciłam też mnóstwo pieniędzy z powodu pociągów, spotkań i, oczywiście, lotów, na które nie zdążyłam. Podatek od ADHD jest bardzo wysoki. Co gorsza, z pewnością doprowadziłam do tego, że wielu moich przyjaciół i znajomych pomyślało sobie, że nie szanuję ich albo ich czasu, kiedy po raz kolejny pojawiałam się grubo po umówionej godzinie z kiepską wymówką w zanadrzu - czytamy w książce "Brudne pranie. ADHD u dorosłych i jak sobie z tym radzić".

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Całą ciążę czuła lęk. W czasie badań lekarka długo patrzyła na brzuch. 'Już wiedziałam, że to koniec'

  Całą ciążę czuła lęk. W czasie badań lekarka długo patrzyła na brzuch. "Już wiedziałam, że to koniec"

  - Nieważne, na jakim etapie czy w którym tygodniu ciąży jesteś - ważne, jak do niej podchodzisz, jaki masz stosunek do dziecka, czy do niego mówisz, nadajesz mu imię. Nosiłam Henia, on już był człowiekiem, był uznany, nasi znajomi o nim wiedzieli, słyszałam bicie jego serca, znałam go. Strata nie wiązała się tylko z tym, że nie miałam dziecka, ale też nie miałam życia, w którym ono już było ujęte, umiejscowione, zaplanowane - mówi Maria, jedna z bohaterek książki "Wszystkie moje straty. O ciąży, traumie i odzyskanym życiu".

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Gdy ich córka dostała okresu, szybko pochwalili się tym w sieci. W końcu powiedziała 'dość'
 • Była przerażona. Martwa kobieta mogła być jedną z tych, z którymi romansował jej mąż

  Była przerażona. Martwa kobieta mogła być jedną z tych, z którymi romansował jej mąż

  - Rue ciężko pracowała, aby zdobyć stanowisko w wydziale zabójstw. Zdaje sobie sprawę z plotek i pomówień, że dostała tę posadę tylko po to, żeby wydział mógł spełnić wymagania polityki dotyczącej różnorodności, i stara się udowodnić, że na nią zasługuje. Nie zamierza w to mieszać swoich żałosnych problemów małżeńskich ani życia osobistego. Strzeże swojej prywatności, swoich słabości i swojego syna jak lwica i nie pozwoli, by Seth swoimi podbojami spieprzył jej karierę - czytamy w książce "Sekret pacjentki" autorstwa Loreth Anne White.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Natalia powiększyła biust. Po 8 miesiącach jedna pierś pękła. 'Zostałam okaleczona na całe życie'
 • Adam nie rozumiał swoich uczuć. Bardzo chciał go usłyszeć, dotknąć, poczuć jego zapach
 • Znaleziono zwłoki młodej kobiety. Jej siostra nie uwierzyła w wersję prokuratury

  Znaleziono zwłoki młodej kobiety. Jej siostra nie uwierzyła w wersję prokuratury

  Nakładem Wydawnictwa Agora ukazał się kryminał "Czarny poniedziałek". To debiut Agnieszki Gracy. Akcja toczy się w październiku 2016 w Krakowie. Wczesnym rankiem po Czarnym Proteście znalezione zostają zwłoki młodej kobiety. Nikt nie widział jej śmierci, nikt nie słyszał krzyku. Ewa Zielińska popełniła samobójstwo, skacząc z ósmego piętra. Taką wersję przyjmuje prokurator prowadzący śledztwo, nie wierzy w nią jednak siostra zmarłej. Aby dotrzeć do prawdy, detektywka Iga Bagińska będzie musiała zagłębić się w świat kobiecej dominacji, zdrad, zazdrości i wybujałych ambicji. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Agora publikujemy fragmenty książki.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Stare książki z czasów PRL to dziś prawdziwe perełki. Niektóre są warte nawet kilka tysięcy złotych
 • Ola nigdy nie powiedziała swojej mamie, czym się zajmuje. 'Myślałam, że będzie jeszcze czas'

