książki

  • 'Motylek' - wcale nie taka lekka lektura

    "Motylek" - wcale nie taka lekka lektura

    "No to chyba przepadłam na cały dzień" - to była moja pierwsza myśl po przeczytaniu kilku stron "Motylka". Miałam rację. Dawno nie czytałam tak wciągającej powieści.

    Miss Olgu
  • Czytajcie Hena dziewczyny, czytajcie do jasnej cholery!

    Czytajcie Hena dziewczyny, czytajcie do jasnej cholery!

    Zapomnieliśmy zupełnie o ?zwykłych pisarzach?. Dlatego warto przypomnieć o jednym z cichych wirtuozów opisu codzienności - Józefie Henie, który nie wpada do żadnej popularnej dziś szufladki,

    Konrad Janczura
  • Plusy i minusy czytnika (test konsumencki miłośniczki 'prawdziwych' książek)
  • 10 dowodów na to, że szwedzkie książki dla dzieci są najlepsze
  • Jak zachęcić dzieci do czytania książek?

    Jak zachęcić dzieci do czytania książek?

    Co roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego desygnuje jakiegoś Wielkiego Zmarłego na patrona tych kilkunastu miesięcy. W 2015 Wielkim Zmarłym jest Czytań, z tej okazji pojawia się coraz więcej ważnych pytań, na przykład: Jak Zachęcić Do Czytania?

    Dominika Węcławek
  • A.J. Gabryel: Nie istnieje coś takiego jak nadmiar seksu

    A.J. Gabryel: Nie istnieje coś takiego jak nadmiar seksu

    Autor bloga "Seksualne życie Adama G." i trzech książek przepełnionych seksem. Najnowsza, "Kusiciel", miała swoją premierę kilka dni temu. A.J. Gabryel przedstawia się tak: "Pracuję w seksbiznesie, trudniąc się prostytucją. Jestem również niezmiernie zawstydzonym autorem i nieprzyzwoicie bezwstydnym bohaterem bloga".

    Gosia Tchorzewska
  • Nie tylko romansami człowiek żyje - o mojej literaturze kobiecej

    Nie tylko romansami człowiek żyje - o mojej literaturze kobiecej

    Nie znoszę książek popularnie nazywanych "literaturą kobiecą?. Bla, bla, bla, nuda, przewidywalność i jeszcze raz nuda. Czy "kobieca" znaczy tyle co "o miłości" tudzież "odnajdywaniu siebie" po rozwodzie? Chyba nie tylko to interesuje czytelniczki.

    Miss Olgu
  • Paddington jest dobry na wszystko

    Paddington jest dobry na wszystko

    Ja jestem półkrwi Sosnowiczanką, on pochodzi z mrocznych zakątków Peru. Trafiliśmy na siebie zupełnie przez przypadek i choć nic nie zapowiadało, że razem będziemy się dobrze bawić, to jednak się udało. Poznałam Misia Paddingtona i wcale tego nie żałuję.

    Dominika Węcławek
  • Najlepsze książki 2014 dla dzieci (i dorosłych)

    Najlepsze książki 2014 dla dzieci (i dorosłych)

    To był piękny, ale trudny rok. Piękny, bo wyszło naprawdę dużo dobrych książek, oraz kilka wznowień niedostępnych już tytułów, więc było co czytać i oglądać. Trudny, bo książki gromadnie wsysały nasze kieszenie i zajmowały coraz to nowe przestrzenie w domach.

    Ania Oka
  • 12 pomysłów na świąteczne prezenty dla moli książkowych

    12 pomysłów na świąteczne prezenty dla moli książkowych

    Podobno Polacy czytają za mało książek. Przedświąteczne tłumy w księgarniach zdają się temu optymistycznie zaprzeczać, choć zdezorientowany wzrok kupujących także mówi bardzo wiele. Jak zatem wybrać dobrą książkę na świąteczny prezent? Można na przykład przeczytać naszą listę.

    Agata Połajewska
  • Michał Zygmunt: Większość Polaków żyje tylko we własnych fantazjach
  • Grażyna Plebanek: Mężczyźni są jak patelnia pokryta teflonem

    Grażyna Plebanek: Mężczyźni są jak patelnia pokryta teflonem

    O różnicach między kobietami a mężczyznami, Polakami a nie-Polakami, o literaturze kobiecej i erotycznej, o urwanym guziku i tyglu kulturowym, jakim jest Bruksela, rozmawiam z Grażyną Plebanek, polską pisarką mieszkającą od 10 lat w Belgii, autorką m.in. "Nielegalnych związków", "Dziewczyn z Portofino" czy wydanej kilka miesięcy temu "Bokserki".

