mama w pracy

 • Dzieci matek pracujących są skazane na sukces. Córka odnajdzie się na stanowisku kierowniczym, a syn polubi sprzątanie

  Dzieci matek pracujących są skazane na sukces. Córka odnajdzie się na stanowisku kierowniczym, a syn polubi sprzątanie

  - Nie mamy na nic czasu, jesteśmy przemęczone, nasze dzieci przesiadują w świetlicach i częściej jedzą fast foody - skarżą się matki pracujące. - Moje dzieci są niesamodzielne. Co z tego, że jestem codziennie w szkole, skoro nie potrafię nauczyć dziecka wiązać sznurówek? - odpowiadają kobiety etatowo zajmujące się domem i dziećmi. Co jest lepsze? Naukowcy mają swoją tezę.

  PMS
 • Mama otwiera biznes, czyli jak pracować w kapciach?

  Wracam do pracy, powzięłaś taką decyzję. Kolorowe pisma zachęcają do założenia własnej działalności gospodarczej, bo Polska przedsiębiorstwem stoi. We własnej firmie nikt cię nie zwolni, nikt ci nie będzie robił wymówek, ze musisz wcześniej wyjść, aby iść z dzieckiem do lekarza. A co najważniejsze: możesz pracować w kapciach.

  Sylwia Chutnik
 • Telepraca - czy to rozwiązanie dla mnie?

  Kończy ci się urlop macierzyński i stajesz przed dylematem: co dalej? Wiele kobiet w takiej sytuacji decyduje się na pracę z domu.

  Tekst Agnieszka Wirtwein-Przerwa
 • Bezprawne zwolnienie?

  Pracowałam w magazynie. Miałam umowę na czas określony: 5 lat. Byłam pośrednikiem szefa oddalonego o wiele kilometrów. Wykonywałam jego polecenia w godzinach pracy i nie tylko: przyjmowałam dostawy po zamknięciu biura, jechałam w nocy wyłączać wyjące alarmy... Zaszłam w ciążę.

  Odpowiada Agnieszka Janowska, radca prawny
 • Zwolnienie w ciąży

  Spodziewam się dziecka. W pracy mam umowę na czas określony, ale zdążę urodzić jeszcze w okresie zatrudnienia. Od dwóch miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim - mimo szczerych chęci nie mogę wrócić do pracy, bo ciąża jest zagrożona.

  Odpowiada Agnieszka Janowska, radca prawny
 • Telepraca - poznaj swoje nowe prawa

  Wiele aktywnych zawodowo matek z obawą i niepewnością staje przed dylematem: zostać w domu, czy wracać do pracy i zostawić dziecko na wiele długich godzin. Nowe zapisy Kodeksu Pracy pozwalają wybrnąć z tego dylematu.

  Agnieszka Janowska, radca prawny
 • Zmiana pracy

  Jestem na urlopie wychowawczym. Niestety sytuacja finansowa zmusza mnie do powrotu do pracy, a co za tym idzie - do przerwania urlopu wychowawczego.

  Agnieszka Janowska, radca prawny
 • Jak zawiadomić szefa o ciąży

  Poniżej publikujemy wypowiedź Tiny Sobocińskiej z Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, liderki projektu ?Working Mamma?, a prywatnie mamy rocznej Matyldy. Mówi ona, w jaki sposób kobieta powinna zawiadomić szefa o tym, że zostanie matką, jak go przekonać, że macierzyństwo nie jest przeszkodą w wypełnianiu obowiązków zawodowych.

  Redakcja
Więcej o:

mama w pracy