  Ola nigdy nie powiedziała swojej mamie, czym się zajmuje. "Myślałam, że będzie jeszcze czas"

  - Wychowywali mnie rodzice alkoholicy. Dzieliłam pokój ze starszym o trzy lata bratem. Wiecznie brakowało nam pieniędzy na podstawowe potrzeby. Nawet nie myślałam o zajęciach dodatkowych czy wycieczkach, angielskim, ciuchach innych niż te z nieistniejącego już bazaru na Kawaleryjskiej czy szmateksu. Zimą wracałam do wyziębionego zwykle domu i siedziałam kolejnych kilka godzin w swetrze i kurtce, okryta kocem, czekając, aż ojciec wróci spod sklepu i napali w piecu - pisze w swojej debiutanckiej książce Aleksandra Kluczyk.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Były niezwykle popularne w PRL, teraz mogą być warte fortunę. Możliwe, że masz je w domu
 • Wychodzą z lasu, podchodzą do pierwszej chałupy, prosząc o wodę. Od razu widzą, czy uciekać, czy zostać

  Wychodzą z lasu, podchodzą do pierwszej chałupy, prosząc o wodę. Od razu widzą, czy uciekać, czy zostać

  - Nie mogę na to patrzeć. Słuchaj, latamy w kosmos, mamy smartfony, a w europejskim lesie ktoś musi się ukrywać jak w czasie drugiej wojny. Tam się ukrywają ludzie, którzy się boją ludzi, bo nasi mundurowi wywożą ich za granicę. Idę tam pomóc, a jak mnie widzą, to uciekają ile sił w nogach, bo się boją Polaków. Muszę za nimi biec i krzyczeć, że chcę pomóc. Jedno dobre to to, że oni mniej się boją kobiet, a tu prawie wyłącznie kobiety pomagają. Mam tu taką starą babcię, która codziennie rowerem robi objazd po swojej okolicy. Jak kogoś znajduje, to im po "swojomu" tłumaczy, żeby czekali, a ona im przywiezie jedzenie - opowiada Kamila, jedna bohaterek książki Mikołaja Grynberga "Jezus umarł w Polsce".

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Kształt twarzy mówi więcej, niż myślisz. Stań przed lustrem i sprawdź, co można z niej wyczytać
 • Miała 'przyjaciół' ze sporą ilością gotówki. To byli żonaci mężczyźni, szukający uniesień

  Miała "przyjaciół" ze sporą ilością gotówki. To byli żonaci mężczyźni, szukający uniesień

  - Podkuliła nogę i oparła brodę na kolanie. Gdy prześlizgiwała się wzrokiem po tytułach nieprzeczytanych wiadomości, jedna zwróciła jej szczególną uwagę. Zupełnie zapomniała o tej stronie. Trzy lata wcześniej założyła konto na portalu znanym niewielkiej liczbie wybrańców. Młode kobiety oferowały tam swoje towarzystwo i ciało mężczyznom, których stać było na młodą i w teorii nietkniętą kochankę - czytamy w najnowszej książce Aleksandry Troszczyńskiej "Miasto grzechu". Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Ale! publikujemy jej fragmenty.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Cztery oznaki zbliżającego się końca związku. To wcale nie zdrada

  Cztery oznaki zbliżającego się końca związku. To wcale nie zdrada

  - Zawsze mnie to zastanawia, że ludzie wierzą, że można żyć ze sobą i nie mieć konfliktów. Takie myślenie powoduje strach przed konfrontacją, kłótniami i niezgodnościami. W efekcie na samą myśl o problemie uzbrajamy się we wrogość albo kładziemy uszy po sobie. Bez różnic i konfliktów nie można sobie wyobrazić żywego, rozwijającego się układu i musimy się nauczyć, że ludzie są autonomiczni i to nie oznacza końca świata - pisze Marta Niedźwiecka. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa W.A.B. publikujemy fragment jej książki "O zmierzchu. Jak przestać bać się życia i przeżyć je po swojemu".