    Gosia Tchorzewska
  • Książki, które muszę raz do roku: Gra Endera

    Książki, które muszę raz do roku: Gra Endera

    Czy wiecie, że "Gra Endera" doskonale pasuje do Focha, który "jest skierowany do czytelniczek 30+". Otóż już za chwilę minie 30 lat od jej wydania (1985), a ponieważ jest to książka z gatunku fantastyki naukowej, tym bardziej warto się z nią zapoznać - niektóre z przewidywanych w niej faktów miało już okazję zderzyć się z rzeczywistością.

    Mężczyzna Inaczej
  • Nowe sceny z życia smoków - rozwiązanie konkursu

    Nowe sceny z życia smoków - rozwiązanie konkursu

    Czytelnicy Focha jak zwykle nie zawiedli - na konkurs literacki, polegający na dopisaniu nowej sceny do kultowej książki Beaty Krupskiej "Sceny z życia smoków", przyszły odpowiedzi, świadczące o dogłębnej znajomości tematu. Publikujemy opowiadania trójki zwycięzców, a właściwie zwyciężczyń. Gratulujemy dziewczyny!

    Zwycięzcy konkursu
  • Gaja Grzegorzewska: Kobiece bohaterki muszą być trochę sukowate, żeby były ciekawe

    Gaja Grzegorzewska: Kobiece bohaterki muszą być trochę sukowate, żeby były ciekawe

    O jej prozie mówi się, że jest "męska", bo ostra i brutalna. Swoje powieści kryminalne osadza w Krakowie, który nie ma nic wspólnego z miastem z turystycznych folderów - to gród Cracka, którym rządzą narkotykowi władcy i dresiarze z maczetami. Gaja Grzegorzewska opowiada nam o literaturze neo-noir i swojej ostatniej powieści "Betonowy pałac".

    Kasia Nowakowska
  • 'Kobiety mają problemy, bo są kobietami' - portret Oriany Fallaci

    "Kobiety mają problemy, bo są kobietami" - portret Oriany Fallaci

    Imponująca, nieugięta, charyzmatyczna, wybuchowa, dociekliwa, okrutnie zdolna i bardzo inteligentna. Taka była Oriana-dziennikarka. Może warto do tego obrazka dołączyć "drugą stronę medalu": jaka była Oriana-kobieta? Na to pytanie wyczerpująco odpowiada książka Cristiny De Stefano "Oriana Fallaci. Portret kobiety".

    Gosia Tchorzewska
  • Vincent V. Severski: Szpiegiem jest się do końca życia

    Vincent V. Severski: Szpiegiem jest się do końca życia

    Improwizacja! To jest wielka zaleta polskich szpiegów. Jesteśmy do tego doskonale przygotowani. Polscy oficerowie wywiadu są świetni - mówi Vincent V. Severski, autor wydanej właśnie powieści ?Nieśmiertelni?, który sam działał przez 26 lat pod przybraną tożsamością.

    Dominika Węcławek
  • Przeczytaj, zanim coś zmalujesz - podręczniki do makijażu
  • Zygmunt Miłoszewski: 'wkurw polski' to cecha, która nas identyfikuje jako naród

    Zygmunt Miłoszewski: "wkurw polski" to cecha, która nas identyfikuje jako naród

    - Fajne rzeczy wykuwają się z buntu, przekory, niezgody. Wkurw jest do pewnego stopnia twórczy, choć utrudnia życie codzienne, ale w sumie wolę go od tej atmosfery wiecznego zadowolenia zachodnich społeczeństw.- mówi Zygmunt Miłoszewski. Rozmawiamy tuż po premierze jego najnowszej książki "Gniew" - ostatniej z serii o superprokuratorze Teodorze Szackim.

    Kasia Nowakowska
  • Nie ma to jak zapach książki?

    Nie ma to jak zapach książki?

    Jestem patologicznym czytaczem książek. Czytam, kiedy tylko mogę - w autobusach, pociągach, w kolejkach, oczywiście w domu. Dość długo opierałam się kupieniu czytnika książek elektronicznych, powtarzając frazes ?nie ma to jak zapach książki?. Och, w jakże wielkim byłam błędzie!

    Joanna Sosnowska
  • Jak żyć pani Leno, czyli o tym jaką dziewczyną (nie) jest 'Dziewczyna'

    Jak żyć pani Leno, czyli o tym jaką dziewczyną (nie) jest "Dziewczyna"

    Nie jestem obiektywna, bo kocham Lenę Dunham miłością ślepą. Bez dystansu i wahania pokochałam też jej książkę "Not That Kind of Girl". To trochę tom wspomnień, trochę poradnik, trochę manifest feministyczny, trochę jeden wielki żart. I sto procent Leny. Jej niedojrzałego, wkurzającego i zmanierowanego głosu (pokolenia) chce się słuchać.

    Anna Konieczyńska
  • Trzeba było zostać blacharą

    Trzeba było zostać blacharą

    Gdzie ja się podziewałam, gdy rozdawali instynkt samozachowawczy? Zamiast rzucać się na bogatych i zamożnych jeszcze jako podlotek, dałam się wyrwać na piękne słowa: na Bursę, Leśmiana, na podarki z wierszami Wojaczka i na rozmowy o literaturze.

    Dominika Węcławek
  • 'Znajdź mnie' - pamiętnik z piekła

    "Znajdź mnie" - pamiętnik z piekła

    W maju 2013 roku świat obiegła wstrząsająca wiadomość o uwolnieniu trzech kobiet, więzionych przez Ariela Castro w jego domu w Cleveland. Jedna z ofiar, Michelle Knight, opisała co działo się za zamkniętymi drzwiami jej więzienia przez prawie jedenaście lat, które zapamiętała jako pasmo cierpienia i upokorzeń.

    Natalia Sosin
  • Bartek Biedrzycki: Warszawa nie jest gotowa na atak atomowy

    Bartek Biedrzycki: Warszawa nie jest gotowa na atak atomowy

    Po co nam książki postapokaliptyczne? Czy wiemy, gdzie się ukryć podczas ataku termojądrowego i dlaczego czasem lepiej jednak zakładać, że nasz kraj jest mniej istotny, niż chcielibyśmy? Bartek Biedrzycki, skromny pracownik IT i ojciec dwójki dzieci za dnia, autor książek nocą, opowiada o swojej debiutanckiej powieści "Kompleks 7215", wojsku, cywilach i o życiu w podziemiach warszawskiego metra po zagładzie.

    Dominika Węcławek
  • (Nie) daj się porwać. O książce 'Negocjator' Bena Lopeza.

    (Nie) daj się porwać. O książce "Negocjator" Bena Lopeza.

    Jak wygląda praca negocjatora pertraktującego z porywaczami? Zupełnie nie tak, jak w filmach. To często długie handlowe pertraktacje. Handlowe, bo jak twierdzi specjalista w tym temacie, mamy obecnie do czynienia z "przemysłem porwań dla okupu".

    Miss Olgu
  • Osiem bajkowych przyjaciółek dla twojej córki

    Osiem bajkowych przyjaciółek dla twojej córki

    Nusia, Baśka, Zuza, Dorotka, Ela, Lotta, Ziuzia i ta przemądrzała mała w czerwonym bereciku - z okazji Dnia Postaci z Bajek, dziś na Fochu robimy miejsce dla nieletnich, ale jakże charakternych, dziewczęcych gwiazd.

    Ania Oka
  • Rozpruwacz był kobietą? Nowa, ciekawa autorka angielskich kryminałów - S.J.Bolton

    Rozpruwacz był kobietą? Nowa, ciekawa autorka angielskich kryminałów - S.J.Bolton

    Historia Kuby Rozpruwacza jest chyba znana każdemu miłośnikowi kryminałów, a już na pewno każdemu, kto interesuje się seryjnymi mordercami. Postać mordercy wciąż pozostaje nieodgadniona, a historycy zajmujący się tą sprawą cały czas toczą debaty na temat tego kim był. Kryminał pt. "Ulubione rzeczy" stawia nową, śmiałą tezę...

    Miss Olgu
  • Tuż koło nas są fascynujące rzeczy - wywiad z  'panem od przyrody' Wojciechem Mikołuszką

    Tuż koło nas są fascynujące rzeczy - wywiad z "panem od przyrody" Wojciechem Mikołuszką

    Zawodowo odpowiada na trudne pytania dzieci. Swoich oraz cudzych. Wojciech Mikołuszko, dziennikarz naukowy, autor książek popularno-naukowych poprowadzi w ten weekend warsztaty z eksperymentowania podczas Festiwalu Książki Dziecięcej Tere-Fere. Nam mówi o mutacjach mitochondrialnych drożdży, przyrodzie dalekiej i bliskiej, a także o tym, czy śmierć boli i czy mamy odwagę poznać odpowiedź na to pytanie.