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Zofia nie chce być mamą. Zaproponowała mężowi, by miał dziecko z inną kobietą

  Zofia nie chce być mamą. Zaproponowała mężowi, by miał dziecko z inną kobietą

  - Są ludzie, którzy twierdzą, że nie mają dzieci, bo lubią szaleć, jeździć na imprezy, podróżować. Ja taka nie jestem. Moje życie jest megaspokojne, tak naprawdę siedzę non stop w domu. Uwielbiam spać, oglądać filmy, robić to, co mi się podoba. Nie wyobrażam sobie teraz z tego zrezygnować - mówi 33-letnia Zofia, jedna z bohaterek książki "Bezdzietne z wyboru".

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • 'Siostra Agata pewnego wieczoru pocałowała mnie głęboko w usta. Nie miałam dokąd uciec'
 • Holland: Żyjemy w swego rodzaju schizofrenii. Myślę, że w PRL-U byliśmy odważniejsi

  Holland: Żyjemy w swego rodzaju schizofrenii. Myślę, że w PRL-U byliśmy odważniejsi

  - Żyjemy gdzieś między dwiema rzeczywistościami. Między tym życiem wyobrażonym, zbudowanym przez tradycję, i tym życiem realnym, spokojnym życiem mieszczańskim, gdzie boimy się ciągle, że coś stracimy, coś, co już mamy, nasze zasoby - mówi Agnieszka Holland w rozmowie z Katarzyną Kasią i Grzegorzem Markowskim, która jest częścią ich najnowszej książki "Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei". Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak publikujemy fragment wywiadu z artystką.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Wymieniła 9 etapów małżeństwa. Już w tej fazie u kobiet pojawiają się myśli o romansie
 • Matczak o 'kulcie zap***dolu': Młodzi krytykują pracodawców za to, że nie piszą, ile zapłacą

  Matczak o "kulcie zap***dolu": Młodzi krytykują pracodawców za to, że nie piszą, ile zapłacą

  - Są ruchy i inicjatywy wzywające do bojkotu takich ogłoszeń. Nie widać jednak jakoś ruchów społecznych, które żądałyby dokładnego opisania w ogłoszeniu, jakie problemy pracownik będzie musiał rozwiązywać. Wspiera to tezę, że problem, który praca rozwiązuje, jest dla ludensa mało ważny. Ważne jest jedynie wynagrodzenie, które pełni funkcję odszkodowania za konieczność chwilowego przebywania w realnym świecie - pisze w swojej najnowszej książce "Kraj, w którym umrę" Marcin Matczak. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak publikujemy jej fragmenty.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • PiS rozpoczęło barbarzyńską kampanię nienawiści wobec 2 milionów z nas. 'Żadnych granic moralnych'
 • Wiele kobiet ma ten problem. Myślą: 'Oni jeszcze nie wiedzą, że nic nie umiem'

  Wiele kobiet ma ten problem. Myślą: "Oni jeszcze nie wiedzą, że nic nie umiem"

  Książka "Ucieczka przed życiem w pełni. Jak przestać odwlekać i zacząć żyć" Natalii Ziopai dedykowana jest dla osób, które notorycznie odwlekają wykonanie zadania i mierzą się przez to z wyrzutami sumienia, dążą do nieustannego perfekcjonizmu, od którego nie potrafią się uwolnić. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak publikujemy jej fragmenty.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
Więcej o:

książki

 • Podpórki do książek

  kolorach, o wymiarach 140mm wysokości, 138mm szerokości i 118mm całej długości (po zestawieniu dwóch części). Cena około 7,45 funta. Podpórki o kształcie słodkich, kolorowych babeczek zainteresują miłośników domowych wypieków, idealnie podtrzymają książki kucharskie. Mogą też pojawić się w pokoju

 • Nie ma to jak zapach książki?

  Do kupienia Kindle'a przekonałam się, gdy trafiłam na tytuł, który musiałam mieć teraz, natychmiast! Ale pojawił się problem - książka była tylko po angielsku, dostępna wyłącznie w księgarni Amazon. W najdroższej opcji dostawy mogłam ją mieć w ciągu tygodnia. A gdybym miała czytnik - trafiłaby

 • Torebka - książka

  W kolekcji Olympii Le Tan znalazły się kopertówki, które są pokryte materiałem. Boki mają złote, by wyglądały, jak brzegi starych książek. Z przodu jest naszyty tytuł i autor, a wszystko zostało zrobione bardzo starannie. W kolekcji znajdziemy takie dzieła, jak "Le Grand Horloger", "Histoires

 • KONKURS - do wygrania fajne książki!

  Kotek przygotował dla Was konkurs, w którym do wygrania jest zestaw książek Kate Brian: "Impreza zamknięta ", "Poza zasięgiem ", "Tylko dla wybranych " i "Kto się przyzna ". Co zrobić, aby wygrać? 1. Stwórz zabawny plan lekcji na jeden dzień szkoły 2. Sprawdź piątkowy mail od Kotka i przepisz

 • Poduszka dla książki

  Book Seat to poduszka, którą można dowolnie formować i dopasowywać do najwygodniejszej dla czytelnika pozycji (lubisz leżeć na boku?). A jeśli zaśniesz nad książką, Book Seat może się okazać całkiem wygodną poduszką, nie tylko dla ulubionej lektury. www.thebookseat.com cena: 40 dol. Tekst: TK

 • Isabel goni Kazia do książek

  Isabel nie pierwszy raz powołuje się na cytaty z książek Paulo Coelho. Najwyraźniej dla niej to niekończąca się skarbnica mądrości. Przyznała, że Kazimierz Marcinkiewicz jest przez nią uszczęśliwiany cytatami z metafizycznych powieści pisarza i każe mu czytać jego książki. Na swoim blogu napisała

 • Półki na książki: jak wyeksponować swoje zbiory?

  Półki na książki: wiszące, czy stojące? Półki na książki bez wątpienia przydadzą się w każdym domu i mieszkaniu, w którym mieszkańcy wciąż czytają papierowe książki. Wytrawny czytelnik wie, jak ważne jest odpowiednie przechowywanie książek. Zapaleni bibliofile niejednokrotnie lubią też chwalić

 • Rusin o swojej książce: BĘDZIE OSTRA

  Kinga Rusin jesienią planuje wydać swoją pierwszą książkę. Prezenterka chce się rozliczyć z przeszłością i napisać o dramatach kobiet. Temat rozwodu też będzie poruszony. Nad swoją książką Kinga pracuje z psycholog Małgorzatą Ohme. Będzie ostra, bo zmieniła się osoba, która jest jej współautorką

 • Regał na książki - stwórz domową biblioteczkę

  Biblioteczka to świetny element aranżacyjny w każdym domu. Równo poukładane grzbiety książek pięknie się prezentują i sprawiają, że dom nabiera klimatu, charakteru. Na pewno zauważyłeś, że na większości zdjęć nowoczesnych aranżacji brakuje książek. Czy oznacza to, że nie czytamy? Statystki dowodzą

 • Anja Rubik pojawiła się na okładce książki

  Anja Rubik to jedna z najlepszych modelek świata. Nic więc dziwnego, że jest rozchwytywana. Zdjęcie Rubik pojawiło się na okładce książki Jéreme Gautiera, ''Chanel. Figures Du Style''. To ogromne wyróżnienie dla modelki, ponieważ książką opisuje historię firmy ''Chanel''. Książka zawiera fotografie