    Kasia Nowakowska
  • Krzysztof Bielecki: 'Moje książki są tańsze i zdrowsze niż LSD'
Więcej o:

książki

  • Podpórki do książek

    kolorach, o wymiarach 140mm wysokości, 138mm szerokości i 118mm całej długości (po zestawieniu dwóch części). Cena około 7,45 funta. Podpórki o kształcie słodkich, kolorowych babeczek zainteresują miłośników domowych wypieków, idealnie podtrzymają książki kucharskie. Mogą też pojawić się w pokoju

  • Nie ma to jak zapach książki?

    Do kupienia Kindle'a przekonałam się, gdy trafiłam na tytuł, który musiałam mieć teraz, natychmiast! Ale pojawił się problem - książka była tylko po angielsku, dostępna wyłącznie w księgarni Amazon. W najdroższej opcji dostawy mogłam ją mieć w ciągu tygodnia. A gdybym miała czytnik - trafiłaby

  • Torebka - książka

    W kolekcji Olympii Le Tan znalazły się kopertówki, które są pokryte materiałem. Boki mają złote, by wyglądały, jak brzegi starych książek. Z przodu jest naszyty tytuł i autor, a wszystko zostało zrobione bardzo starannie. W kolekcji znajdziemy takie dzieła, jak "Le Grand Horloger", "Histoires

  • KONKURS - do wygrania fajne książki!

    Kotek przygotował dla Was konkurs, w którym do wygrania jest zestaw książek Kate Brian: "Impreza zamknięta ", "Poza zasięgiem ", "Tylko dla wybranych " i "Kto się przyzna ". Co zrobić, aby wygrać? 1. Stwórz zabawny plan lekcji na jeden dzień szkoły 2. Sprawdź piątkowy mail od Kotka i przepisz

  • Poduszka dla książki

    Book Seat to poduszka, którą można dowolnie formować i dopasowywać do najwygodniejszej dla czytelnika pozycji (lubisz leżeć na boku?). A jeśli zaśniesz nad książką, Book Seat może się okazać całkiem wygodną poduszką, nie tylko dla ulubionej lektury. www.thebookseat.com cena: 40 dol. Tekst: TK

  • Isabel goni Kazia do książek

    Isabel nie pierwszy raz powołuje się na cytaty z książek Paulo Coelho. Najwyraźniej dla niej to niekończąca się skarbnica mądrości. Przyznała, że Kazimierz Marcinkiewicz jest przez nią uszczęśliwiany cytatami z metafizycznych powieści pisarza i każe mu czytać jego książki. Na swoim blogu napisała

  • Półki na książki: jak wyeksponować swoje zbiory?

    Półki na książki: wiszące, czy stojące? Półki na książki bez wątpienia przydadzą się w każdym domu i mieszkaniu, w którym mieszkańcy wciąż czytają papierowe książki. Wytrawny czytelnik wie, jak ważne jest odpowiednie przechowywanie książek. Zapaleni bibliofile niejednokrotnie lubią też chwalić

  • Rusin o swojej książce: BĘDZIE OSTRA

    Kinga Rusin jesienią planuje wydać swoją pierwszą książkę. Prezenterka chce się rozliczyć z przeszłością i napisać o dramatach kobiet. Temat rozwodu też będzie poruszony. Nad swoją książką Kinga pracuje z psycholog Małgorzatą Ohme. Będzie ostra, bo zmieniła się osoba, która jest jej współautorką

  • Regał na książki - stwórz domową biblioteczkę

    Biblioteczka to świetny element aranżacyjny w każdym domu. Równo poukładane grzbiety książek pięknie się prezentują i sprawiają, że dom nabiera klimatu, charakteru. Na pewno zauważyłeś, że na większości zdjęć nowoczesnych aranżacji brakuje książek. Czy oznacza to, że nie czytamy? Statystki dowodzą

  • Anja Rubik pojawiła się na okładce książki

    Anja Rubik to jedna z najlepszych modelek świata. Nic więc dziwnego, że jest rozchwytywana. Zdjęcie Rubik pojawiło się na okładce książki Jéreme Gautiera, ''Chanel. Figures Du Style''. To ogromne wyróżnienie dla modelki, ponieważ książką opisuje historię firmy ''Chanel''. Książka zawiera fotografie